Skocz do zawartości

Jaki amplituner do głośników Heco Music Style 900


pawekxp

Recommended Posts

Witam wszystkich jestem tutaj nowy. 

Piszę z prośbą o pomoc w doborze amplitunera stereo z możliwością podłączenia w późniejszym czasie też suba. 

Jestem w trakcie wykańczania domu, ostatni szlif :) Salon w którym będzie znajdywał się zestaw ma ok 50m2 (wraz z otwarta kuchnia)

Słuchana muzyka to rock, ten ciężki też, przez rap aż po typowe radiówki puszczane z popularnych muzycznych programów telewizyjnych. 

Kolumny jakie do tej pory upatrzyłem to jak w temacie Heco Music Style 900. Zależy mi na dość czystym i mocnym basie (o ile taki będzie możliwy w tak sporym pomieszczeniu ).

Jaki amplituner proponowalibyście do tego ? 

Amplituner o którym do tej pory myślałem, to Onkyo TX-8270. Co sądzicie o takim połączeniu? Może macie jakieś inne propozycie ? 

Cena jaką jestem w stanie wydać za zestaw to  6500 zł

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 godziny temu, Greatweasel napisał:

w tej kwocie jeżeli chodzi o kolumny spojrzał bym na dali zensor 7 granie bardzo podobne do heco, ale bardziej kontrolowane. 

Fantazja. Może Heco nie są mistrzami kontroli, ale radzą sobie z dołem o wiele lepiej od Zensorów. Zensory 7 nigdy obok "kontroli" nawet nie stały. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam heco z onkyo 8270 palce lizać-gwarantuje :-) tylko zamiast music style 900 weź Aurora 700 bo to ta sama seria tylko że nowa,music style się kończy i Aurory są tańsze z 200zl,duży metraż masz,jakby co to Aurora 1000,ja mam 1000 w 18 metrach i nie narzekam :-D 

Edytowano przez Daniel Daniel
Podsumowanie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim mieszkaniu heco to tragedia tragedii, większego badziewia nie  słuchałem także od głupich komentarzy typu fantazja proszę oszczędzić. Dali zagrały zdecydowanie lepiej i basowo i z lepsza szczegółowoscia. Kwestia słuchu i pomieszczenie ale napewno branża o tym pamięta... Dla mnie osobiście fantazja było by napisać że heco lepiej grają od dali ale ile słuchaczy tyle opini. A jedyną sensowna porada to jest, wypożycz i od słuchaj w domu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolego to nagrywałem,nie jest bosko nagrane bo mikrofonik z telefonu nie nadązał najwyrazniej :-) stereofonia i tony go kasowały i ściszał sam niekiedy,z tego co zauważyłęm i echo jakby było,u mnie tego echa w pokoju nie słychać,te Aurory 1000 masz w s4 za 4 tysiace,w nautilus były za 3800,trzeba sie targować,tylko s4 ma chya na stanie,w nautilus mieli tylko czarne i tam mają młyn większy,trzeba by było z tydzień czekać,potarguj sie z s4,szybko przywożą,jak mają na stanie to na drugi dzień masz w domu,wklejam Ci filmik,jezeli można tu wklejać

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, najpierw zwróciłbym uwagę na dwa amplituner - wspomniany przez Ciebie Onkyo TX-8270 oraz Yamaha R-N803D. Onkyo wyposażone jest przede wszystkim w złącza HDMI, co daje możliwość bardzo łatwego podłączenia wszystkich urządzeń audio-video do amplitunera i wyprowadzenie tylko jednego kabla HDMI do telewizora. Jeśli amplituner miałby być centrum rozrywki audio-video w salonie, to jest to najlepsza propozycja. Yamaha jest także bardzo dobra, chociaż brzmieniowo bardziej dynamiczna, otwarta, eksponująca skraje pasma. W amplitunerze Yamaha mamy dodatkowo system kalibracji akustyki pomieszczenia. Kwestia preferencji.

