Skocz do zawartości

Rozbudowa stereo o subwoofer do 5k zl.


ma9num

Recommended Posts

Witam,

przyszedł czas na rozbudowe mojego zestawu stereo (ktory docelowo bedzie 5.1 lub więcej) o subwoofer:

1. Amplituner Marantz 7011

2. Monitor Audio Silver 8 (kable QED 40xt)

Z propozycji i rozeznania rynku zastanawiam sie nad REL T9i, nie ma za bardzo pochlebnych opini o Subie MA silver.

Budżet to 5000zl. Moze jakies inne propozycje? Wchodza w gre suby w kolorze black piano.

Czytałem, że REL ma mozliwość podlaczenia na dwa sposoby (.1 LFE oraz Hi level) i tu pytanie jaki ewentualnie kabel polecilibyście do podlaczenia tego Suba?

Czy do stereo uzywać wtedy trybu Main + LFE?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, ma9num napisał:

Czy do stereo uzywać wtedy trybu Main + LFE?

TAK

50 minut temu, ma9num napisał:

Czytałem, że REL ma mozliwość podlaczenia na dwa sposoby (.1 LFE oraz Hi level)

Do amplitunera kina LFE

Jeśli ma być piano black to REL jest dobrą opcją. Tyle że w kinie one nie mają takie uderzenia jak inne suby. Tu z kolei polecam Heco CELAN Sub 322. Mieliśmy go u nas w kinie. No trząsł tak podłogą że sąsiedzi się wynieśli z biznesem. On w kinie gra zdecydowanie lepiej od Rela.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam juz REL T9i na pokładzie. Ustawienie zajęlo mi z 3h, dopiero w 4tym miejscu gra tak jak oczekuje, trzeba bylo tez delikatnie przesunąc jeden mebel. Podlaczony jest dwoma kablami, Na pokrętłach ustawiony na mniej wiecej 1/3 mocy. W muzyce jest super, w filmach troche brakuje takiego mega kopniecia, a moze zły film zapuscilem. Sama jakość wykonania super, ale jedna uwaga, zeby stał stabilnie musialem pod jedna stope podlożyć kawałek papieru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2018 o 10:32, ma9num napisał:

W muzyce jest super, w filmach troche brakuje takiego mega kopniecia, a moze zły film zapuscilem.

No, czyli jest tak jak pisałem że będzie. :)

Dnia 12.02.2018 o 10:32, ma9num napisał:

Sama jakość wykonania super, ale jedna uwaga, zeby stał stabilnie musialem pod jedna stope podlożyć kawałek papieru.

Ogólnie polecam wymienić ten gumowy materiał na stopach suba na coś grubszego, ten fabryczny za bardzo się nie sprawdza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...