Skocz do zawartości

Zestaw głośników do KD


Sebio

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów,

jestem nowy na tym forum z niewielkim doświadczeniem nagłośnieniowym, po wielu ważniejszych sprawach nadszedł czas aby trochę uprzyjemnić sobie wolne chwile w związku z czym zacząłem poszukiwać sensownych zestawów głośników do KD. Z racji okrojonego budżetu póki co muszę pozostać przy amplitunerze Pioneer VSX 528 ale dostałem zielone światło od mojej piękniejszej połowy na nowe kolumienki 5.0 lub 5.1 . Mój budżet to około 3000 PLN i właściwie jedyny wymóg ze względów wyższych to białe wykończenie, ale wracając do zestawu do nagłośnienia pokój około 20 m2, prostokąt 4,7m X 3,8 m .  Do tej pory znalazłem co nieco na temat Wilson Raptor 7 i znacznie mniej informacji na temat Jamo Studio 8 . Czy wymienione zestawy zgrają się z Pionkiem ? Czy może polecilibyście coś innego w podobnej kwocie?

Zestaw głównie do filmów jednak dobrze by było gdyby sprawował się również w miarę przyzwoicie w muzyce : 60% instrumentalna - new age, trochę POP i czasem trochę rocka.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

może niezbyt jasno napisałem we wstępie więc klarownie:

1. Amplituner mam już od kilku lat Pioneer VSX 528 - i ten ze względów finansowych póki co pozostaje

2. Poszukuję zestawu 5.0 lub 5.1 do pomieszczenia ok 20 m2  który w miarę zagra z tym ampli - kwota do 3000PLN

3. Niestety wskazane aby by ł biały

4. Do tej pory używam

center - magnat monitor 150

surround - magnat monitor 250

fronty - clatronic LB 562

Genralnie da się słuchać ale trzeba sie nieźle uprzeć :-)

Przeszukując internet znalazłem Audio Pro Avanto jako dosyć dobrze opiniowany produkt jednak tu mam wątpliwości kolumny sa 4 ohm a amplituner opisany jako gwarantowane kolumny 6-16 ohm (potencjalnie może być problem)

Jamo 809 hcs lub 807 hcs wygląda pod względem impedancji OK jednak nic nie można konkretnego na ich temat znaleźć a wielkość użytych głośników sugeruje że raczej bez suba wcześniej lub później się nie obejdzie.

Znalazłem jeszcze Wilsona Raptory 7 set z jakimiś opiniami ale tu też mam dylemat odnośnie impedancji , producent podaje 4-8 ohm  czyli bardziej 4 czy bardziej 8?

Z odsłuchami jest problem w promieniu 50 km jest tylko jeden salon i to dosyć hmm jakby to powiedzieć promujący Avanto albo wszystko co ma i nie za bardzo są chętni aby pożyczać na odsłuchy czy nawet posłuchać u nich, pewnie gdym miał do wydania z 10000 wyglądało by to inaczej :-(

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli zestaw będzie wykorzystywał przede wszystkim do kina domowego, warto zwrócić uwagę na konfigurację z subwooferem. Chyba że na początek zbudujemy system 5.0, natomiast w przyszłości subwoofer dokupisz sobie.

Spójrz na pewno na Audio Pro Avanto HTS 5.0. Kolumny są bardzo ładne, dostępne także w kolorze białym. Oferują brzmienie mocne, szybkie, dynamiczne, ale nie ostre i nie agresywne. Dobrze sprawdzą się w Twoich gatunkach muzycznych, a także w kinie domowym. Na razie bez subwoofera spokojnie nagłośnią dobrze salon, a zawsze w przyszłości subwoofer sobie dokupisz. 

Drugą opcją jest najnowsza linia kolumn Jamo S 807 HCS, do których możemy dobrać subwoofer Jamo S 810 Sub. To zestaw o równym, lekko ocieplonym dźwięku. Same kolumny pod względem ilości basu są neutralne, natomiast subwoofer zrobi swoje. To dźwięk uniwersalny, dobrze dociążony, pełny. 

Na koniec propozycja polskiego zestawu STX Electrino 150 Set 5.1, czyli pełnej konfiguracji z subwooferem. To klasyczne kolumny o dźwięku swobodnym, także dynamicznym. Możemy ja uznać za bardzo uniwersalne konstrukcje, które sprawdzą się w Twoim salonie idealnie. Subwoofer dopełni dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Avanto faktycznie brzmi całkiem przyzwoicie co prawda trochę przekracza budżet w kolorze białym ( przynajmniej w miejscu gdzie je widziałem) trochę obawy miałem ze względu na znamionowanie kolumn na 4 ohm , żona pewnie by się ucieszyła z wyglądu z drugiej strony Jamo z subem też trochę przekaracza , ale czy te 807ki dadzą radę na 20m2 ?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi, trochę naprowadziły mnie bliżej rozwiązania jako że pewnie nie będzie to zestaw na rok czy dwa  to raczej będę się skłaniał w stronę 5.0 może za rok da się zmienić amplituner na coś lepszego.

Wydaje się że wybór pozostał pomiędzy zestawem zbudowanym na Wilson Raptor 7 lub Avanto. Avanto słuchałem is całkiem Ok z tym że jedna z kolumn będzie z boku troche przysłonięta komodą. Poniżej szybki szkic jak wygląda sytuacja w "salonie" czerwone "kółka" to miejsca gdzie kolumny są rozłożone.

obraz.png.b557af3db53895e364d48a0738706555.png

obraz.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np Audio pro ma 19 cm szerokości więc do przeszkody ok 70cm albo po 40 cm wolne z każdej strony ( chodzi o boki) odsunięcie od ściany to nie problem miejsce jest.

Jeżeli chodzi o suba , gdyby jednak zapadła taka decyzja, to byłby w pobliżu sofy albo po prawej stronie pod oknem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...