Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze nowego sprzętu


Filip2

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów

Po 2 tygodniach szperania w necie i przekopania forum postanowiłem poprosić o pomoc w wymianie sprzętu.

Budżet: 5000 do 7000, ale przy ciekawych propozycjach pewnie jeszcze urośnie 

Sprzęt: nowy, na fakturę (oczywiście powystawowym z gwarancją nie pogardzę)

Pomieszczenie: w tej chwili ok 16m2. Mało miejsca na odsunięcie kolumn od ściany, siedzę doś blisko nich. Nie robię rysunku bo zapewne to zmieni się niebawem ale więcej niż 20m2 to nie będzie.

Rozbudowa: zapewne tak, budżet za mały na jednorazowe spełnienie marzeń

Funkcje: słucham radia DAB, FM, vTuner oraz streaming ze Spotify/Apple Music

Sprzęt posiadany: Denon F109DAB z Tannoy M2 oraz Creek 4330, tuner Micromega Minium z Tannoy M1, Sennheiser HD650, Nostromo 5h jako DAC USB i wzmacniacz słuchawkowy.

Muzyka: głownie dawna/klasyczna, słowo, a potem to różnie jazz/reagge/trip-hop. Generalnie spokojnie i relaksująco.

Jedynie prośba żeby dźwięk nie był za jasny, bez sybilantów, ciepły, nie męczący (gra 16 godzin na dobę), mięsisty bas mile widziany. Chyba ważne - słucham cicho, głośniej na słuchawkach.  

Miejsce: Trójmiasto

Na razie mam takie typy:

Wzmacniacze/ampli:
1. Yamaha R-N803D - praktyczna, ale obawiam się że za analityczna
2. Nad C338/C368 - te z kolei robi się drogi po dorzuceniu modułu BlueOs
3. Denon PMA-1600NE - to już sercem, zawsze marzyłem o takiej tradycyjnej, ciężkiej cegle mruczącej w domu (wiem - mało profesjonalny argument :) ale pewnie za mocno przekroczy budżet

Przyglądałem jeszcze Onkyo 8250, Rotel A12 - ale nie odsłuchiwałem wszystkiego - zresztą zauważyłem że w salonach wszystko brzmi dobrze.

Głośnki:
1. Monitor Audio Silver 2 - przyzwoita cena
2. Monitor Audio Silver 100
3. Studio 16 Hertz Canto Grand

Generalnie zaczynam się przekonywać do bardziej tradycyjnego rozwiązania - klasyczny na ile się da wzmacniacz z cyfrowymi złączami i dobrym wzmacniaczem słuchawkowym + tuner Micromegi który mam + odtwarzacz sieciowy (nie za drogi bo tu standardy szybko się zmieniają) + monitory

Oczywiście jestem otwarty na wszelkie uwagi. Jeżeli uda się ograniczyć wybór postaram się gdzieś odsłuchać potencjalnych “kandydatów”.

Filip
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Musisz odsłuchać bo część sprzętów jakich bierzesz pod uwagę może zagrać za jasno względem tego co oczekujesz. No Yamaha z silver 2.

Moim zdaniem rewelacyjne monitory to canto grand od studio 16 Hz. Po prostu moc, przekaz do tego świetna stereofonia. Mogę ci je pożyczyć na odsłuch. 

Polecam do nich lampkę cayin mt35s lub tranzystor atoll in100.

Niestety bluos faktycznie jest drogi. Pamiętaj że Yamaha wxad10 zapewni ci ta sama funkcjonalność za dużo mniej.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miarę możliwości staraj się wypożyczać sprzęt do domu, gdyż słuchanie w super przygotowanym akustycznie pokoju w salonie audio, a później u siebie w domu może dać dość różne wyniki, choć jak najbardziej pewne naświetlenie sprawy, ogólny zarys dźwiękowy danego sprzętu jak najbardziej się rozpozna w salonie.

