Skocz do zawartości

Podłogówki do muzyki


AnonymousDB

Recommended Posts

Witam planuje zakup 2 kolumn podłogowych i amplitunera/wzmacniacza.
Pokoj o wymiarach 5.5x2.5
Zestaw ma sluzyc glownie do sluchania muzyki glownie polski rap ale takze cos szybszego, zapewne zestawu bedzie tez uzywac moja wybranka gdy bede w pracy wiec wypadaloby aby jej utwory takich wykonawcow jak np sia tez dobrze zabrzmialy. Ogolnie mowiac zestaw do codziennego domowego sluchania muzyki. Nie chce dudniacego basu bardziej zalezy mi na tonach srednich i wysokich. Lecz lubie tez troszke podenerwowac sasiadow wiec tego basu tez nie moze zabraknac. Ampli musi posiadać bluetooth bo muzyka bedzie glownie ze smartfona lub pc. Dodam ze w gre wchodzi tylko nowy sprzet
 
Fundusz
2-3 tys - amplituner/wzmacniacz (nowy)
5-6 tys - para kolumn (nowy)
 
Osobiscie znalazlem taki zestaw:
Klipsch r-26f + Onkyo TX-8270
 
Dobry wybor czy polecicie cos lepszego ?
 
 
 
Wysłane z mojego LG-M160 przy użyciu Tapatalka
 
 


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

spójrz na dwa urządzenia - flagowy amplituner Yamaha R-N803D oraz NAD C338. Yamaha to bardzo bogato wyposażony amplituner, który dodatkowo posiada system kalibracji akustyki pomieszczenia. NAD to klasyczny dobry wzmacniacz, wyposażony dodatkowo w Bluetooth i google chromecast. Obydwa urządzenia sprawdzą się w Twoim systemie idealnie, chociaż ja osobiście pod względem wolałbym zastosować NAD.

Kolumny - jeśli Klipsch to tylko seria wyższa Reference Premiere. Do Twojego salonu idealnie sprawdzi się model RP-250F. To kolumny o brzmieniu efektownym, eksponującym skrajne pasma. Jest dużo sopranu bardzo wyraźnego i wysuniętego na pierwszy plan, mocny bas oraz wycofany środek pasma. Alternatywa to Monitor Audio Silver 6. Takie połączenie możemy zastosować tylko wtedy, jeśli lubisz bardzo dużo wysokich tonów, które także będą wysunięte na pierwszy plan i będą dominowały. Bardziej równy dźwięk uzyskasz chociażby z kolumn System Audio Saxo 40, świetne Dynaudio Emit M30 lub szybkie i rockowe Focal Chorus 716.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 13m szukasz podłogowych i to tak dużych jak Klipsch R26F?

Jesteś pewien?

Moim zdaniem wybór bardziej w kierunku sporych podstawkowych PMC Twenty 22 albo Canto Grand studio 16 hz.

Albo mniejszych podłogowych ale które grają na prawdę mocno. ELAC Uni Fi.

Zapraszam Cie na odsłuch. Wypożyczę Ci także sprzęt na odsłuch domowy.

Piotrek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
spójrz na dwa urządzenia - flagowy amplituner Yamaha R-N803D oraz NAD C338. Yamaha to bardzo bogato wyposażony amplituner, który dodatkowo posiada system kalibracji akustyki pomieszczenia. NAD to klasyczny dobry wzmacniacz, wyposażony dodatkowo w Bluetooth i google chromecast. Obydwa urządzenia sprawdzą się w Twoim systemie idealnie, chociaż ja osobiście pod względem wolałbym zastosować NAD.
Kolumny - jeśli Klipsch to tylko seria wyższa Reference Premiere. Do Twojego salonu idealnie sprawdzi się model RP-250F. To kolumny o brzmieniu efektownym, eksponującym skrajne pasma. Jest dużo sopranu bardzo wyraźnego i wysuniętego na pierwszy plan, mocny bas oraz wycofany środek pasma. Alternatywa to Monitor Audio Silver 6. Takie połączenie możemy zastosować tylko wtedy, jeśli lubisz bardzo dużo wysokich tonów, które także będą wysunięte na pierwszy plan i będą dominowały. Bardziej równy dźwięk uzyskasz chociażby z kolumn System Audio Saxo 40, świetne Dynaudio Emit M30 lub szybkie i rockowe Focal Chorus 716.
Myslalem nad ty NAD'em ale w zestawieniu z kolumnami polk audio s55

