Skocz do zawartości

Kino domowe do domu


Recommended Posts

Witam,

Poszukuje kina domowego do domu.

Przestrzeń jest dość duża ponieważ salon z jadalnią zajmują niecałe 49 metrów i jest jeszcze otwarta kuchnia (14m2) i otwarty korytarz (18m), jednak to chyba już nie dotyczy. 

Pytanie ile trzeba wydać, żeby zbudować w miarę sensowne kino domowe?

Celował bym raczej coś w okolicach 6-10, ale nie wiem czy się da coś w tym zrobić?
Początkowo nawet chciałem mniej, ale się chyba nie da : )

Z tego co doczytałem przy tym metrażu warto pójść w dwa subwoofery, ale się na tym nie znam. 
Głównie ma to służyć do oglądania seriali i filmów z Netflix i inne serwisy najlepiej już w formacie 4K, czasem sport i bardzo okazjonalnie TV.

Całość ma by podłączona do TV - 75 cali, który jest będzie oddalony około 3.5 m od kanapy.

Z racji tego, że budowa pochłonęła mi sporo kasy, nie mam możliwość inwestycji w bardzo drogie sprzęty.

Jednak musi to jakoś grać i sprawiać przyjemność :)
Fajnie by było jakby można połączyć się z centralką za pomocą WiFi i czasem puścić muzyczkę np. za pośrednictwem YouTube.

Z salonu jest wyjście na taras, który też chce w tym roku robić i fajnie by było tam też jakieś kolumny wstawić chociaż na lato lub móc przestawić na jakaś chwilę lub czas i ustawić np. inna strefę, żeby sobie tak chillautowo to grało np. w czasie grillowania lub odpoczywania na tarasie.

Jeżeli chodzi o kinowe domowe to jestem kompletnym laikiem, do tej pory miałem dźwięk z samego TV.


Pozdrawiam

Maciej

Clipboard01_parter.thumb.jpg.610911ee2c044ecff677089c42762607.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Macieju

6 godzin temu, Maciej Czerwiński napisał:

Początkowo nawet chciałem mniej, ale się chyba nie da : )

niestety, nie da się ;)

6 godzin temu, Maciej Czerwiński napisał:

Celował bym raczej coś w okolicach 6-10, ale nie wiem czy się da coś w tym zrobić?

obawiam się, że do tego metrażu, jeżeli musi to grać i sprawiać przyjemność - a chyba właśnie o to chodzi i tu jest akurat właściwy kierunek, to nawet wspomniane przez Ciebie (ustalone, jako górna granica) 10k może nie wystarczyć. Takie są niestety realia :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A , czemu się nie da ?  Kolega nie prowadzi dyskoteki . Może wydzielić strefę do relaxu przy tv ? Ludzie kupują soudbary , aby tylko poprawić dźwięk z tv , bo nie chcą kabli i sprzętu na widoku i cenią sobie minimalizm .

Tą strefę elegancko skalibruje np. Audyssey.  

A , aby coś plumkało do gotowania , można postawić na komodzie przy stole w części jadalnej np Marantz 611 i Dali Zensor 3 .

Będzie więcej pożytku i lepszego dźwięku jak napi... volume z drugiego końca pokoju .

Tak , to widzę :) O! :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym marantzem i zensor 3 to ciekawy żart. Ale kolega jeszcze to weźmie na poważnie i będzie problem później.

W takiej cenie da się zrobić dobre kino.

Rz820 od onkyo + heco aurora 1000 to fronty reszta od kompletu. Tylko 200 i center. Do tego subwoofer który został poprawiony względem poprzedniej wersji. Polecam. Ewentualnie to już tak bardziej typowo pod kino klipsch R 28f do tego centralny 440c i tyle 240s.

Fronty są z niższej linii bo raczej nie wystarczyło by na 260tki. Ale cała "robotę w tym systemie" zrobi przez świetny centralny.

