Skocz do zawartości

Jaki amplituner do głośników Heco Music Style 900


pawekxp

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

16 godzin temu, Daniel Daniel napisał:

Bo ten 8150 jest słabszy od 8270 mocowo z tego co widziałem,ma ten 8150 na 4ohm przełączenie?chyba nie ma 

Nie chodzi o moc ich. Bo one oba są takie same pod kątem mocy. Zobacz moje porównanie obydwu modeli. Aurora 1000 potrzebuje wzmacniacza z prawdziwego znaczenia. A nie amplitunera. 

Często jest tak że w przypadku amplitunerow i nie specjalnie ustawnych pomieszczeń grają podobnie do modelu niższego. One po prostu potrzebują mocy. Z tym że grają lepiej.

 

Kolumny na prawdę świetne. I seria ms i teraz aurora to kunszt jak zrobić dobre kolumny w przyzwoitej cenie. Chodź wiadomo nie są to kolumny dla każdego.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Daniel Daniel napisał:

Decyduje o tym wydajność prądowa?poza tym wiedziałem że na yamahe nic złego nie napiszesz,chcialem tylko sprawdzić,t o była mini podpucha  ;-) 

Jaka prowokacja :D

btw 2x40W wystarcza by było ~100dB w pokoju , a nadmienię iż 85dB z 1,5m to jest bardzo głośno ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpuscilem S4 Naszego kochanego,bo tak jak widać gra tylko Yamaha i Nad,a na innym forum czytam a tam było pytanie czy podłogowe Taga Harmony będą grały dobrze z Pioneer sc lx83? Na to S4 odpisał że tak że to bardzo dobry amplituner,wchodze w Google patrzę,a to jakichś lichy amplituner kina domowego i mówię Sobie kurcze co jest?żaden onkyo nie gra i jest kiepski dla S4,a tu amplituner kina domowego za 900zl jest super :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Daniel Daniel napisał:

Podpuscilem S4 Naszego kochanego, czy podłogowe będą grały dobrze z Pioneer sc lx83 ,wchodze w Google patrzę,a to jakichś lichy amplituner kina domowego i mówię Sobie kurcze co jest?żaden onkyo nie gra i jest kiepski dla S4,a tu amplituner  kina domowego za 900zl jest super :-)

Ech żeby podpuszczać trzeba mieć wiedzę i pewność, doświadczenie, parę innych przymiotów, lub chociaż umieć sprawdzać informacje (jeśli samemu nie ma się wiedzy)....Tanie amplitunery serii sc lx ;)  brawo, szczerze życzę takich tanich  serii każdemu, zwłaszcza po 900zł.  https://tech.wp.pl/test-amplitunera-pioneer-sc-lx83-sprzet-ktory-wyrywa-z-butow-6034849137435777a . 

  

Wracając do wzrostu mocy po zmianie ustawień z 8 na 4 uważasz, że jakby takie coś było niezbędne np we wzmacniaczach nie było by stosowane( owszem bywa ale bardzo sporadycznie). Wzmacniacz sam z siebie i tak reaguje na zapotrzebowanie i zmienną impedancje kolumn, wynikającą z słuchanej muzyki, oczywiście musi mieć pokrycie, lepsze, bądź gorsze w sekcji zasilania, a obecność pstryczka 8/4 ohm ma tu raczej inne podłoże.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nic nie mamy wiedzy Mistrzu,ja osobiście pochłaniam wiedzę od Ciebie i innych,ogolnie np amplitunery kina domowego onkyo nie grają,amplitunery stereo onkyo też nie,ale amplituner kina domowego Pioneer o którym mowa już gra i jest lepszy o wiele,a to że mówią na niego tykająca bomba,przez przegrzewanie się płyt Hdmi to nieważne, czyli na specyfikację np 6ohm 160wat,a 4ohm 210 wat,tez nie ma co zwracać uwagi,a wydajność prądowa mamy patrzeć?jedni mówią że tak,a inni że nie,bo producent i tak zawyża :-) sprzedam to onkyo co kupiłem bo kiepskie jest i nie gra,zakupie Yamahe,albo może coś Jacek mi poradzi zaraz,moze jakiś amplituner kina domowego do stereo,ale to muszę podpytać który dobry,Jacku zaproponuj mi coś :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zmienić ton Danielu ? Ładnie proszę.   Nie wiem co masz ( nie ekscytuje mnie to ), jakie masz problemy z tym, frustracje, czy doświadczenia,  plany i co chcesz zmienić i na co, jeśli chcesz napisz post jak trzeba, ( jesteś stałym bywalcem wiesz zatem jak) to poradzimy coś, tak jak innym. Ale ironia nie potrzebna, bo się nie znamy, zresztą jak lubisz tak, pisz tak mnie to lotto;). Rzadko tu ostatnio piszę, czasem czytam tylko, a co do mojej rzadszej obecności na Forum  to w sumie takie sytuacje są jednym z paru powodów.

