Skocz do zawartości

Jaki amplituner do głośników Heco Music Style 900


pawekxp

Recommended Posts

To że za szarym papierem ustawiały się kolejki nie znaczyło, że taki dobry, tylko że innego nie było. Tutaj jest wybór ogromny (Onkyo leżą na półkach), a za yamahą kolejki, nieco inna sytuacja. Zastanawiałem się czy NAD też zostanie skrytykowany i został ehh. Każdy słyszy trochę inaczej. Panu Mateo nie pomoże ani NAD ani Onkyo. Nie wiem co u niego jest nie tak, moze te kolumny, a może ma tą Yamahe uszkodzoną? Daje 99%, że Onkyo nie uratowałoby sytuacji. Może jakiś porządny wzmak ruszył by te kolumny.

Edytowano przez bartek2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie jestem „kolegą z branży” i dlatego niech mi ktoś wytłumaczy na czym polegać ma owo zgrywanie kolumn z wzmacniaczem. Przeważnie kupujemy kolumny z wytwórni X a wzmacniacz z Y i teraz pytanie: dlaczego np. kolumny 150/200W, 20 Hz ~ 25 kHz „nie zagrają” podłączone do RN803D o mocy 2x145W (8 Om) lub 2x160W (4 Om) , 20 Hz ~ 50 kHz (klasa AB) a „zagrają” z TX8270? Nie chce mi się wierzyć w istnienie jakiegoś globalnego spisku w wyniku którego Heco grające (cokolwiek by to znaczyć miało) z Onkyo nie zagrają z porównywalną Yamahą. Wydaje mi się że na placu boju pozostają akustyka, kable i indywidualne preferencje, a te nie powinny wynikać z cudzych sugestii. No, ale ja nie jestem z branży i się nie znam... Aha, u mnie RN803D gra wspaniałe (cokolwiek by to znaczyć miało) :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, steff napisał:

Nie jestem „kolegą z branży” i dlatego niech mi ktoś wytłumaczy na czym polegać ma owo zgrywanie kolumn z wzmacniaczem. Przeważnie kupujemy kolumny z wytwórni X a wzmacniacz z Y i teraz pytanie: dlaczego np. kolumny 150/200W, 20 Hz ~ 25 kHz „nie zagrają” podłączone do RN803D o mocy 2x145W (8 Om) lub 2x160W (4 Om) , 20 Hz ~ 50 kHz (klasa AB) a „zagrają” z TX8270? Nie chce mi się wierzyć w istnienie jakiegoś globalnego spisku w wyniku którego Heco grające (cokolwiek by to znaczyć miało) z Onkyo nie zagrają z porównywalną Yamahą. Wydaje mi się że na placu boju pozostają akustyka, kable i indywidualne preferencje, a te nie powinny wynikać z cudzych sugestii. No, ale ja nie jestem z branży i się nie znam... Aha, u mnie RN803D gra wspaniałe (cokolwiek by to znaczyć miało) :D

Zgadzam się. Z jakimi kolumnami gra Twoja Yamaha?

Edytowano przez bartek2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bartek2 napisał:

To że za szarym papierem ustawiały się kolejki nie znaczyło, że taki dobry, tylko że innego nie było. Tutaj jest wybór ogromny (Onkyo leżą na półkach), a za yamahą kolejki, nieco inna sytuacja. Zastanawiałem się czy NAD też zostanie skrytykowany i został ehh. Każdy słyszy trochę inaczej. Panu Mateo nie pomoże ani NAD ani Onkyo. Nie wiem co u niego jest nie tak, moze te kolumny, a może ma tą Yamahe uszkodzoną? Daje 99%, że Onkyo nie uratowałoby sytuacji. Może jakiś porządny wzmak ruszył by te kolumny.

Onkyo leżą na półkach? gdzie?w salonach u S4 lub Q21?bo chyba nie w sklepach Rtv AGD,towar nie przeznaczony do ekspozycji wszędzie w każdym sklepie,sa tylko na magazynie,ale macie rację,zaraz wystawie na sprzedaż i ustawie się w kolejce za 803,mea culpa :-) a Panu Mateo chyba tylko może lampa by pomogła

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Daniel Daniel napisał:

Onkyo leżą na półkach? gdzie?w salonach u S4 lub Q21?bo chyba nie w sklepach Rtv AGD,towar nie przeznaczony do ekspozycji wszędzie w każdym sklepie,sa tylko na magazynie,ale macie rację,zaraz wystawie na sprzedaż i ustawie się w kolejce za 803,mea culpa :-) a Panu Mateo chyba tylko może lampa by pomogła