Co do firmy dynaudio rozwazalem mniejszy zestaw kolumny to dynaudio emit m20 + rega brio + rega dac-r. Poniewaz myslalem tez nad podstawkowymi kolumnami
Myslalem rowniesz o kolumnach KEF LS50 lub SVS Ultra Bookshelf tez z zestawem od regi

Wysłane z mojego LG-M160 przy użyciu Tapatalka

Do 13m szukasz podłogowych i to tak dużych jak Klipsch R26F?
Jesteś pewien?
Moim zdaniem wybór bardziej w kierunku sporych podstawkowych PMC Twenty 22 albo Canto Grand studio 16 hz.
Albo mniejszych podłogowych ale które grają na prawdę mocno. ELAC Uni Fi.
Zapraszam Cie na odsłuch. Wypożyczę Ci także sprzęt na odsłuch domowy.
Piotrek
 
Myslalem rowniez o podstawkowych i zwrocilem uwage na 3 modele :
Dynaudio Emit m20
KEF LS50
SVS Ultra Bookshelf
W zestawieniu z Rega Brio + Rega Dac-R

Wysłane z mojego LG-M160 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rega Brio nie wysteruje prawidłowo Emitów :) Wiem, ponieważ posiadam (również słucham trochę rapu oraz Polskiego Hip Hopu) i odsłuchiwałem na różnych zestawieniach wzmacniaczy.. Druga sprawa, to nie polecam ładować Emitów do 13m2, ponieważ nie ma szans ustawić je prawidłowo w tak małym pomieszczeniu. 

SVS Ultra super podstawki, bardzo dobry stosunek cena/jakość :P

KEF LS 50-chyba jednak nie do takiej muzy, choć to bardzo dobre podstawki..:P 

Do Twojej muzy i w 13m2 sprawdziłbym: Devnitive Technology SM 55, Dali Opticon 1/2, Focal Aria 905, Dynaudio Excite x14,+ Rel T5i :).  


Przy w.w propozycjach wzmak nie musi być jakimś mocarzem, bo już Marantz 8005 sobie poradzi, będziesz miał super górę oraz środek , dół szybki, kontrolowany, a całości dopieści rel t5i, który w 13m2 zrobi robotę bez problemu i słuchanie rapsów oraz tego typu muzy będzie samą przyjemnością, dziewczyna/żona będzie zadowolona-bez problemu posłucha sobie w zasadzie czego chce :)

Edytowano przez Loney
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rega Brio nie wysteruje prawidłowo Emitów  Wiem, ponieważ posiadam (również słucham trochę rapu oraz Polskiego Hip Hopu) i odsłuchiwałem na różnych zestawieniach wzmacniaczy.. Druga sprawa, to nie polecam ładować Emitów do 13m2, ponieważ nie ma szans ustawić je prawidłowo w tak małym pomieszczeniu. 
SVS Ultra super podstawki, bardzo dobry stosunek cena/jakość 
KEF LS 50-chyba jednak nie do takiej muzy, choć to bardzo dobre podstawki.. 
Do Twojej muzy i w 13m2 sprawdziłbym: Devnitive Technology SM 55, Dali Opticon 1/2, Focal Aria 905, Dynaudio Excite x14,+ Rel T5i .  

Przy w.w propozycjach wzmak nie musi być jakimś mocarzem, bo już Marantz 8005 sobie poradzi, będziesz miał super górę oraz środek , dół szybki, kontrolowany, a całości dopieści rel t5i, który w 13m2 zrobi robotę bez problemu i słuchanie rapsów oraz tego typu muzy będzie samą przyjemnością, dziewczyna/żona będzie zadowolona-bez problemu posłucha sobie w zasadzie czego chce
Jedena konstrukcja przykuwa moja uwage a mianowicie podstawki od SVS. Napisales ze sa super wiec stwierdzam ze miales z nimi doczynienia. Ogolnie to malo o nich pisza Podpowiesz jaki wzmacniacz bedzie dla nich odpowiedni i czy wybor rega brio z dac-r to dobry wybor

Wysłane z mojego LG-M160 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...