Skocz do zawartości

Jaki amplituner do głośników Heco Music Style 900


pawekxp

Recommended Posts

4 minuty temu, Kubakk napisał:

voytaz - mało osób "ogarnia" brzmienia na tyle subtelnie by nie kierować się ceną ;) 

btw. w salonach audio nie powinni mówić jak co brzmi , jedynie dawać propozycję widząc w jakim kierunku podążamy , inaczej dajemy sobie wmówić cosik i potem są tematy o wieżach sony czy innych soundbarach :D 

Bardziej chodzi o to, żeby nie wstydzić się napisać tego co się słyszy tylko dlatego, ze ktoś pomyśli ze się nie znasz. Bo przecież 803 jest droższe niż 602 to przecież musi grać lepiej. A może jednak jest coś co w 602 jest lepsze niż w 803. Albo np z jednymi kolumnami jedno zgrywa się lepiej w danym gatunku muzyki, a w drugim gorzej itp.

Edytowano przez voytaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 godziny temu, voytaz napisał:

Bo przecież 803 jest droższe niż 602 to przecież musi grać lepiej.

No właśnie... taki obrazek, kupuję swoją Yamahę, przede mną w kolejce do kasy stoi nonszalancki koleś z soundbarem pod pachą. Soundbar jak soundbar, tyle że ten kosztował coś około dwukrotnej wartości mojego zakupu. Pamiętam tę chwilę panicznego zwątpienia, „kurczę, może robię coś nie tak?”... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, voytaz napisał:

Bardziej chodzi o to, żeby nie wstydzić się napisać tego co się słyszy tylko dlatego, ze ktoś pomyśli ze się nie znasz. Bo przecież 803 jest droższe niż 602 to przecież musi grać lepiej. A może jednak jest coś co w 602 jest lepsze niż w 803. Albo np z jednymi kolumnami jedno zgrywa się lepiej w danym gatunku muzyki, a w drugim gorzej itp.

Gdybym się wstydził to nie zrobił bym porównania 2x droższych b&w683s2 do heco aurory 700 na forum... poczytaj 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze raz dopytam co prócz Heco warto posłuchać z onkyo tx8150? 

Jaka jest moc nominalna kolumn Melodika BL40MKII  Sorry za to pytanie ale po wielkości kolumn mam jakiś psychiczny uraz że są dużo słabsze niż np. aurory xD Nie wiem jak to się  przelicza, ale czasami max 200w czyli moc ciągła to ok 100w mocy nominalnej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak!

Najbardziej pasowały by mi dwa modele (trójdrożne) ze względu na wygląd, cenę, moc i wysokość głośników w kolumnie, mowa o Heco Music style/Aurora i Magnatach o których dzisiaj trochę poczytałem. Te ostanie niestety  poza zasięgiem w moim salonie audio, więc musiałbym brać w ciemno. Tutaj widzę model  Quantum 677 odchodzi do lamusa, więc mógłbym dozbierać do Magnat Quantum 727. Chętnie poczytałbym opinie użytkowników onkyo i wspomnianych modeli kolumn, lub sprzedawców którzy tutaj doradzają, może w koncu coś uda mi się złożyć. Nie jestem wymagający, ma dobrze grać góra i dół,  muzyka lekka i przyjemna pop/rnb rzadziej coś z wyższej półki i od czasu do czasu ma być z większym kopem dla odstresowania.

Pc. Chyba wszystko przebije moje obecne jamo S506 B|

Edytowano przez Kris78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2018 o 21:05, steff napisał:

No właśnie... taki obrazek, kupuję swoją Yamahę, przede mną w kolejce do kasy stoi nonszalancki koleś z soundbarem pod pachą. Soundbar jak soundbar, tyle że ten kosztował coś około dwukrotnej wartości mojego zakupu. Pamiętam tę chwilę panicznego zwątpienia, „kurczę, może robię coś nie tak?”... 

Nadział się i tyle. Co zrobisz.

 

23 godziny temu, Dalek napisał:

Witam.

Małe małe pytanie kupiłem niedawno heco music style 900 5.0 jaki amplituner polecacie do tego zestawu. kwota do 4tyś .

