Skocz do zawartości

Nowy dom, nowe meble


Dawid Duda

Recommended Posts

Cześć!

 

Przeprowadziłem się Panowie i Panie do nowego lokum z małżonką. Posiadam sprzęt Harman Kardon avr 240 oraz zestaw głośnikowy infinity primus hc 250 (lLINK)

 

W miejscu w którym zaznaczyłem na czerwono stoją kolumny i woofer. 

 

 

 

I tutaj pojawia się problem- chcę wypełnić wnękę, w której stoi sprzęt prawie w 100% szafką rtv, więc głośniki się już nie mieszczą- a nie są małe. 

 

Czy możecie mi poradzić, co mogę kupić w rozsądnych pieniądzach- sprzedając obecne głosniki i może aplituner, aby było wszystko węższe, a grało dalej tak jak gra?

 

Sprzętu używam do oglądania filmów/ grania muzyki z jutubka/ odtwarzania winyli. 

Muzyka to rap/ muzyka klubowa. 

budżet mocno ograniczony. Szerokość wnęki to 300 cm a meble mają 240, więc muszę się zmieścić w pozostałych 60 cm. 

 

Czy mogę prosić o pomoc?

rzut.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Faktycznie mój post mógł być niezrozumiały. Chciałbym kupić głośniki/ monitory (nie znam za bardzo różnicy), żeby mogły wisieć na ścianie, albo stać na szafce rtv. Najlepiej takie nowoczesne na nóżce, lekkie głośniki. Takie, ale same pionowe długie, plus ewewntualnie subwoofer.

 

Budżet taki, żebym mógł sprzedać obecne, dołożyć maks 1000 zł, i żebym był zadowolony. Czyli około 2000  zł?

Edytowano przez Dawid Duda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w audio, nazwijmy to normalnej klasy czyli nie plastiki nie znajdziesz takiego wyglądającego, dobrze grającego w takiej cenie. 

Dlatego lepiej skup się na klasycznych monitorach czyli kolumnach podstawkowych, to te nie podłogowe. I po prostu połóż je na szafce. 

Ewentualnie pomyśl o płaskich głośnikach jak heco 200f no i sub do nich.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są małe i grają na dużej powierzchni jak Twoja - to potrzebują wsparcia suba. Tym bardziej w kinie domowym.

Podajesz link do zestawu 5 kolumn, wspominasz też o subwooferze - to jakie konkretnie masz kolumny (a nie głośniki)?

Pozdrawiam
PS. Różnicę między kolumnami podłogowymi a podstawkowymi szybko znajdziesz przy pomocy wyszukiwarki (chodzi o to, by cięgle się nie powtarzać)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry,

 

Słowo się rzekło i zestaw Infinity poszedł w odstawkę. Poszukuję teraz zestawu 2 kolumn podstawkowych i subwoofera do nich (jeśli to będzie wymagane). Rozpatruję również pozostawienie subwoofera z zestawu primus i jego przemalowanie.

 

Moje wymagania to nieduży rozmiar subwoofera, żeby mógł się zmieścić pod szafką rtv (15 cm), lub obok niej (35 cm szerokości). Głośniki chciałbym postawić na szafce lub powiesić na ścianie.

 

Mój budżet na kolumny to do 2000 zł. Budżetu na woofer narazie nie ustalam- może nie będzie potrzebny.

 

Rozmawiałem w sklepie audio w moim mieście i Pan stwierdził, że za 2000 zł kupię kolumny podtawkowe, które będą lepiej grały w moim domu niż te co posiadam- ufam, że zna się na rzeczy i takie samo zdanie Wy macie.

 

Liczę na jakieś wsparcie w doborze. Dziękuję!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Zestaw jest faktycznie kuszący.

 

Pytanie techniczne- czy mogę takie głośniki postawić na szafce rtv lub powiesić na ścianie (jeżeli pierwsza opcja odpada)?

Oraz dodatkowo czy subwoofer jest najtańszym z możliwych i polecanych, żeby lepiej grało niż to, co mam do tej pory?

Amplituner Harmann kardon avr240 obsłuży taki zestaw?

 

Przepraszam za tak prawdopodobnie podstawowe pytania, ale moja wiedza jest znikoma. Zawsze liczę na wyrozumiałość.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek,

 

Na pewno nie pierwszy raz się spotykasz z kimś na forum, kto do końca nie wie jakie ma oczekiwania. Mogę śmiało określić się jako osoba, która używa takiego nagłośnienia zaczynając od codziennego używania przy włączonym TV, poprzez radio i youtube a na konsoli i głośnym słuchaniu muzyki z YT/ gramofonu/ CD. 

 

Muzyka to bardzo szeroki zakres upodobań- od rapu (tutaj najwięcej) poprzez rocka a na POP kończąc. 

 

Mogę się jedynie podzielić uwagą, że zestaw który do tej pory posiadam w zasadzie spełniał moje oczekiwania, ale niestety nie mam porównania do czegoś, co jest stworzone do słuchania muzyki, a nie tylko do bycia częścią kina domowego.

 

Informacja, że zestaw który mi poleciliście, będzie dużo lepszy niż kino które miałem mnie zaskoczyła, i jestem bardzo zniecierpliwiony i zaciekawiony jaka to różnica :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj. Możemy pożyczyć. Pamiętaj o jednej ważnej kwestii, o której zapomina wiele nowych osób. 

Ty będziesz słuchał tego sprzętu, nie ja czy inny forumowicze tylko Ty. Tobie ma odpowiadać. Ja mogę ci wskazać kierunek. Ale nie dokonam wyboru. 

Zyskasz na stereofoni na separacji instrumentów na detalach. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...