Skocz do zawartości

Polk audio signature s55 czy s60


Marcin Schmottermeyer

Recommended Posts

Witam,

jestem po odsłuchu polków s55 z ampli yamahy r-n803d, bardzo przypadło mi do słuchu to zestawienie. Zastanawiam się tylko czy wziąć s55 czy dołożyć do s60. Mój salon to klasyczne 20m2 w prostokącie(mniej więcej 4x5m) czy s55 będą wystarczające do takiego metrażu? Bo rozumiem że s60 manierą brzmienia będą bliźniacze do s55? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

teoretycznie do Twojego salonu wystarczą Polk Audio S55, w 20m2 sprawdzą się idealnie, chociaż jeśli lubisz więcej basu, który jest wyeksponowany i wysuwa się na pierwszy plan, uderzaj w model S60. To zestaw, który pomimo większych gabarytów zagra prawidłowo nawet w 20m2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Zdecydowanie S55.

W przypadku S60 mógłbyś odczuć nadmiar basu i przyćmiło by to resztę pasma, głównie środek.

Pisz o ceny.

Piotrek

Dziękuje za porady, lubię zrównoważony dźwięk z lekko podkręconą górą, chyba rzeczywiście s60 są za duże do mojego salonu

Tak z ciekawości, czy możecie polecić jeszcze jakieś inne rozwiązanie, z głośnikami z podobnego pułapu brzmieniowego i cenowego co te polk audio s55, czyli <4000

Edytowano przez Marcin Schmottermeyer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
8 minut temu, przemko wozny napisał:

Ja mam pytanie jaki wzmacniacz stereo do polk audio s60 ??

Co myślicie o nad c352 ??

NAD będzie ok, chociaż takie połączenie wyraźnie wyeksponuje skraje pasma, może być trochę za ostro i sucho. Myślę, że lepiej byłoby poszukać bardziej ciepły, gesty, dociążony wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecasz?? Intereseuje mnie coś z rynku wtórnego ?? 

Mam do wuboru Coś z Nad , rotel moze ra980 , cambridge audio azur 640 ??

12 minut temu, Q21 napisał:

NAD będzie ok, chociaż takie połączenie wyraźnie wyeksponuje skraje pasma, może być trochę za ostro i sucho. Myślę, że lepiej byłoby poszukać bardziej ciepły, gesty, dociążony wzmacniacz.

Jaki polecasz?? Intereseuje mnie coś z rynku wtórnego ?? 

Mam do wuboru Coś z Nad , rotel moze ra980 , cambridge audio azur 640 ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Q21 napisał:

Z podanych przez Ciebie to już ten NAD jest najlepszy, ale poszukałbym coś może z oferty Roksan, Musical Fidelity, Atoll, Advance Acoustics.

Dzięki za odpowiedz, mysle ze spróbuje z tym Nad, mam go za dobrą cene ;p

Jak nie będę zadowolony poszukam coś z Roksan Caspian

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...