PS.(...Pioneer o którym mowa już gra i jest lepszy o wiele,a to że mówią na niego tykająca bomba,przez przegrzewanie się płyt Hdmi to nieważne) Wiesz zazwyczaj audio kupuje się przez pryzmat przyjemności odsłuchu, a nie kosztów serwisu, (to nie auto), ale rozumiem pragmatyczność pewnych ludzi, choć w tym aspekcie według mnie może niepotrzebnie. Sporo awarii jest zwykle winy użytkownika;) .Nie dziwi mnie zatem fakt, że nie ma obszernych rankingów porównawczych np. kosztów napraw wzmacniaczy, czy amplitunerów .

 

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że najwięcej doświadczenia i możliwości odsłuchu  mają sprzedawcy w sklepach tak jak @S4Home, dlatego tutaj czytam uważnie wszelkie posty. Jak się siedzi w branży to ucho się wyrabia i mniej więcej wiadomo co z czym dobrze zagra. Ogólnie każdy chwali swoje a czasami warto trochę się podroczyć. :1_grinning:

Chyba skuszę się na te nowe heco są w salonie w okolicy, więc zobaczymy w live jak to wygląda. Już przesiadka ze starych eltaxów na jamo mnie zaskoczyła, myślę że Aurora 700 z Onkyo zagra jeszcze lepiej.  A co do tych omów ile ustawia się w onkyo+ Aurora700 - 6ohm?

Ps. Może ten kolega co miał głośność od 30 słuchał z jakiegoś przyciszonego urządzenia zewnętrznego? Tak samo sygnał po optyku jest trochę słabszy niż z innych urządzeń?

A z ciekawości jako uczeń zapytam, co może poddać się pierwsze w zestawie ampli z wyjściem 130w i głośnikami 200/300w - pytanie czysto teoretyczne :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2018 o 09:57, Daniel Daniel napisał:

Decyduje o tym wydajność prądowa?poza tym wiedziałem że na yamahe nic złego nie napiszesz,chcialem tylko sprawdzić,t o była mini podpucha  ;-) 

nie.

Dnia 14.02.2018 o 12:55, Daniel Daniel napisał:

Podpuscilem S4 Naszego kochanego,bo tak jak widać gra tylko Yamaha i Nad,a na innym forum czytam a tam było pytanie czy podłogowe Taga Harmony będą grały dobrze z Pioneer sc lx83? Na to S4 odpisał że tak że to bardzo dobry amplituner,wchodze w Google patrzę,a to jakichś lichy amplituner kina domowego i mówię Sobie kurcze co jest?żaden onkyo nie gra i jest kiepski dla S4,a tu amplituner kina domowego za 900zl jest super :-)

jak LX 83 możemy porównać do współczesnych modeli?

