Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 4-5tyś


remiol

Recommended Posts

Witam,

Ostatnio zakupiłem Heco aurora 1000 i troszeczkę zaraziłem wujka, który teraz chce również kupić jakiś zestaw stereo. Problem jest z miejscem i w grę wchodzą jedynie głośniki podstawkowe, które idzie gdzieś wcisnąć. 

Metraż ok. 18m2. 

Amplituner musi mieć wejścia HDMI i Spotify (więc wzmacniacz stereo chyba odpada) i radio FM. Podpięty będzie do Bluray i musi być prosty w obsłudze.

Głośniki jakie sobie wybrał: B&W 685 S2.

Amp wybrany: rx s601d. Niby ewentualnie idzie rozbudować.

Co Wy na to? Polecacie inny sprzęt?

Filmy/Muzyka 30/70%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Jeśli chcemy zbudować dobry brzmieniowo system stereofoniczny, zdecydowanie odradzam amplituner kina domowego, spójrz proszę na bardzo dobry amplituner stereofoniczny, wyposażony w złącza HDMI Onkyo TX-8270. Wybór dobrych monitorów zależy od indywidualnych preferencji. Jeśli szukamy dźwięku równego, plastycznego z dobrym wypełnieniem i świetną trójwymiarową sceną, proponuję zestaw Onkyo TX-8270 z Kef Q350. Jeśli podchodzisz bardziej rockowo, zależy nam na brzmieniu szybkim, mocnym i dynamicznym, warto połączyć amplituner z francuskimi monitorami Focal Chorus 706. Na pewno polecam także odsłuch dwóch wyróżniających się konstrukcji - System Audio Saxo 5 oraz Dynaudio Emit M20. System Audio to bardzo swobodne granie ze świeną podstawą basową, gęstym środkiem i ogromną swobodą wysokich tonów. To wszystko świetnie połączone w pełny, spójny dźwięk. Dynaudio natomiast to wyjątkowy bas, gęsty środek i równa góra pasma.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą, zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wyżej wymienionymi propozycjami, w naszym salonie masz dziesiątki modeli kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8270 - też o nim myślałem, ale troche cena wysoka, czym się różni od 8250? Studio 16 i pmc mocno przewyższają budżet. 5k to absolutny max. Te Kefy i Chorusy wydają się ciekawe. Mamy z wujkiem podobne upodobania dźwięku, wszystkie kolumny jakie słuchaliśmy to podobnie je ocenialiśmy - szuka na pewno coś podobnego do brzmienia Heco aurora 1000, byłoby najlepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Onkyo 8270 + Studio 16 HZ Canto Grand albo PMC Gold


Piotrek,
A jesteś w stanie znaleźć dla Remiola kolumny PMC Gold (a konkretnie PMC DB1 Gold - bo wato pełną nazwę podać) w takiej cenie by się zmieścił w budżecie??? Nowe DB1 Gold mają (wywoławczą) cenę 6 tysięcy za parę, używane pojawiają się bardzo rzadko (zresztą DB1 to nie tylko wersja Gold, są też starsze i tańsze - ale i tak są trudno dostępne i z"zjedzą" co najmniej połowę budżetu).

Już nie wspominam o tym, że warto poznać preferencje brzmieniowe słuchacza, a i taka powierzchnia może być trochę za duża.

Remiol.
Twój wujek ma już podstawki, czy trzeba je uwzględnić w budżecie?
Uda się kolumny rozmieścić prawidłowo w pokoju, czy będą byle jak wciśnięte gdzieś w kąt czy w regał?
Jeśli ma miejsce, to można też pomyśleć nad niedużymi kolumnami podłogowymi.

Pozdrawiam
Edit: Remiol już napisał w międzyczasie, że PMC przewyższą posiadane środki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sam nigdy podstawek żadnych nie słuchałem, nawet nie wiem jak takie małe głośniczki grają. HDMI chciałby wujek, żeby wszystko łątwo podłączyć (ARC), to nie jest osoba która ma 20 lat i będzie za każdym włączeniem kopać w ustawieniach. Preferencje tak jak wspomniałem podobne do mnie, słuchaliśmy u Piotrka w sklepie kolumny -> Klipsch RP260<Dali Zensor 7<Aurora 700<Heco aleva 502<Aurora 1000 - dokładnie w takiej kolejnsci byśmy je ustawili brzmieniowo. Muzyka: Queens, Zeppelin itp., żadna łupanka. 

RORO - Wujek nie ma podstawek, gdzieś je będzie pewnie próbował upchnąć, miejsca jest masakrycznie mało (TV 55 cali + multum szafek). Albo na malych podstawkach kierunkowych na podłodze, nie wiem jeszcze. Podłogówki nie wchodzą nawet w gre, bo nie ma naprawdę jak tego ustawić. 

Rozważaliśmy jeszcze soundbara, ale to też bedzie raczej lipa.

Wiadomo, cena katalogowa może być wyższa niż 5k, ale w realu na pewno nie może być więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, RoRo napisał:

Piotrek,
A jesteś w stanie znaleźć dla Remiola kolumny PMC Gold (a konkretnie PMC DB1 Gold - bo wato pełną nazwę podać) w takiej cenie by się zmieścił w budżecie??? Nowe DB1 Gold mają (wywoławczą) cenę 6 tysięcy za parę, używane pojawiają się bardzo rzadko (zresztą DB1 to nie tylko wersja Gold, są też starsze i tańsze - ale i tak są trudno dostępne i z"zjedzą" co najmniej połowę budżetu).

Tak. Jeśli dobierze do tego niższą elektronikę to tak. A kolumny to istny Hi-End

18 godzin temu, Kubakk napisał:

8270 ma hdmi , 8250 nie ma

Nie tylko tym. Napisałem o tym cały artykuł, zachęcam do przeczytania.

10 minut temu, Daniel Daniel napisał:

Czytam i czytam cały czas wszystko i uczę się,jak podłączyć laptopa do wzmaka który nie ma Hdmi?u mnie w laptopie jest tylko hdmi i usb 

Siecią. Po to są amplitunery sieciowe. Udostępniasz dysk i leci.

 

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz amplituner sieciowy to może on przez sieć korzystać z plików na udostępnionych dyskach. Innym rozwiązaniem tego problemu jest podłączenie laptopa do wzmacniacza przy użyciu DAC-a z wejściem USB.

Forsowanie na silę hdmi w sprzęcie audio niema za bardzo sensu. Ten rodzaj interfejsu stosuje się do przesyłania obrazu z dźwiękiem. Dlatego najlepiej jest podłączać urządzenia w nie wyposażony do TV. Ten z kolei ma z reguły wyjście cyfrowe i nim można podłączyć TV jako źródło do wzmacniacza wyposażonego w DAC lub za pośrednictwem DAC-a do wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...