Pamiętaj o jednym. Pomieszczenie masz spore. Musisz sprawdzić czy dany system dobrze sprawdzi się w twoich warunkach. Inaczej to jedynie kupowanie kota w worku lub randka w ciemno. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być kino DOMOWE  ,  a nie kino w mulipleksie .  Da się.  Sam z takiego korzystam,  a miałem dużo,  dużo większy system . Do normalnego życia i obejrzenia 10 filmów w miesiącu wystarczy.  

No , chyba , że musisz się pokazać znajomym lub czerpiesz korzyści finansowe że sprzedaży dużego zestawu KD.  No , bo 20-35 % z 10k zarobku lepiej wygląda w kieszeni sprzedającego jak z 6k . Prawda ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciek72 napisał:

No , chyba , że musisz się pokazać znajomym

za stary jestem na takie bzdety

3 godziny temu, maciek72 napisał:

lub czerpiesz korzyści finansowe że sprzedaży dużego zestawu KD

tu też pudło. Czerpię osobiste korzyści z napawania się dźwiękiem, a odnoszę się do tematu, jako zwykły użytkownik.

Owszem, może też postawić soundbar za 2k, który "otoczy" go dźwiękiem i mieć temat z bańki. Przypomnę tylko, że autor ma około 80m2 otwartej przestrzeni.

Więc jeszcze raz powtórzę, czy to ma grać i sprawiać przyjemność, czy po prostu być (choćby na pokaz dla sąsiadów ;)) - tu już autor wątku sam musi sobie odpowiedzieć na to pytanie. 

Osobiście wychodzę z założenia, że większości Polaków nie stać na kupowanie tanich rzeczy. Ot, taki paradoks

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

To może dajcie znać kto by co kupił na moim miejscu, jeżeli miało by być to kino? Będę wdzięczny za rady. Budżet można trochę zwiększyć o ile warto. Z racji tego, że jestem jeszcze laikiem w tych kwestiach więc nie wiem czy warto dopłacać. Jednak generalnie staramy się z żoną kupować rzeczy z średniej półki. Przynajmniej tak było przy budowie i jesteśmy zadowoleni. Nie wiem jednak co oznacza średni sprzęt przy tej wielkości pomieszczenia, który by sprawiał dużo satysfakcji :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Maciej Czerwiński napisał:

To może dajcie znać kto by co kupił na moim miejscu

ja na Twoim miejscu na pewno pochyliłbym się nad propozycjami Piotra (S4Home) - i osobiście poszedłbym w drugą propozycję opartą na Klipschu, z tym, że przekalkuluj jeszcze ew. zamianę frontów na te z serii RP (model 260). i zostałbym jednak przy Onkyo 820. Ale to MOJE zdanie. W kinie solidny centralny i subwoofer to podstawa

Musisz wiedzieć, że różne sprzęty (ampli, kolumny) grają różną barwą, więc tu musisz wybrać wg. własnych preferencji. Z resztą miej na uwadze, że branża daje możliwość wypożyczenia sprzętu do domu i sprawdzenia tego na swoich "śmieciach". Ryzyko żadne. Odsłuch w salonie, przy takim wydatku, to absolutne minimum

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiliśmy nie raz takowe pomieszczenia. Spory subwoofer i centralny to podstawa. Od tego zaczynamy budować kino.

Fronty i tak grają 30% dźwięku,. Surroundy muszą być dobrane do pomieszczenia i układu. Odpowiednie zasilanie na końcu.

System oparty na Klipschu jest wydajny, mocny, a łatwy w napędzeniu. Więc mimo olbrzymiego dźwięku, lepszego niz w multipleksie, nie nadwyręża to amplitunera. Jak chcesz rozwiązanie trochę tańsze to Magnat Quantum 727 set. Z tył że centralny i tyły są po prostu prostsze.

Jak zamkniesz oczy to sam centralny 440C potrafi zrobić pełny dźwięk z przodu.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...