Skocz do zawartości

Prosba o dobor sprzetu w oparciu o wymagania ...


1rooz1

Recommended Posts

Witam,

prosze o pomoc przy doborze sprzetu do pomieszczenia i rodzaju muzyki, ponizej szczegoly :

 

rodzaj muzyki - rock, pop, klasyczna, 

budzet  - 3-3,5 tys ( kolumny ) , koncowka mocy do 1,5tys

zrodlo - jak sie uda to koncerty dobrej jakosci, ale przewaznie spotify ( zauwazylem ostatnio , ze maja lepsza jakosc niz youtube ), filmy netflix itp. 

sprzet najlepiej uzywany, bo w tym budzecie trudno o ciekawy nowy sprzet ... 

maksymalna rozbudowa o glosnik centralny 

pomieszczenie dolaczam w pliku ( na czerwono miejsce, na kolumny )

 

da sie cos ciekawego zakupic ? 

 

 

salon.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewidywane miejsce ustawienia (powieszenia?) kolumn nie wygląda dobrze. Kolumny powinno się mieć z przodu, a nie za głową. Nie za bardzo jednak widzę miejsce gdzie je można umieścić. Najlepiej chyba po bokach telewizora, ale czy masz tam wystarczająco dużo miejsca?

Nie napisałeś, co będzie źródłem sygnału dla końcówki mocy. Końcówka mocy, to taka połówka wzmacniacza. Do działania potrzebuje jeszcze przedwzmacniacza. Czy masz takie urządzenie? Końcówka mocy razem z przedwzmacniaczem to tzw. wzmacniacz zintegrowany i to są najpopularniejsze urządzenia na rynku. Potrzebujesz też źródła, czyli odtwarzacza CD, odtwarzacza strumieniowego lub gramofonu. Czy masz coś z tego, czy jedynym źródłem ma być telewizor?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, 1rooz1 napisał:

co do źródła to faktycznie laptop, komputer, Ew drugi laptop z karta Creative X-Fi notebook 7.1

Wynika z tego że nie masz przedzwmacniacza (sterującego końcówką mocy).
W takim razie potrzebujesz wzmacniacz (albo amplituner), a nie końcówkę mocy

Poza tym - jeśli chcesz rozbudować w przyszłości o kolumnę centralną, to potrzebny będzie sprzęt wielokanałowy, a więc amplituner kina domowego (a wtedy w złym dziale umieściłeś swój wątek).

10 minut temu, 1rooz1 napisał:

Zdjęcie to lustrzane odbicie, kolumny są frontem do kanapy . Sama kanapa oddalona o o k. 2.5m.

Z rysunku to nie wynika -  jak możesz to zrób go jeszcze raz, poprawnie. Bo teraz trudno się zorientować: wygląda to tak, że kolumny stoją bezpośrednio przy ścianie (lub wiszą) i przy samej kanapie.

Gdzie chcesz siedzieć w trakcie słuchania (wspomniał już o tym Kraft), bo kolumny na ścianie za Tobą to kiepskie rozwiązanie (powinny być przed słuchaczem, a nie za nim).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie co do sprzetu tylko stereo, jezeli wiaze sie to z innym osprzetem itp to bez sensu, bardziej licyzlem na to, ze do 1500 uda sie kupic cos bardziej uniwerslanego jakiegos arcama a85 np on chyba jest wielokanalowy

 

plan jak to wyglada ponizej

 

tv wisi na scianie na przeciw sofy, po bokach maja stac kolumny, mysle o kolumnach podlogowych 

salon.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to żeby Ci dać coś do myślenia, a potem powiesz co nie tak:

