Skocz do zawartości

Słuchawki muzyka relaksacyjna do 250 zł


Recommended Posts

Witam,

Szukam słuchawek do 250/300 zł, cel to wyłącznie to słuchanie muzyki relaksacyjnej (karta zintegrowana, laptop).

Nie znam się na słuchawkach, nie wiem czy lepsze będą nauszne otwarte, zamknięte czy półotwarte do takiej muzyki (muzyka będzie słuchana w domu).

Proszę, jeżeli ktoś ma doświadczenia w słuchaniu tego typu muzyki na swoich słuchawkach o polecenie jakiegoś modelu, patrzyłem na internecie wiele modeli, lecz nie wiem, które wybrać a nie mam gdzie ich przetestować, będę kupował przez internet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki zamknięte od otwartych będą różnić się przede wszystkim tym, czy osoby w Twoim otoczeniu będą mogły uszłyszeć dźwięk ze słuchawek (dzieje się tak w przypadku modeli otwartych) oraz poziomem izolacji.

W tym przedziale mogę polecić AKG K99 (półotwarte) lub Sennheiser HD 4.20s (zamknięte).

Oprócz dobrego brzmienia będą odpowiednie pod względem komfortu użytkowania, posiadają bowiem wygodną konstrukcję wokółuszną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę ze można kupić lepsze słuchawki w tej cenie :) . Przy cenie około 150 zł te słuchawki wypadały dobrze. Obecnie można kupić znacznie lepsze słuchawki AKG K240 Studio i K240 MkII w tym przedziale cenowym. Jednak wymagające wzmacniacza słuchawkowego.

 

Ja do tego celu wolałbym Creative Aurvana Live! lub ich nowsza wersję  CREATIVE LABS AURVANA LIVE2 . Te drugie sa teraz na na niemieckim amazonie za 62,78 euro. Ten sklep ma swoje magazyny również w naszym kraju i działa na naszym rynku.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że niema potrzeby zwiększać budżetu jeśli nie planujesz kupować wzmacniacza słuchawkowego. Do tego celu wystarczą słuchawki takie jak Steelseries Siberia 200 za 149 zł ( pierwotnie ponad 2 razy droższe ) lub Koss UR40 za 119 zł ( pierwotnie 400 zł ). Jedne i drugie to bardzo dobre słuchawki, do tego bardzo wygodne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki wzmacniacz słuchawkowy muszę kupić do słuchawek AKG K240 Studio i K240 MkII ? nie znam się, patrzyłem na allegro wzmacniacze ale ceny bardzo się różnią. Czy te AKG K240 MK II warto kupić bez wzmacniacza czy lepsze będą te co podałeś w poprzednim poście? dzięki za odpowiedzi :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K240 studio są dosyć analityczne, ale to też granie z podbitym basem i wysokimi.

Nie grają liniowo.

SHP9500 miałem trochę czasu i były całkiem niezłe, niskiego basu mało, średnica nieco brudna bardzo gęsta i troche podbita, wysokie łagodne.

Porownałem te Philipsy do K612pro i zdecydowanie AKG wygrały, sa wyraźnie lepsze technicznie.

By dobrać niezły wzmacniacz sluchawkowy pod AKG trzeba by odłożyć 300-500zl coś na poziomie ZENka duo/ lepszy jeszcze FCL2 

Do tego trzeba jeszcze mieć DAC np. Fiio D03k 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zdecydowałem, że kupię teraz tańsze słuchawki do 300 zł, a za kilka miesięcy jakieś lepsze ze wzmacniaczem, kupieniem lepszej karty dźwiękowej itd., na razie moim faworytem jest AKG K701. Teraz wybieram między STEELSERIES SIBERIA 200, CREATIVE LABS AURVANA LIVE!, Musical Fidelity MF 100, Kingston HyperX Cloud albo jakieś Superluxy z tego przedziału cenowego z konstrukcją zamkniętą (ale patrzę też modele półotwarte). Najbardziej zależy mi na opinii o tych trzy modelach, które wybrać: STEELSERIES SIBERIA 200, CREATIVE LABS AURVANA LIVE! i Superlux HMC631 (albo jakieś inne zamknięte Superlux).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najbardziej warto kupić CREATIVE LABS AURVANA LIVE! 2 . Można je obecnie kupić w polskim sklepie w założonym budżecie i przy takiej cenie nie widzę dla nich konkurencji. Wykonanie klasy premium choć niektórzy zarzucają że mogło by być więcej metalu. Miało by to jakikolwiek sens gdyby kosztowały przynajmniej 2 razy więcej. Bardzo uniwersalne słuchawki zamknięte o przestrzennym brzmieniu. Bardzo dobrze sprawiają się z kiepskimmi źródłami jeśli chodzi o moc. STEELSERIES SIBERIA 200 to dobra alternatywa dla CAL2 ze względu na cenę, bo można je kupić za połowę ceny CAL2 z pewnego źródła i ich jakość wykonania i wygoda są również na bardzo dobrym poziomie. CAL pierwszej generacji stawiał bym nieco niżej. Przy tych słuchawkach  Superlux HMC631 warto rozważać ze względu na cenę gdyby kosztowały poniżej 100 zł. Nie dlatego ze są złe, tylko dlatego że wcześniej wymienione słuchawki są lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...