Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze nagłośnienia


modzel116

Recommended Posts

Witam, jestem nowy na forum a to mój pierwszy post. Trochę się rozejrzałem ale chciałbym uzyskać poradę bardziej spersonalizowaną pode mnie dlatego też dołączam zdjęcie.
Chciałbym zainwestować w audio głównie do TV który aktualnie znajduje się w miejscu z którego robię zdjęcia a docelowo będzie wisiał tu gdzie teraz znajduje się ten malutki monitor (może troszkę wyżej), głośniki sami widzicie jakie mam może uda je się wykorzystać (na tył?), teraz są podłączone do wieży, wieża przez jack do komputera.
Kwota jaką chciałbym wydać to +/- 2000zł czy to stereo czy dźwięk kina domowego musicie mi doradzić, jestem zielony. Chciałbym kolumny podłogowe ale sami oceńcie czy mam możliwość ich postawienia. Drugim plusem byłaby możliwość podłączenia tego zarówno do tv jak i komputera. Sprzęt wolałbym zakupić używany :)
Z góry dziękuję za pomoc!

28033997_1685884188135208_818451631_o.thumb.jpg.36601a02351c56b9664ca7340fd92d0a.jpg


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli biurko na którym obecnie znajduje się monitor i kolumny od miniwieży zostaje - to nie ma gdzie rozstawić kolumn podłogowych.
Zostają więc kolumny podstawkowe.

Jaka jest powierzchnia Twojego pokoju? Czy jeśli TV by został tam gdzie jest, to miałbyś miejsce na kolumny podłogowe?
Wtedy miniwieża by mogła zostać jeśli dużo siedzisz przy komputerze.

Jeżeli nowy sprzęt ma służyć głównie do oglądania filmów i chciałbys dźwięk wielokanałowy - to wtedy trzeba kupić amplituner kina domowego i kolumny (najlepiej z subwooferem - bo do filmów jest wskazany).

Kolumny od miniwieży teoretycznie mogą się nadać do wykorzystania.

Co będziesz podłączał: TV, dekoder, komputer... ?
Oraz jakie złącza potrzebujesz, tj. mi kablami: HDMI, kabel cyfrowy optyczny lub koaxialny do uzyskania dźwięku wielokanałowego?

Pozdrawiam
PS. Witaj na Forum AUDIO :-)
... i napisz więcej szczegółów zgodnie z "Pierwszymi postami" - link masz poniżej (widoczny dla zalogowanych użytkowników).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:
1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
- +/- 2000zł
2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
- używany
3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy
- nie mam pojęcia, chciałbym czysty dźwięk, efekt dźwięku dookoła 
4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
- tylko te kolumny ze zdjęcia
5) Jaka jest powierzchnia pokoju?
- 390cm x 445cm reszta na zdjęciu
6) Jakiej muzyki słuchamy
- różnej, rapu, elektronicznej..
7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
- jeśli miałbym to rozbudowywać to tylko mając porządne kolumny podłogowe 
8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
- odtwarzanie cd, podłączenie do tv w przyszłości konsola, jeśli przeniosę na ścianę z komputerem to również jego chciałbym podłączyć
27994172_1686903761366584_849025409_n.jpg.9c3f389869be425fccc4bb4345db2ece.jpg28034762_1686903754699918_2133984831_o.thumb.jpg.65fb061c9e1840008d392d40ebdd667d.jpg
 

Widzicie na zdjęciu że gdyby został w tym miejscu miejsce na kolumny by się znalazło ale pokój mam mały i ten rozstaw był na próbę raczej się nie sprawdza :/
W Tv mam złącze hdmi, proste.. xD no i złącze cyfroweee, to już wykracza poza moje pojęcie naprawdę :/
Myślę żeby go jednak przenieść i kupić nawet kolumny podstawkowe, jakieś 5.1, subwoofer

Mam nadzieję że na kilka pytań odpowiedziałem, tu jeszcze ktoś z forum zaproponował mi zestaw Tannoy HTS 101 XP lekko wykraczający poza budżet ale mogę go rozważyć jeśli to coś dobrego :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Tannoy to dobra opcja. Jak ne znajdziesz go w dobrej cenie to Magnat Interior 5.1 czy Cantony z serii Movie.

A podłącz do tego amplituner pokroju Denon 1912, Onkyo 608 czy Yamaha 667.

Będzie to grało a i z rozłożeniem nie miałbyś problemu.

Ja na Magnatach, wtedy inny model, za młodu grałem na 9 metrach :)

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jako zupełny laik nie wiedząc do dziś co oznacza amplituner myślę nad zestawem Tannoy HTS101 XP + Yamaha RX-V667, chyba że doradzicie mi coś tańszego bo nie powiem budżet mocno naciągnięty i pewnie zakup odłożę w czasie ale też nie na tyle aby coś się w świecie audio zmieniło ;)

Edit: Czy jak głośniki tylne mogą być bezpośrednio za kanapą? Byłyby praktycznie przy uchu :/ Chyba że podwieszę je pod sufitem..

Edytowano przez modzel116
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz je dać na tej samej ścianie,  co kanapa / sofa . Uchwyty są bardzo płytkie . Zalecam montaż 110 cm od podłogi do dolnej części głośnika . Resztą zajmie się kalibracja amplitunera . 

Ta Yamaha  jest napewno lepsza od nowszych seri 481 . Zwróć uwagę na opcje internetowe ( czego potrzebujesz ) . Z nowszych standardów z Atmosem polecam szczerze Marantz NR 1608 . Ale jak nie kręci Atmos,  to ta Yamaha jest w 100 %  bardzo o.k :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wybrane, a tak z ciekawości. Podobno nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. 

Jeszcze przed zainteresowaniem się tematem zawiesiłem oko ta zestawie PANASONIC SC-XH70, w kwestii ceny to jest przepaść. 

Można to w ogóle porównać? Czym to przede wszystkim się różni od zestawu który wybrałem? 

Albo : Logitech Z-5500 czym to się różni? 

Edytowano przez modzel116
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...