Wzmacniacze: Yamaha AS 701, NAD 356BEE, Atoll IN 100

Amplitunery stereo: Yamaha RN 803D, RN602, Onkyo 8250, Pioneer SXN30AE

Kolumny: HECO Aurora 700, Dali Zensor 7, Klipsch R260F, Focal Chorsu 726, Magnat Quantum 727

i pewnie wiele wiele wiele innych.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rade, potrafie nie dac po sobie poznac, ze nic nie wiem,

ale taka jest prawda faktycznie wiem bardzo bardzo malo i stad moje pytanie do Was,

co do kolumn to mysle, ze jutro bede przynajmniej wiedzial jakiego dzwieku oczekiwac i jakie kolumny kupic, ale mysle, ze bede mial problem z doborem amp ...

takie rzeczy wydaje mi sie, ze lepiej kupowac uzywane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

focal 726 fatalnie, bardzo plasko, ani basu, ani gory, 

potem przyszedl moment na serie aria i bylo duzo lepiej, ale nadal slabo gora,

 

najlepiej sobie poradzily qudrale model platinum m40, wszystko byloby super gdyby mialy gore taka jak seria mentor

 

po pierwszym odsluchu wyglada na to, ze trzeba szukac mentor'ow w dobrej cenie, kosztem minimalnie gorszych dolow, bo cala reszta jest w tej serii duzo lepsza

Edytowano przez 1rooz1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchalem 726 i ta seria nie ma dla nie niczego :) ani dolu ani gory :), bas taki plaski , kompletnie bez wyrazu, tak jak pisalem aria juz lepiej, ale nie powala, a cena duzo wyzsza,zgodnie z  pierwszym postem szukam pierwszego sprzetu dla siebie, gluchy nie jestem i mam swoje wymagania :)

Edytowano przez 1rooz1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki musiałby być dół , taki jak w zeusach ? ;)  Mnie wystarczy jak mi fotel wibruje :P  Rozumiem iż słuchałeś używek dogrzanych i dobrze ustawionych , tak ,że dołu nie trzeba było szukać po bokach pomieszczenia ?

Obadaj jeszcze dynavoice df-6 , ew. pylon sapphire 25

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche sie nie rozumiemy, wiem, ze kazdy slyszy inaczej i kazdy oczekuje od glosnikow czegos iinnego, dlatego jedynym rozwiazaniem jest odsluch.

Najlepiej z prezentowanych kolumn graly quadral'e , byl srodek, bardzo ladny bas , duzo dolu, ale wlasnie bylo go tak duzo, ze przytlaczal niekiedy wokal, ale jak ktos nie lubi , gdy jest duzo gory, to  idealne rozwiazanie, natomiast jak ktos ceni sobie bardzo dobra gore to jest juz problem ... 

Edytowano przez 1rooz1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odsluchu nie bylo innego wyjscia, wybor padl na dali mentor 6.

Na razie zrodlem bedzie laptop.

Do laptopa podlaczony zostanie arcam rpac.

 

No i teraz wzmacniacz, szukam jakiegos uzywanego w sensownych pieniadzach tj. ok 1000zl .

Chcialbym, aby zachowywal sie raczej neutralnie, moze ktos ma cos ciekawego na sprzedaz, albo widzial ciekawe ogloszenie ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2018 o 17:23, AnAm napisał:

A Tobie to oprócz Nad 356 , Heco i CA dacmagic 100 , Magnata to cokolwiek gra...

 

To pytanie do mnie?:)

5 godzin temu, 1rooz1 napisał:

Mentory sa nowe z 5 letnia gwarancja od dystrybutora HORN, takze mysle, ze to jest ok

Powiem ci że i cena i stan jest ok. Ale skąd oni mieli taki starszy model nowy? :/ Trochę dziwne ale możliwe.

Co do wzmacniacza szukaj raczej ciepłego. Musical fidelity, starsze nady, pioneery wyższe serię od 676.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widocznie byly na magazynie, sa  z pelna gwarancja ( audiopolis sa nowki jak wejdzie na strone ) , dzieki za pomoc dam znac jak zestaw bedzie gral,

co do wzmacniacza to zostal juz wybrany, ale dam znac jak gra dopiero jak go dostane w poniedzialek,

mysle, ze powinno to pomoc przyszlym zwolennikom marki Dali

 

 

Edytowano przez 1rooz1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...