We Wrocławiu w każdym salonie. Dyskusja chyba trochę niepotrzebna fajnie, że jesteś zadowolony z Onkyo i o to w tym chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Daniel Daniel napisał:

No dyskusja nie potrzebna,Mcintosh ma 8000 jest dostępny od ręki,ciekawe dlaczego?pewnie dlatego że gorszy od Yamahy 803,nawet do Mcintosha dostawa gratis,to dopiero musi być kiepski wzmak 

No myślę, że znowu trochę nietrafione porównanie jak z papierem toaletowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej trafione skoro porownujesz że onkyo kiepskie bo na półkach leży,a Yamaha nie,wiec jest lepsza,nie widzisz tu analogii?jak nie widzisz to kiepsko z Tobą,nie będę się z Wami spierał,mam tylko jedną prośbę Szanowni Panowie do Was,nie doradzajcie ludziom,bo takich jak Mateo będzie więcej i przyniesie to wiele nieszczęść innym osobom,a to nie kosztuje stu złotych żeby ręką machnąć,potem będziecie dopatrywać się co tu nie gra?akustyka? ustawienie?dywan?a może pokój zły?niedługo pod tą yamahe trzeba będzie dom budować nowy od podstaw specjalnie do niej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pozwalam na wszystko i jestem obiektywny i mało co się wypowiadam,ale ów kolega jak widzisz twierdzi że jak onkyo leży na półkach to świadczy to o tym że gorszy bo dostępny,no kompletna bzdura przecież takie coś pisać,trzeba by było spojrzeć na dystrybutora raczej,a 8270 to nie kino domowe,tylko stereo który ma wejścia HDMI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Daniel Daniel napisał:

S4 ja Was bardzo lubię ale przestańcie już z tą Yamahą 803 ,nie będzie to tak dobrze grało jak z onkyo,polaczenie sprawdzone jest tak owe :-) oczywiście napiszesz znów o osobistych preferencjach,ale nie ważne czy wyższy model tylko jak gra 

Twierdzisz że Onkyo 8270 zagra lepiej od Yamahy RN803D ?:) Uważaj na odpowiedź.

 

3 godziny temu, steff napisał:

Nie jestem „kolegą z branży” i dlatego niech mi ktoś wytłumaczy na czym polegać ma owo zgrywanie kolumn z wzmacniaczem. Przeważnie kupujemy kolumny z wytwórni X a wzmacniacz z Y i teraz pytanie: dlaczego np. kolumny 150/200W, 20 Hz ~ 25 kHz „nie zagrają” podłączone do RN803D o mocy 2x145W (8 Om) lub 2x160W (4 Om) , 20 Hz ~ 50 kHz (klasa AB) a „zagrają” z TX8270? Nie chce mi się wierzyć w istnienie jakiegoś globalnego spisku w wyniku którego Heco grające (cokolwiek by to znaczyć miało) z Onkyo nie zagrają z porównywalną Yamahą. Wydaje mi się że na placu boju pozostają akustyka, kable i indywidualne preferencje, a te nie powinny wynikać z cudzych sugestii. No, ale ja nie jestem z branży i się nie znam... Aha, u mnie RN803D gra wspaniałe (cokolwiek by to znaczyć miało) :D

Pewne elementy bardzo do siebie pasują. Dla przykładu Marantz i Tannoy. Wiele osób uważa że MS jak i Aurora dobrze grają z amplitunerami Onkyo. I zgoda. Ale model RN803D to model wyższy, lepiej grający i tego nie da się nie zauważyć. Co innego jeśli ktoś powie że jemu brzmienie z Onkyo bardziej się podoba. Ok. Tu jestem w stanie uwierzyć. JA też wole brzmienie dobrego Hi-Fi niż Hi-Endu i dobrze mi z tym.

 

Dyskusja trochę zeszła na nieodpowiedni tor. Wydaje mi się, przeprasza, ale nikt z Was nie wie dlaczego RN803D nie ma na półce. Natomiast każdy wymyśla do tego swoje historie.

Zakończmy na tym. Jeśli komuś bardziej się podoba Onkyo to ma Onkyo, bardziej Yamaha to wybierze Yamahe. Tyle.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po waszej dyskusji juz zglupialem. W weekend odwiedzilem znajomych ktorzy kupili nowe kolumny Heco aurora 700 do starego aplitunera Onkyo od kina domowego i zrobily na mnie naprawde bardzo ogromne wrazenie. Co pawda to wszystko działo sie w mieszkaniu w którym salon ma niespełna 20m2.  