Ja również przychylam się do kolumn Canto Grand. To są super podstawkowce w tej cenie, a grają tak jakbyś chciał. Nie są ostre, jasne, a ocieplone ze świetną średnicą i bardzo dobrymi niskimi tonami. Monitor Audio Silver raczej nie dla Ciebie, to trochę inny biegun grania niż Canto. Posłuchałbym też coś z Dynaudio, np Excite X16, X18. - trochę jaśniejsze od Canto Grand, ale może się spodobać, wspaniała kultura brzmienia.

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje oraz założony budżet, namawiałbym na zbudowanie systemu na bazie klasycznego, możliwie najlepszego jakościowo wzmacniacza oraz dobrych kolumn. W 16m2 można spokojnie pozostać przy modelu podstawkowym, natomiast jeśli pomieszczenie będzie miało 20m2 lub więcej, moim zdaniem lepiej sprawdzi się konstrukcja podłogowa.

Wracając do szczegółów, na pewno namawiałbym na posłuchanie świetnego wzmacniacza hybrydowego Vincent SV-500. To połączenie mocy i szybkości tranzystorowej końcówki mocy z plastyką, dopełnieniem lampowego przedwzmacniacza. Świetną opcją jest także francuska integra Atoll IN100SE. To żywe, bardzo swobodne, dynamiczne i plastyczne granie. Ciekawą opcją jest także integra Cyrus One. To także szybki, energetyczny przekaz ale z fajnym wypełnieniem, dobrą plastycznością. W kwestii kolumn na pewno namawiałbym na odsłuch polskiej, bardzo dobrej konstrukcji Audio Academy Phoebe III. To świetny, plastyczny środek, dobry bas i równa, aksamitna góra pasma. Spójrz także koniecznie na System Audio Saxo 40. To trochę więcej swobody szczególnie w górze pasma, dźwięk potężny i dynamiczny. Bardzo dobrze się słucha tych kolumn nawet przez wiele godzin dziennie. Oczywiście bardzo dobrą opcją będzie Dynaudio, w tym przypadku proponowałbym model monitory Excite X18.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Oczywiście u nas masz możliwość wypożyczenia sprzętu, jednak moim zdaniem na początku to nie ma sensu. Najlepszą drogą jest odwiedzenie salonu i posłuchanie wielu różnych konfiguracji, rozwiązań i wybranie konkretnych modeli, które wtedy dopiero warto sprawdzić w swoim domu. Przecież nie da się zwieźć do Twojego domu całego busa towaru. Przemyśl sprawę, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, u nas masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim

Zostanę przy Canto Grande - nie mam pojęcia jak brzmią, ale z czystej, nieskażonej długim przebywaniem na tym forum ciekawości. No i oczywiście popieram polska myśl techniczną (bo oprócz obudowy reszta pewnie nie nasza :) Ostatnie polskie kolumny mialem w latach 80-tych - Altusy oczywiście - co prawda zajmowały pół pokoju ale i tak wszyscy zazdrościli.

Jedyny problem to co podłączyć do nich. Miejsca mam mało - musi się zmieścić na szerokim biurku, za podwieszonymi monitorami )bo to jest sprzęt do pracowni, a nie "wypasionego" salonu)

Atoll IN100SEbyłby ok ale strasznie ubogi w połączenia, zaraz trzeba będzie postawić na nim DAC, tuner i zrobi się wieża, a miejsca mało. Yamaha 803d byłaby ok ale do niej dołączyć muszę wzmacniacz słuchawkowy, bo podobno wbudowany jest taki sobie, a parę godzin dziennie spędzam w słuchawkach (Sennheiser HD650 i HiFiMan HE400), następne pudełka i kable. Denon PMA-1600ne - obiecujący, ale trochę przekraczam 2 x przekroczony budżet. Ale to chyba normalne na tym forum ;)

Parę dni na zastanowienie, a potem ostateczna decyzja. Impulsowa oczywiście :)

Edytowano przez Filip2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canto Grand to lepsza wersja Dynaudio. Jest zrobiona na ich przetwornikach jednak w innych obudowach i na innych zwrotnicach. Przez co nie wymagają tak mocnego wzmacniacza.

U nas gra ładnie z ATOLL In 100, Cayin MT35s

Całkiem ok wypada też Marantz PM 7005, ze względu na funkcjonalność. Chodź brzmienie mówi o PM8005.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...