Co do kolumn, to zdecydowanie proponowałbym zestaw System Audio Saxo 40. To dynamiczne, otwarte, bardzo energetyczne granie, moim zdaniem świetna kolumna w swoim budżecie. Drugą opcją o dźwięku bardziej efektownym, z wyraźniej wyeksponowanymi skrajami pasma jest Dynavoice DF-6. W tej kolumnie ciekawą opcją jest świetny głośnik wstęgowy. Na koniec bardziej rockowa propozycja - francuskie podłogówki Focal Chorus 726 oraz trochę droższe, ale na pewno warte zainteresowania Dynaudio Emit M30.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wyżej wymienionymi konfiguracjami, w naszym salonie znajdziesz dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać, porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekłamuje niestety telefon dziadowski,żadnego disco nie słucham tylko przewaznie muzyke filmową teraz Hans Zimmer i Lisa Gerard i inne,zle słyszysz kolego,albo masz skojarzenia dziwne :-) ten utwór jest z filmu John Wick utwór Kaleida -Think i niczego nie brak,jak pisałem powyżej automatycznie telefon sciszał taka eko niańka,by mi potm słuchu niby nie uszkodziło,porażka ;-/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ogarnę cosik to wrzucę filmik pokazujący jak wysokość nagrywania ma znaczenie na różne brzmienie :P  najpierw mega basik , potem mega wokal , a na końcu "sieczka" :D 

Daniel nie obrażaj się , w swoim budżecie heco są dobre , ale jednak to góra (przynajmniej dla mnie) robi różnicę ;) 

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz patrze na te Aurora 1000 to bardzo fajna propozycja, zakres niskich tonów jest niższy niż w przypadku MS 900 za czym idzie bass pewnie też będzie nieco mocniejszy... Choć czy ludzkie ucho to usłyszy ? 

Niestety jest problem z kolorem gdyż są czarne lub biała kość słoniowa a jeden jedyny warunek mojej kobiety to kolor brązu... Imitacja drewna w co  MS 900 idealnie się wpisują.
Trzeba iść na kompromis :)

Kolego Q21 gdzie Twój salon się znajduje ? Widzę, że ofertę w sklepie internetowym macie bardzo szeroką... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem niedawno na odsłuchu u s4home i Yamaha 803 grała cudnie z heco aurora, na pewno nie było sucho i płasko jak niektórzy piszą. Dodam że to nie tylko moja opinia ale także mojej żony oraz szwagra którzy byli ze mną. Moim zdaniem to zestawienie jest bardzo dobre także nie dziwię się dlaczego Pan Piotr je poleca. To że dla Ciebie Yamaha grała cienko nie znaczy że tak jest i nie musisz za każdym razem tego podkreślać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo tx8270 bardzo ładnie zgrywa się z Heco 900. Pomimo, iż Onkyo to typowy amplituner i w środku nie wyglada za bogato, to dźwięk wydobywający się z tego połączenia jest na serio bardzo dobry. Do tego mnogość funkcji i wygoda jaką niesie ze sobą złącze hdmi. Jezeli chcesz słuchać muzyki, podpiąć tv, konsole, bluraya itp to mysle ze będziesz zadowolony z tego połączenia. W cenie, którą podałeś możesz spokojnie jeszcze do tego dokupić odtwarzacz CD lub tańszy gramofon. I jeszcze na kable powinno starczyć. Wtedy to już w ogóle będziesz miał przyzwoite multimedialne centrum rozrywki. Yamaha 803 gra specyficznie i moim skromnym zdaniem nie wydobywa z kolumn Heco tego co one mają najlepsze - czyli masy i dociążenia. Koledzy z branży (wszyscy na tym forum) polecają 803 bo to w miarę nowy sprzęt, uniwersalny i dobrze wyposażony, ale jak już mówiłem - gra specyficznie. Być może z aurorami 1000 zgrywa się lepiej, ale z Heco 900... moim zdaniem nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne brzmienie,wiec też się nie zgrywa,Voytaz bardzo ladnie sensownie napisałeś,nie wiem czy to Ty czy kolega Kubak zauważył w innym poście,że do tej pory jeszcze nikt na forum nie napisał żeby z jakimikolwiek kolumnami ta 803 się zgrała,narazie to same rozczarowania,kolega Bartek2 też napisał dając do zrozumienia że brak dostępności świadczy o rozchwytywaniu 803 :-) no po szary papier za komuny też były kolejki i za wszystkimi innymi towarami i o czym to świadczyło? że ten szary papier taki dobry był tak?ale że na forum nie można napisać ni złego słowa na 803,to biorę robię sztuczny uśmiech na spinacze i przytakuje że najlepsza jest w swojej cenie,normalnie fenomen,a to że z niczym się nie zgrywa, to wina użytkowników i akustyki u nich, ewidentny brak dywanu i zły rozstaw :-)a to czy ja mam dane aurory czy onkyo u Siebie i wiem jak gra i to czy inni też wiedzą mając to,to kogo to obchodzi,yamaha lepsza i tyle :-) a i Nad też jeszcze lepszy zawsze,jakikolwiek model :-) od dziś będę przytakiwał :-) pozdrawiam serdecznie i życzę miłej niedzieli :-) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...