Faktycznie chyba najlepiej jest wypożyczyc kolumny i przetestowac we własnym pomieszczeniu. 

Jeśli chodzi o amplituner to decyduję sie na Onkyo TX8270. Myślę, ze wygrało zaufanie do firmy gdyż ciagle korzystam z 10letniego kina domowego Onkyo z niestety kupowanymi w ciemno głośnikam M Audio. 

Dzieki wszystkim ! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Daniel Daniel napisał:

Nie pisz tego tutaj,skasuj swoją wypowiedź,onkyo nie gra,tylko buczy i szumy wysyła,jak mogłoby wygrać z Yamahą lub Nadem,przeciez to amplituner,jedyne amplitunery które grają to amplitunery Yamahy :-) 

Już wołam moderatora iż tu wierutne kłamstwa piszesz , iż onkyo nie gra ... skandal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha no bo nie gra,onkyo a 9000r o m5000r też nie gra,gra tylko Yamaha 602 i 803 i Nad 356 i 375 :-) ja dre szaty na sobie i włosy wyrywam z rozpaczy,dzieląc ostatni włos na czworo by się uczesać jakoś że kupiłem onkyo,caly czas same szumy słyszę,raz przez to wszystko myślałem że woda z kranu mi się leje,bo szum podobny :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dla panów szybkie pytanie pasujące do tego wątku!

Do Onkyo TX8150 wybrać Heco music style 900 czy 1000? Jest jakaś różnica w brzmieniu pomiędzy tymi dwoma modelami nie biorąc pod uwagę że wyższy model jest dużo potężniejszy jeśli chodzi o moc i rozmiary. Dotychczas z waszych opinii byłem  zdecydowany na Heco 900 tyle że w sklepach raczej już proponują wyższy model, twierdząc że 900 to stary  nie sprowadzany model.  Mój metraż to ok 20m więc pewnie te słabsze by wystarczyły, ale teraz apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Jak pewnie pamiętacie mam kolumny Jamo 506 a ta nieszczęsna co przerywała, po rozkręceniu i docisnięciu kabli zaczęła grać ok. Tak czy owak choruję na Heco, jeśli grają tak jak wyglądają to nic tylko brać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info o tych Aurora, nawet nie wiedziałem że już jest następca. Wizualnie seria music style bardziej mi się podoba,  te matowe fronty w Aurora trochę się  zlewają z głośnikami, brakuje srebrnych ramek. A może to po prostu kwestia zdjęć,  trzeba by zobaczyć na żywo. Oczywiście one mają grać a nie wyglądać, więc na spokojnie muszę zapoznać się z tematem. Testowaliście już Aurory z amplitunerami Onkyo? przypuszczam że skoro grają podobnie to będą dobrze współbrzmieć z tą firmą?

Onkyo 8150 ma chyba specyfikację 6-8Ω choć w opisach jest coś takiego: Impedancja głośników    4Ω - 16Ω (A lub B), 8Ω - 16Ω (A+B

 Moc wyjściowa 135 W/kanał (6 Ω, 1 kHz, zniekształcenia 1 %, wysterowany 1 kanał, IEC) Moc wyjściowa 140 W/kanał (6 Ω, 1 kHz, wysterowane 2 kanały, JEITA)

Edytowano przez Kris78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bartek2 napisał:

Super są te Aurory

Tak szczerze też zaczynają mi się podobać, trzeba przyznać że mimo wszystko wyglądają bardziej nowocześnie a pewnie w realu jest jeszcze lepiej.

Trochę dziś poczytałem forum w kwestii kolumn i trafiłem na taki wpis:

>>ja teraz 4 dni temu kupiłem Heco Aurora 1000 i onkyo tx 8270 i jak przekrecam gałkę w tym onkyo to dźwięk się pojawia dopiero przy 30 przy 50 procentach gra normalnie,a dopiero przy 70ciu robi sie głośniej ,one potrzebują mocy by je rozchulać<<

Ktoś sobie jaja robi? Z czego ten dzwięk że potrzeba tak rozkręcić volume?

Moje onkyo TX8150 ma 130w na kanał, nie chciałbym aby aurora 700 zagrały mi ciszej niż stare 130 watowe Jamo? Obecnie nawet przy volume 1 coś tam cichutko gra. Jak mam rozumieć ten wpis?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...