Pokój 16m2

Czy heco ms 900 dobrze zgrywa się z denon avr x3400h 

Ja bym połączył z rz820. Z Denon jest miękko, troszkę wolno. 

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, S4Home napisał:

Ja bym połączył z rz820. Z Denon jest miękko, troszkę wolno. 

 

Piotrek

Czy Onkyo rz820 + heco ms 900 podpinać w bi-amp czy nie ma sensu ?

kable jakie mi zostały ze starszego zestawu to Melodika MDC2400  4mm na fronty  bedą dobre czy lepiej zaopatrzyć się w inne kable .

odległość kolumn frontowych od amplitunera wynosi 2m.

W ostatnim czasie do heco ms 900 polecano mi kable Bridge BERC 240 4mm , jest jakiś sens wymiany ?

podłączenie banany czy normalnie.

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Edytowano przez Dalek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek mam też do ciebie pytanie.

Trochę dziś podzwoniłem po twojej branży podpytać o różne kombinacje kolumn do Onkyo. Podobno Heco i Magnaty to mniej więcej ta sama stajnia? jednak minimalnie różnią się barwą? Możesz coś napisać w tym temacie? Praktycznie do ampli Onkyo pasuje większość kolumn, propozycje Pylony, KEF-y, Melodika, Heco jak i Magnaty... czyli  taka półka w zakresie 3-4tys. Mógłbyś mi zawęzić tą ofertę do powiedzmy trzech najbardziej pasujących? bo człowiek ma coraz większy mętlik w głowie ¬¬ Chyba i tak w końcu wrócę do pierwotnego wyboru, czyli Heco Aurora, ale chciałbym  jeszcze umówić się na odsłuch.  Muzyka tak jak pisałem popularna czyli pop rnb rzadziej coś alternatywnego, lubię wyeksponowaną górę i dół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.03.2018 o 18:49, Kubakk napisał:

Z tych co wypisałeś Kris78 - ja bym posłuchał kef-y i heco , a zapewne Aurory Ci podpasują jak większości ;)

W ogóle w jakim typie muzyki najlepiej spisują się Aurory 700 ?

Moim skromnym zdaniem to chyba w każdym,jest to uniwersalna kolumna,wokal brzmi jak wokal,a techno jak techno,nie jest to jednostajne granie :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 8.02.2018 o 16:48, Daniel Daniel napisał:

Ja mam heco z onkyo 8270 palce lizać-gwarantuje 🙂 tylko zamiast music style 900 weź Aurora 700 bo to ta sama seria tylko że nowa,music style się kończy i Aurory są tańsze z 200zl,duży metraż masz,jakby co to Aurora 1000,ja mam 1000 w 18 metrach i nie narzekam 😄

Poważnie masz Heco Aurora 1000 na 18m2? To pomieszczenie jeszcze istnieje? Jestem w szoku. Da się to wykorzystać na tym metrażu. Przecież każdy to odradza. A ja też tak bym chciał.😁

Dnia 13.02.2018 o 21:31, bartek2 napisał:

Super są te Aurory

To akurat rzecz gustu. A mi akurat Music Style bardziej się podobają. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopales temat po roku. Kto odradza duże kolumny do małych pomieszczeń? Chyba nie Japończycy:)
A to od nich tak bierzemy sprzęt i wydania płytowe ..... No to jak to znają się czy nie?:)
Piotr
Odkopałem bo kompletuję kino domowe na Heco Music Style bialych. Mam boczne, sufitowe i centralny. Brakuje mi podłogowych. Ale 900 nie mogę nigdzie dostać. Ale chyba są 1000. Metraż podobny do kolegi wyżej. I tak się zastanawiam czy nie będą za wielkie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla niektórych będą dla niektórych nie.
Moim zdaniem 1000czek też już nie dostaniesz. Pewnie ktoś ma ofertę. Ale albo mocne ekspozycję albo nie wycofana oferta. Teraz to już raczej Aurory.
Piotr
Wasza strona proponuje czarne i białe.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Czekam na odpowiedź.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...