Skocz do zawartości

Słuchawki do PC - gaming, filmy - co kupić?


Recommended Posts

Cześć!

Szukam słuchawek do PC. Zasadniczym problemem jest to, że nie mam porządnej karty dźwiękowej, bo muzyka idzie innym źródłem, a słuchawki służą właściwie do wszystkiego, z naciskiem na gaming i filmy/seriale. Dlatego do tej pory wystarczały mi słuchawki Creative z kartą w USB - te niestety się połamały i poszukuję następcy.

Przede wszystkim mam dylemat w kwestii wyboru, czy kupić słuchawki i osobno kartę dźwiękową (w PC mam wyłącznie integrę), czy może iść w model słuchawki + karta USB w zestawie. Nie jestem audiofilem, ale w przypadku gier fps interesuje mnie jak najlepsze pozycjonowanie. Do tej pory korzystałem z SoundBlaster Tactic 3D - było ok pod tym względem. A więc rozważam dwie opcje na chwilę obecną:

1. Zakup słuchawek + DAC AudioQuest DragonFly Black. Po głowie chodzi mi szczególnie HyperX Cloud, ale rozważane są też SteelSeries Arctis 3 oraz Logitech G433. Jestem otwarty na inne propozycje w budżecie w okolicach 700-800 zł.

2. Droga na skróty, czyli znów słuchawki z kartą w USB. Pod rozwagę biorę HyperX Cloud II, SteelSeries Arctis 5, Logitech G430, ale znów, jestem otwarty na propozycje.

Zależy mi na tym, by słuchawki spisywały się bardzo dobrze w grach (pozycjonowanie), ale również radziły sobie z filmami czy serialami. Będę wdzięczny za wszelkie opinie i porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny problem jaki tu widzę to to że potrzebujesz słuchawek o dość różnych cechach. Do dobrego pozycjonowania w grach potrzebne są analityczne słuchawki o dość mocno podanych tonach z zakresu przełomu średnich i wysokich. Taki dźwięk bardzo kiepsko sprawdza się przy oglądaniu filmów i seriali. Będzie dość mocno syczało. Dlatego nie nastawiał bym się na drogie słuchawki uniwersalne bo takich chyba niema.Raczej na jedne do grania a drugie do filmów. Rozwiązaniem kompromisowym uważam że było by użycie SteelSeries Siberia 200 i DAC/AMP do filmów SMSL M2. Do grania powina wystarczyć do tych słuchawek integra lub jesli będzie zbyt cicho to wzmacniacz słuchawkowy za ~100 zł lub ewentualnie karta USB od producenta tych słuchawek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zerknąłbym na propozycje uznanych producentów, którzy potrafią zrobić dobre słuchawki do muzyki i filmów. Jeśli okaże się, że masz trochę za mało wysokich tonów, zawsze możesz podregulować, w komputerze to nie problem

https://sklep.rms.pl/sennheiser-gsp-300-gsp-300-sluchawki-multimedialne-wokoluszne-z-mikrofonem-do-gier

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...