Skocz do zawartości

Zestaw 5.1 około 3tys zł salon 30m2


karoleksz

Recommended Posts

Cześć.
 
Na początek chciałbym się przywitać, to mój pierwszy post na forum:-)
 
Planuje zakupić zestaw kina domowego do nowego domu. Kilka dni już przeglądam forum, mam już obrany kierunek, ale potrzebuje jeszcze się dopytać. Mimo, że większość czasu słucham muzyki (pop, rock, trance), to jednak czasem chciałbym obejrzeć film z efektami przestrzennymi, dlatego wybór padł na kino domowe. Na całość chcę przeznaczyć około 3tys. zł. Zestaw ma grać w salonie około 30m2. Poglądowy szkic pomieszczenia i rozmieszczenia kolumn dodaję w załączniku.
 
Co do moich oczekiwań co do dźwięku, to trudno mi to ocenić. Do tej pory nie miałem porządnego zestawu, jedynie zwykłą wieżę HiFi. Nie mam więc porównania. Mogę jedynie powiedzieć, że byłem w sklepie i podobał mi się dźwięk z kolumn Indiana Line Nota 550. Mogę też powiedzieć, że lubię, jak przy niskiej głośności czuć już dobrą jakość dźwięku.
 
Na początku chciałem wziąć kolumny podłogowe w zestawie Taga harmony 606 se albo quadral quintas 6500, ale moja lepsza połówka ma już pomysł na konkretne ustawienie mebli w salonie i niestety podłogówki tam nie wejdą. Pozostaje więc coś stojącego na szafce  albo wiszącego na ścianie koło TV.  Czy jest szansa, że takimi kolumnami odpowiednio nagłośnię to pomieszczenie? Tutaj już nie jestem pewien co do modelu.  Ktoś polecał na forum Magnat quantum 673. Tutaj dodatkowo pewnie musiałby być sub, bo takie monitory ponoć dużego basu nie mają (choć tu zakładam, że może najpierw kupię bez suba i najwyżej potem dokupię
 
Co do amplitunera to podpięty będzie pewnie pod jakiś dekoder satelitarny, być może konsolę gier oraz LAN/WIFI. Dodatkowo podobają mi się funkcję typu radio internetowe, możliwość streamowania przez bluetooth i wifi. Co do modeli to pozytywne opinie poczytałem o Onkyo 656 albo 555 oraz Yamaha 483.
 
Co radzicie?23d806bffa7268a21a9e0ff474338dd2.jpg&key=ec8aa51a5339839c528b5bd8d03fbed0f6902275d50b608fec2d3d87bf7b6515
 
Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
 
 


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

przy podanym budżecie niestety będziemy musieli iść na duże kompromisy. Przemyśl temat drobnego zwiększenia kwoty tak, abyśmy mogli zbudować sensowny system, który będzie Ci sprawiał przyjemność z odsłuchu.

Moja konkretna propozycja to system zbudowany na bazie bardzo nowoczesnego amplitunera Yamaha RX-V483 oraz zestaw kolumn Jamo S 803 HCS z subwooferem S 810 SUB. To rozwiązanie, które po pierwsze jest bardzo nowoczesne i zapewniające dostęp do wszystkich najnowszych systemów sieciowych, streamingu. Druga sprawa to bardzo dobra jakość dźwięku, którą docenisz tak w kinie domowym, jak i podczas odsłuchów muzyki. Na pewno dużą zaletą zestawu kolumn jest ich bardzo atrakcyjny, elegancki design i perfekcyjne wykonanie, kolumny są dostępne w trzech kolorach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21, dzięki. Może faktycznie postaram się dołożyć do tych kolumn. Być może wezmę na początku bez suba i wtedy będzie taniej.

 

[mention=23975]s4home[/mention], na początku właśnie chciałem te kolumny, ale niestety u mnie wchodzą w rachubę tylko podstawkowe.

 

 

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy do salonu 30m2 jamo s803 wystarczą do słuchania samej muzyki w stereo? Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale słuchając samej muzyki grają wtedy tylko 2 przednie głośniki, tak? Czy może można na amplitunerze ustawić 2x2 głośniki stereo (przednie i tylne), tylko czy to jest zalecane ustawienie dla uzyskania dobrej jakości dźwięku?

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

803 bez suba nie zagra wcale!

Podłogowe Jamo z tej nowej Seri 8 nie mają basu.

2 godziny temu, karoleksz napisał:

Pytanie, czy do salonu 30m2 jamo s803 wystarczą do słuchania samej muzyki w stereo?

i nie nie wystarczą.

Moim zdaniem lepiej zrobisz jak pójdziesz w dynamiczne kolumny. Magnat 673+673+67+ 6725. Póki jeszcze są. Później seria 72 tylko.

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby była jasność - w tym budżecie, co byś nie wybrał, to nie nastawiaj się, że w stereo urwie Ci ****. To trochę, jak kupować zliftowanego Grand Cherokee i oczekiwać, że będę walczył jak równy z równym w F1.

I jeszcze jedno, wiedz, że do projekcji filmów, jaki zestaw kolumn byś nie wybrał, to subwoofer jest NIEZBĘDNY. Inaczej cała para pójdzie w gwizdek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2018 o 00:06, karoleksz napisał:

Czy dobrze myślę, że na salon 30m zestaw 5.0 magnata 4x673+67 bez suba zagra gorzej w stereo od Taga 606v3, który na dodatek jest prawie 2 razy tańszy? A sub magnata to kolejne 1,5tys. Coraz bardziej żałuję, że nie mogę mieć podłogowek...

Odpowiedź brzmi tak. Zagra gorzej. 

Sub magnata jest teraz na promocji. 

Ale musisz go mieć. Bez tego nie ma kina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że sub do kina jest konieczny. Natomiast wolę powoli rozbudować zestaw niż teraz kupić coś tańszego i gorszego. Nawet bez suba i tak będę miał lepiej niż mam teraz (zwykła wieża hi-fi)

Gdybym nie musiał kupować kolumn podstawkowych, to bym was tu tyle nie męczył;-)

Jestem zielony w tych tematach, więc potraktujcie pytanie poważnie: czy podłogowki można postawić na półce o wysokości około 40cm koło TV bez dużej straty jakości dźwięku?

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, karoleksz napisał:

Jestem zielony w tych tematach, więc potraktujcie pytanie poważnie: czy podłogowki można postawić na półce o wysokości około 40cm koło TV bez dużej straty jakości dźwięku?
 

Głośnik wysokotonowy w kolumnach (podłogowych i podstawkowych) powinien być na wysokości uszu słuchacza (pare centymetrów nie robi różnicy, ale np. pół metra - już tak).
Kolumny nie powinny również stać bezpośrednio przy ścianach. W wolnej chwili poczytaj proszę trochę na temat akustyki (wyszukiwarka znajdzie od razu pare ciekawych stron i tematów).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...