Danielu ale nikt Cie nie chce obrażać. Ale piszesz w coraz większej ilości wątków a powinieneś troszkę podszkolić się jeszcze. Na pewno w dziedzinie doradzania. JA wiem, że to taki trend najpierw ktoś pyta a później sam doradza. Spoko. Przerabiam to od lat. Pisz o swoich doświadczeniach, staraj się unikać tematów w których nie czujesz się jeszcze na siłach. No i nie porównuj produktów nie znając ich. Wszystko przyjdzie z czasem.

 

Dnia 14.02.2018 o 16:07, Kris78 napisał:

A z ciekawości jako uczeń zapytam, co może poddać się pierwsze w zestawie ampli z wyjściem 130w i głośnikami 200/300w - pytanie czysto teoretyczne :D

poddać czyli uszkodzić? Kolumny. Bo dostaną zbyt duże zniekształcenia. Nie chodzi o samą moc. Tylko zniekształcenia jakie idą na kolumny.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, S4Home napisał:

poddać czyli uszkodzić? Kolumny. Bo dostaną zbyt duże zniekształcenia. Nie chodzi o samą moc. Tylko zniekształcenia jakie idą na kolumny.

 

Piotrek

@S4Home dzięki za prostą i fachową odpowiedź, czyli poddają się głośniki wysoko tonowe przez puszczenie muzyki na full. No tu chyba trzeba by nieźle zaszaleć.  Myślałem że wzmaki czy ampli mają coś w rodzaju bezpiecznika i przy wymagających i prądożernych kolumnach po prostu amplituner nie wydoli prądowo. 

A tak jeszcze zapytam w Heco Aurora te rozszerzone podstawy głośnikowe są przykręcane do kolumny? czy to osobna konstrukcja na której stawia się kolumnę? Może głupie pytanie, ale dotychczas we wszystkich modelach po prostu wkręcałem kolce do podstawy.

Czyli podsumowując te Aurora 700 to nie będzie przesada do TX8150?

Edytowano przez Kris78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700 to nie przesada. Ta podstawa jest już przykręcona. A kolce skręcasz do niej. 

Amplitunery mają zabezpieczenia ale nie przed uszkodzeniem kolumn. Przeciwprzepięciowe i przeciążeniowe. Tylko amplituner to maszyna, nie wie że daje zbyt duże zniekształcenia na kolumny. 

Ale to co robisz imprezy w domu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można słuchać tak głośno muzyki żeby zepsuć głośniki. To chyba impreza dla głuchych musiała by być.

Heco 700 do Onkyo 8150 są jak najbardziej ok miałem tak podłączone i grało dobrze, trochę może tak za bardzo neutralnie jak dla mnie, wolę chyba cieplejsze brzmienie i bardziej dołem dociążone, używany caspian dał mi dużo więcej frajdy przy słuchaniu.

Napewno dobry wzmacniacz dużo  lepiej napędza takie kolumny, lecz wtedy nie mamy takiej funkcjonalności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie robię imprez :D czasy młodości już minęły, aczkolwiek czasami człowiek musi się odstresować i sprawdzić co potrafi sprzęt.

Bardziej pytam z ciekawości jak to obecnie wygląda ze sprzętem tej klasy. Całkiem niedawno udało mi się spalić wysokotonowy w Jamo, ale na wzmacniaczu Technicsa.

Jak mi powiedzieli w salonie stare wzmacniacze Technicsa to spawarki  B| Przynajmniej potem tutaj douczyłem się że na słabszym wzmaku prędzej można coś spalić niż mocniejszym.

