Skocz do zawartości

Zamknięcie wątku "krytyka wspólczesnego rynku audio"


Fafniak

Recommended Posts

Nie chcę wywoływać wojenki, ale uważam że to nie był właściwy krok.

Owszem, Kraft przesadził z wklejaniem zdjęć z innego forum, ale jednocześnie jego wpis został koszmarnie źle odebrany. Tak przynajmniej mi się wydaje że chodziło mu tylko o pokazanie przedziwnej dysproporcji w zajmowaniu się akustyką pomieszczenia vs kablologią. Zwolennicy 'kablologii" odebrali to jako atak i potraktowali jako pretekst do zamknięcia niewygodnego wątku.

Proszę o przemyślenie tego jeszcze raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fafniak napisał:

Nie chcę wywoływać wojenki, ale uważam że to nie był właściwy krok.
...
Owszem, Kraft przesadził z wklejaniem zdjęć z innego forum, ale jednocześnie jego wpis został koszmarnie źle odebrany.
...
Proszę o przemyślenie tego jeszcze raz.

Wystarczająco dużo razy była przez Was wywoływana wojenka...
o czym zresztą doskonale wiesz, bo jesteś już długo na Forum - a wiele razy była zwracana uwaga Tobie i Kraftowi odnośnie prowokowania na Forum AUDIO.

Forum AUDIO to nie jest miejsce by prowokować do agresji i skłócać ludzi oraz wyśmiewać się z nich!
 

Więc zwrócenie uwagi i zamknięcie tego wątku to był właściwy krok i wiele osób tak samo uważa!
A z tematu który miał być audiofilski - zrobił się dość szybko temat prześmiewczy, który wręcz szydzi z tytułu działu "AUDIOFILE DYSKUTUJĄ".
Zapewne bawiło to Ciebie i Krafta - ale dla zdecydowanej większości to nic śmiesznego.
 

Dla przypomnienia - w Regulaminie Forum AUDIO
https://forum.audio.com.pl/guidelines/
wyraźnie jest napisane:

§ 2.Zasady korzystania z Forum
...
2. W szczególności niedozwolone jest:
...
2.3. Umieszczanie przez uczestników na łamach Forum treści prowokacyjnych oraz uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie
niewłaściwe i naruszających zasady dobrego obyczaju oraz Netykiety.

oraz

4. Użytkownicy są zobowiązani do niezwłocznego wykonywania poleceń Administracji i Moderatorów.

Pozdrawiam
PS. Poza tym nie powołuj się na zwolenników "kablologii", bo nie o to chodziło.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fafniak, nikt nikomu z niczego nie będzie tlumaczył. Wątek podzielił forumowiczów, stawał się miejscami kontrowersyjny, na pograniczu prowokacji. Wiedzieliśmy już od samego początku jego powstania, że będą kłopoty. To była kwestia czasu, że koledzy (również ja) się skłócą. Pamiętaj, że to forum, a nie real w którym 5 razy się zastanowisz zanim coś komuś powiesz. Trzeba uważać na tego typu wątki.

Nie wspomnę już, że jego założenie w tym dziale już było prowokacją. I nie udawaj niewiniątka z oczami kota ze Shreka; fizyczne dowody.... Chodzi o relacje międzyludzkie, a nie fizyczne dowody...

Przemyśl to, zamiast walczyć o coś dla samej walki. Masz naturę buntownika to dobrze z jednej strony. Z drugiej...łatwo Tobą sterować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie "powiedzenie" :-).

- Na czym polega rozmowa dwóch audiofili na tematy audiofilskie :-) ? 

- Na jakikolwiek temat nie zaczną rozmawiać i tak skończy się wojną, czy kable i podstawki "grają" :-)))). 

Swoją drogą 41 stron udręki :-). 41 stron w czasie czytania których zastanawiałem się, czy ludzie nie mają naprawdę nic lepszego do roboty ? :-) Ile można w tym czasie płyt przesłuchać, ile muzyki wyszukać :-) A i tak z góry było wiadome, że co poniektórzy nie przekonają wpszoniaka, jak i on nie przekona ich :-). Takie bicie piany dla bicia piany. Panowie, nie szkoda życia :-) ? 

