Skocz do zawartości

Marantz PM8005, jakie monitory do salonu ?


tomasz2018

Recommended Posts

Dobry wieczór,

poszukuję dobrych monitorów do salonu około 20 - 23 m2.
Posiadam wzmacniacz Marantz PM 8005, do który obecnie podłączone są kolumny podłogowe Dali Zensor 7. Zestaw Dali Zensor 5.0 kupiłem dwa lata temu do kina domowego i amplitunera SR 7010. Obecnie PM 8005 działa jako "końcówka mocy" w kinie, ale planuje dokupić oddzielne monitory tylko do stereo i chcę odłączyć wzmacniacz od amplitunera.

Mój odtwarzacz strumieniowy to Node 2 od Bluesound, do płyt używam Marantz CD6006.

Słucham raczej dość "spokojnej" muzyki: minimalizm, klasyczna kameralna, instrumentalna, folk; ulubieni artyści: P. Glass, Olafur Arnalds, Diana Krall, Adele, Lavinia Meijer, Satie, Richter, Daniel Hope, RIOPY, Tori Amos). Nie lubię przesadnego basu.

Szukam dobrych monitorów (budżet to około 7000 - 8000 tyś. za parę), o klasę wyżej niż Dali Zensor 7 - czy to możliwe do osiągnięcia w tym budżecie ?

Proszę o sugestie.

Edytowano przez tomasz2018
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje zaproponowałbym odsłuch monitorów System Audio Pandion 5. Wiem, wiem że to wyższa kwota, jest to jednak flagowa seria kolumn SA, brzmieniowo myślę że powinny Cię w pełni usatysfakcjonować. To taka propozycja bezkompromisowa.

W niższych cenach niespodzianką może okazać się Kef R300. To kolumna, która świetnie sprawdzi się w Twoim systemie, oferując bardzo plastyczny, dociążony dźwięk ze świetną sceną. Proponowałbym także posłuchać dwóch brytyjskich konstrukcji, każda o innym brzmieniu. To produkty wywodzące się z rynku studyjnego. Spójrz proszę na ATC SCM11 lub Harbeth Compact 7ES-3.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...