Skocz do zawartości

pierwsze kino domowe 5.1


MJroli

Recommended Posts

Witam

Chciałbym kupić swoje pierwsze kino domowe do 5 tyś maksymalnie. Główne przeznaczenie 40% konsola (ps 4) , 40% filmy , 20 % muzyka. Przeglądałem trochę poprzednie tematy i póki co byłem na jednym odsłuchu. Zestaw ONKYO TX-NR555 plus JAMO S807 HCS + S808 SUB (akurat był do 5 tys).  Wszystko było w porządku dźwięk był czysty, przyjemny, spełniał moje oczekiwania. Póki co nie mam innego porównania stąd moje pytania. Czy taki amplituner wystarczy do kina domowego 5.1 ? Więcej razy na forum polecany był amplituner ONKYO TX-NR676E z tego co czytałem jest nowszy i można rozbudować kino do 7.1 ale tego akurat nie potrzebuje 5.1 w zupełności wystarczy. Może polecicie jakieś inne zestawy dla nowicjusza w tym przedziale cenowym które warto przetestować? Będzie to moje pierwsze kino domowe więc warto było by przetestować też inne głośniki.

Z góry dziękuje za każda odpowiedź :12_slight_smile:
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jeśli system będzie wykorzystywany przede wszystkim do kina domowego, zdecydowanie polecam konfigurację Onkyo TX-NR676 z kolumnami Jamo S807 HCS. Model TX-NR676 jest lepszy brzmieniowo od poprzednia TX-NR555, są także duże różnice w wyposażeniu. Przede wszystkim do „676” możesz w przyszłości dokupić głośniki do rozbudowy Dolby Atmos np. Jamo S 8 ATM

Na koniec pozostawiłem subwoofer. Jamo SUB 810 SUB to dobry sub, natomiast jeśli lubisz mocny, nisko schodzący bas, spójrz proszę na Klipsch R-10SW.

Jako alternatywa spójrz na zestaw Yamaha RX-V483 z Polk Audio T531 także z subwooferem Klipsch R-10SW.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. Poza wyżej wymienionymi propozycjami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...