Cieszcie się życiem, sprzętem. Pomyślcie, że i tak jesteśmy szczęściarzami. Nasi rodzice, dziadowie nie mogli nawet marzyć o sprzęcie na którym my gramy obecnie. I niech jednym podstawki pod kable grają. Co im żałować ? Jeśli czują się z tym dobrze, to ja mogę im tylko zazdrościć, ale i cieszyć się, że im to tak podnosi zadowolenie z systemu, bo o to przecież w tym chodzi :-). Podobnie Ci, którym podstawki i kable nie grają. Niech nie grają. O co tu kruszyć kopie. Przecież obie strony dobrze wiedzą, że to wojenka nierozstrzygnięta i zwycięzców nie będzie. Tylko ofiary nerwów, stresów itd. No chyba, ze zrobiliście sobie z tego jakąś nową dyscyplinę sportową, a to wtedy przepraszam i już wszystko rozumiem. Było 41 stron, może w sumie być i 411 i 4111, o sens tego pytać w takim przypadku nie zamierzam. Zmykam szukać nowych inspiracji muzycznych w otchłanie internetu, bo szkoda życia. Ciao :-))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, mopem napisał:

Swoją drogą 41 stron udręki :-). 41 stron w czasie czytania których zastanawiałem się, czy ludzie nie mają naprawdę nic lepszego do roboty ? :-) Ile można w tym czasie płyt przesłuchać, ile muzyki wyszukać :-) A i tak z góry było wiadome, że co poniektórzy nie przekonają wpszoniaka, jak i on nie przekona ich :-). Takie bicie piany dla bicia piany. Panowie, nie szkoda życia :-) ? 

Cieszcie się życiem, sprzętem.

Jakbym siebie słyszał :D 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mopem napisał:

Swoją drogą 41 stron udręki :-). 41 stron w czasie czytania których zastanawiałem się, czy ludzie nie mają naprawdę nic lepszego do roboty ? :-) Ile można w tym czasie płyt przesłuchać, ile muzyki wyszukać :-) A i tak z góry było wiadome, że co poniektórzy nie przekonają wpszoniaka, jak i on nie przekona ich :-). Takie bicie piany dla bicia piany. Panowie, nie szkoda życia :-) ? 

No nie trzeba zbyt duzo czasu zeby zrozumiec, ze niektorzy na tym forum maja bardzo wysoka impedancje na fakty naukowe, ale z drugiej strony wypowiedzi niektorych osob sa fascynujace. Od jakiegos czasu interesuje sie troche zagadnieniami swiadomosci, osobowosci, dotychczas takze pod wzgledem wiary i religii, ale raczej czysto teoretycznie, a tu audiofilizm w zywym wydaniu ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, jakby nie było jesteś na forum audiofilskim. Moze chcesz wejść z butami do tego swiata albo nawracać. W kwestiach religii, świadomosci zapraszamy na fora teologiczne.

Chcemy zeby audiofile czuli się tu swobodnie , a nie byli obrzucani blotem i wysmiewani. To naprawde tak trudno zrozumieć?

Jeśli uwazasz, że audiofilizm to coś złego ( faszyzm, komunizm, satanizm) to trzymaj się od tego typu zagadnień z daleka. Inkwizycje były na topie w sredniowieczu.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audiowit napisał:

Chcemy zeby audiofile czuli się tu swobodnie , a nie byli obrzucani blotem i wysmiewani. To naprawde tak trudno zrozumieć?

Obrzucanie blotem i wysmiewanie na tym forum ja widzialem tylko w wykonaniu audiofili, wliczajac ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Fafniaku, ja nie wchodzę na forum o psach i piszę o kotach. 

A ja od rana na wygrzanym sprzecie w klasie a, w pełni zbalansowanym, na platformach i podstawkach wlasnej roboty, ze zmienionym rano coaxie ze srebrnego na miedziany upajam się muzyką najwyższej próby. Pogadalem z 2 kumplami audiofilami. Doradzilem kolumny koledze. Nic nie jest w stanie mnie wyprowadzić z rownowagi.

Panowie dajcie spokój.

Dziś leciał jazz, blues, trochę Bacha, jakieś audiofilskie plumkania dla cieplych misiow i konczę A.M.Jopek.

Chillout.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, niowluka napisał:

U mnie staaary secik Sista Stroke, jeszcze na 128 mp3 ... Co zrobic :$

W wyjątkowych sytuacjach i 128 da radę. Spotykałem takie realizacje.....

Przed chwilą, audiowit napisał:

Widzisz Fafniaku, ja nie wchodzę na forum o psach i piszę o kotach. 

A ja od rana na wygrzanym sprzecie w klasie a, w pełni zbalansowanym, na platformach i podstawkach wlasnej roboty, ze zmienionym rano coaxie ze srebrnego na miedziany upajam się muzyką najwyższej próby. Pogadalem z 2 kumplami audiofilami. Doradzilem kolumny koledze. Nic nie jest w stanie mnie wyprowadzić z rownowagi.

Panowie dajcie spokój.

Dziś leciał jazz, blues, trochę Bacha, jakieś audiofilskie plumkania dla cieplych misiow i konczę A.M.Jopek.

Chillout.

Ja dziś też Annę Marię ćwiczyłem, a potem elektronikę : Com Truise,a, Abakusa i JMJ ;-) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...