Skocz do zawartości

Jakie kino domowe wybrać?


Witold Tkaczyk

Recommended Posts

Hej wszystkim:) z góry informuje, że sam temat nagłośnienia jest dla mnie bardzo swiezy. (jestem laikiem :D)
 

Na poczatek pare informacji:
* szukam kina domowego;
* mój budżet - do 5000zł ();
* salon ma 20 m2;
* zależy mi na mocnym czystym dzwieku, który nada sie zarówno do filmów akcji jak i do muzyki;

Z początku myślałem, że sprawa jest prosta i wydam max 2 tyś. - grubo sie przejechałem :D. Po tym jak poszedłem do punktu audio w Warszawie i uslyszalem, że dobre kino domowe to tylko za 50 tyś. postanowiłem, że poszukam pomocy gdzie indziej -  tak sie tu znalazłem.

    Mniej wiecej zbadałem temat i wiem, że przy takim budżecie najlepiej zlożyc sobie samemu zestaw, i tu pojawia sie pytanie - Jaki?
Szukałem podobnych tematów ale wszystkie były sprzed lat. Czy macie jakieś sprawdzone kombinacje ? Jest jakiś najlepszy? Nawet nie wiem za bardzo o co pytać. 
Kolejna kwestia to czy przy takim budżecie nie lepiej kupić samych glośników przednich? Czy przeskok jakości bedzie na tyle duży zeby zrezygnować z głosników tylnich? 
Mieliscie podobne zagwostki?

PS.

Jak radzicie sobie z kablami? Czy glosniki moge być polaczone bezprzewodowo? 

Z góry dzieki za podzielenie sie doswiadczeniem :) 

Pozdrawiam, 
Witek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jaki? Musisz sprawdzić sam. My jedynie możemy wskazać drogę i udostępnić sprzęt do testów domowych.

W tym budżecie na pewno brał bym pod uwagę Denon X1400 + Set Dali Spektor 6.

Obok Yamaha 483 + set kolumn Magnat Quantum 725, to wyższa seria od bardzo popularnej Quantum 67.

Yamaha 483 + Electrino 250 set wsparte subem Magnat 302A.

Podjedź do nas posłuchaj, albo daj info wyślę sprzęt na testy,

Piotrek

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

podany budżet oczywiście pozwoli na wybór dobrej klasy systemu, natomiast najpierw musisz zastanowić się nad konkretnymi rozwiązaniami. Pierwsza sprawa to rozwiązanie stereofoniczne czy kino domowe. W podanym budżecie oczywiście kupisz znacznie wyższej klasy system dwukanałowy. Zestaw taki zagra zdecydowanie lepiej, niż odpowiednik w podobnym budżecie ale wielokanałowy. Tak więc jeśli zależy Ci na możliwie najlepszym stereo a filmy są tylko dodatkiem, rozwiązanie stereofoniczne będzie lepsze. Drugą opcją zachowując dany budżet jest wybór dobrego amplitunera kina domowego i na początek zakup możliwie najlepszych kolumn przednich. Takie rozwiązanie zapewni Ci dobre stereo oraz otwartą drogę w przyszłości do rozbudowy systemu do konfiguracji wielokanałowej. Ostatnią opcja jest zakup całego zestawu kina domowego.

Powracajac do konkretów to w ramach sieciowych amplitunerów stereofonicznych masz do wyboru Onkyo TX-8250, Yamaha R-N602 czy bliźniaczy do Onkyo, a przy okazji najtańszy Pioneer SX-N30AE. W przypadku kina domowego wybierałby pomiędzy Onkyo TX-NR676, Denon AVR-X2400H i Yamaha RX-V683. Każde z powyższych urządzeń oferuje trochę inny charakter brzmienia. Denon jest najbardziej plastyczny, ciepły, gesty, dobrze wypełniony, Onkyo jest równe, dokładne, analityczne, szybkie i bardzo energetyczne. Yamaha natomiast oferuje najbardziej efektowny dźwięk za sprawą przede wszystkim wyeksponowania krajów pasma.

Kolumny. - w tym przypadku masz u nas ogromny asortyment konstrukcji, które po prostu trzeba posłuchać i porównać. Na pewno warto teraz spojrzeć na seria Monitor Audio MR6 także w zestawach 5.0, gdzie za niecałe 3000 zł. dostajemy bardzo dobry zestaw 5 kolumn. Dobrą opcją jest polski zestaw Pylon Audii Pearl 25 w pakiecie 5.0 lub STX Electrino 250 także w konfiguracji 5.0. Mamy także ciekawe pakiety Yamaha z Indiana Line. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...