Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 4500


Diodak

Recommended Posts

A jaki amplituner onkyo 8250 czy yamaha 602 a może pójść w stronę KD np onkyo 676 i fronty na początek a potem to rozbudowywać. Fronty zapewne dali zensor 7 tylko jak to się zgra w muzyce? 676 bedzie bardziej uniwersalne tylko jak z jakoscia w stereo ? Czy jest porównywalna np z onkyo 8250

Edytowano przez Diodak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy będziesz rozbudowywał do kina jest tylko Twoim wnioskiem. Nie sugeruj się nikogo!

Odpowiedz tylko sobie na pytanie, czy i kiedy realnie dokupisz resztę?

8250 vs 602 to odpowiedniki. Grają delikatnie inaczej ale żaden nei odstaje na minus, żaden też nie jest jakiś mega do przodu. 676 gra dobrze, nawet bardzo jak na amplituner kina, ale to wciąż AVka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak niskim budżecie ja bym wolał lepsze kolumny kosztem tańszego zasilania chociażby takim ampli kd 676 ;) te powiedzmy 500zł więcej na kolumny może dać lepsze brzmienie niż ampli stereo. I wtedy takie zensory 7 może by się zmieściły w budżecie a to już na początek przygody z lepszym stereo niezły zestaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Odezwę się do Was w sprawie wypożyczenia rn803d pod koniec miesiąca. Podobno jest taka możliwość. Jeśli brzmienie będzie zdecydowanie lepsze i otrzymam dobrą cenę to się zdecyduję :)
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotrs napisał:

Odezwę się do Was w sprawie wypożyczenia rn803d pod koniec miesiąca. Podobno jest taka możliwość. Jeśli brzmienie będzie zdecydowanie lepsze i otrzymam dobrą cenę to się zdecyduję :)

Zapraszam serdecznie, nie ma żadnego problemu. Przypomnij się o dobrą ofertę cenową dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Piotrs napisał:

U mnie gra taki zestaw (zensor 7 plus rn303d) na przyzwoitym poziomie. Natomiast tx8250 zagrało znacznie gorzej z tymi kolumnami. 

Oj chyba nie bardzo. Chyba że jesteś fanem dźwięku Yamahy i taki akceptujesz. Onkyo to znacznie wyższy model. A na chwilę obecną nie wykorzystujesz potencjału kolumn. 

Jest na stanie i RN 602 i rn803 jak chcesz to podjedz kubb wypożycz. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Oj chyba nie bardzo. Chyba że jesteś fanem dźwięku Yamahy i taki akceptujesz. Onkyo to znacznie wyższy model. A na chwilę obecną nie wykorzystujesz potencjału kolumn. 

Jest na stanie i RN 602 i rn803 jak chcesz to podjedz kubb wypożycz. 

Piotrek

Chyba sugerujesz się sprzętem Yamahy z lat 90. Faktycznie wtedy grała dość sucho i ostro. Teraz nawet budżetowy sprzęt gra zupełnie inaczej. W rn 303d dźwięk jest dosyć ciepły. Co prawda nie brakuje metalicznosci w wyższym zakresie ale w tym przedziale cenowym nie można zbyt wiele wymagać. Onkyo dla mnie gra zbyt płasko i twardo. Być może konstrukcja onkyo jest bardziej skomplikowana natomiast dla mnie liczy się efekt finalny (dźwięk). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Piotrs napisał:

Chyba sugerujesz się sprzętem Yamahy z lat 90. Faktycznie wtedy grała dość sucho i ostro.

Skąd ten dziwny stereotyp ? Mógłbyś go poprzeć jakimś konkretnym przykładem? Jakoś nie odnoszę wrażenia by mój sprzęt ( CX-1000+ MX-1000+CDX-1060+TX-1000+ K-1020) grał sucho i ostro, a przed nim miałem już kilka klocków różnych marek i mam nadal więc jest z czym porównać ( Sony, Marantz, Vincent,Technics).

39 minut temu, Piotrs napisał:

Teraz nawet budżetowy sprzęt gra zupełnie inaczej.

I z tym się zgodzę , gra ZUPEŁNIE INACZEJ , i to nie tylko ten budżetowy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotrs napisał:

Chyba sugerujesz się sprzętem Yamahy z lat 90. Faktycznie wtedy grała dość sucho i ostro. Teraz nawet budżetowy sprzęt gra zupełnie inaczej. W rn 303d dźwięk jest dosyć ciepły. Co prawda nie brakuje metalicznosci w wyższym zakresie ale w tym przedziale cenowym nie można zbyt wiele wymagać. Onkyo dla mnie gra zbyt płasko i twardo. Być może konstrukcja onkyo jest bardziej skomplikowana natomiast dla mnie liczy się efekt finalny (dźwięk). 

Ok ale jesteś 1 na 10 który woli ta konkretna yamahe od Onkyo. Jeśli słuchałeś to oczywiście cię wspieram bo wolę żeby wybór był po odsłuchu. 

Więc i tak dobrze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...