Skocz do zawartości

Urządzenie z wejściem optycznym cyfrowym, radiem i wyjściem analogowym


audioForumUser

Recommended Posts

Witam

Prośba o pomoc w znalezieniu odpowiedniego sprzętu.

Aktualnie mam telewizor samsung do którego chciałbym podłączyć kolumny. Problem jest taki że tv ma tylko wyjście audio optyczne, a kolumny tylko wejście analogowe.

W tym przypadku rozwiązanie jakie znalazłem to albo przez podłączenie do kolumn bluetooth (tv też może tak nadawać dźwięk), lub zastosowanie konwertera toslink na analog.

To pierwsze odpada bo przy każdym włączeniu tv trzeba ustawiać połączenie bluetooth, zdecyduje się więc chyba na to drugie rozwiązanie (ewentualnie jako konwerter użyje chromcast audio). W tym drugim jednak naszła mnie taka myśl że skoro ten konwerter musi być zasilany to fajnie by było jak by miał w sobie radio i byłaby możliwość włączenia samego radia z kolumnami.

Tutaj właśnie sens tego postu, chciałbym znaleźć urządzenie, które ma wejście optyczne, w środku radio i wyjście analogowe do kolumn.

PS: nie chce budować wieży, chciałbym aby to było jedno urządzenie możliwie małe i możliwie najtańsze powiedzmy do 300zł (jednak jeśli nie będzie takich urządzeń do tej kwoty to droższe też rozważę).

PS2: wspomniany tv to Samsung UE49K6300 Full HD 49 cali, kolumny to Microlab Solo 7C 

Z góry dzięki za odpowiedź

 

Edytowano przez audioForumUser
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...