Co do podstaw w Aurora trochę mnie zmylił ten filmik. Ktoś ma dodatkowy fundament z Heco xD

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Trochę odkopię temat

Byłem dziś w salonie zerknąć na Heco Aurora, wygląd ok ale sprzedawca raczej skrzywił się na dobór ich do amplitunera  Onkyo. Podobno bardziej sprawdzają się z Yamachą i faktycznie grały nieźle. Do Onkyo polecono mi Melodika BL40 MKII  mogłem tak na szybko odsłuchać oba wspomniane modele i faktycznie  onkyo z Aurora grały trochę bez basu i nijako, zaś  Melodika mimo że mniejsze kolumny bardzo dynamicznie i jakby szerzej, bardziej było słychać scenę. I teraz mam dylemat bo nie wiem już czy faktycznie tak to wygląda, czy się zasugerowałem opinią ze sklepu? Sprzedawca proponował jeszcze zerknąć na ofertę Jamo. Ta Melodika to dość małe i niskie kolumny ok 97cm nie wiem też jak wygląda moc max 200w to jak się to przekłada względem heco 200/300w? Na co ewentualnie jeszcze zerknąć w cenie 2500-3500zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home bardzo sobie cenię twoje opinie nie chcę się też sprzeczać ze sprzedawcami, bo mimo wszystko to ja jestem laikiem, aczkolwiek swoje też słyszę. Na pewno melodika ma bardzo szeroką scenę, mimo że stały bliżej siebie niż Aurory to dzwięki szły wręcz z boku, dolne pasmo też całkiem niezłe. Sprzedawca bardzo je chwalił aż pomyślałem  że chyba chce się pozbyć tego modelu xD 

 Z doświadczenia co byś jeszcze poradził przesłuchać z ampli onkyo? Trochę czytam o tych melodikach, podobno mają dobre zabezpieczenie wysokich tonów, i ogólne opinie też są niezłe, zastanawiam się tylko jak z mocą tych kolumienek? Skuteczność dB 91 więc jest dobrze a jak interpretować max 200w? Zerkam też jeszcze na dużo masywniejsze Jamo C97 ale tutaj w ogóle brak danych zaś skuteczność tylko 89db.  Mimo wszystko aurory ładnie wyglądają choć ten mat dziwnie się zachowuje jakby po przejechaniu ręką robi się szary, miałem wrażenie że nie da się ich nawet wyczyścić :2_grimacing:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Kris78 napisał:

Z doświadczenia co byś jeszcze poradził przesłuchać z ampli onkyo?

Ja się nie znam ale jak byłem na odsłuchu to pan obok przesłuchiwał Onkyo 8270 i Focal Chorus 716, które sobie chwalił. Nie miałem okazji słuchać tego połączenia ale same kolumny z Yamahą 803 już tak i też odniosłem wrażenie, że z Onkyo to mogłoby przyjemnie zagrać, Yamaha chyba była dla nich trochę zbyt żywa i agresywna w moim odczuciu.

Inny typ z odsłuchów, który w moim odczuciu mógłby się sprawdzić z Onkyo to Dali Zensor 7.

Edytowano przez ToraTora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, voytaz napisał:

Szczerze mówiąc bardzo mnie ciekawi jak wypadnie u Ciebie zamiana 602 na 803. Koniecznie opisz. Tylko szczerze. 

Dziś sprzedałem 602. 803 wezmę oczywiście na testy, ciekawy jestem sam jak zagra. Jak nie przypasuje to oddam i będę szukał dalej. Dam znać. Na pewno szczerze bo nie mam żadnego interesu żebym szczerym nie być;)

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, chemik1989 napisał:

Dziś sprzedałem 602. 803 wezmę oczywiście na testy, ciekawy jestem sam jak zagra. Jak nie przypasuje to oddam i będę szukał dalej. Dam znać. Na pewno szczerze bo nie mam żadnego interesu żebym szczerym nie być;)

Pozdr.

Chodzi o to, żeby nie pisać, ze 803 jest wiele lepsza tylko dlatego ze jest droższa i powinna przez to grać o wiele lepiej. Po prostu opisz różnice tak, jakbyś nie wiedział co jest droższe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

voytaz - mało osób "ogarnia" brzmienia na tyle subtelnie by nie kierować się ceną ;) 

btw. w salonach audio nie powinni mówić jak co brzmi , jedynie dawać propozycję widząc w jakim kierunku podążamy , inaczej dajemy sobie wmówić cosik i potem są tematy o wieżach sony czy innych soundbarach :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...