Skocz do zawartości

Budżetowy zestaw uniwersalny (film/muzyka)


lukaschels

Recommended Posts

Witam,

Na forum jestem od pewnego czasu i im więcej czytam tym mniej wiem. Zasadniczo to najlepiej zwiększyć budżet dwukrotnie i kupić coś lepszego :)

Mój budżet to 3-4 k gdzie 4 k to granica nie przekraczalna. Do tej pory muzyki słuchałem na jakiś standardowych głośniczkach lub słuchawkach.  90 % czasu to 50/50 film/muzyka, głównie Netflix i rock na Spotify , czasami konsola lub komputer. Pomieszczenie ma ok 16 m2 i mam ograniczone miejsce dlatego chciałbym podpiąć dwie kolumny plus ewentualnie sub. Jako że to mój pierwszy zestaw to pewnie w przyszłości będę chciał o coś rozbudować np gramofon który ostatnio staje się coraz modniejszy. Ważne są dla mnie funkcje sieciowe Spotify, lub złącza HDMI, a także wygoda np wraz z odpaleniem TV włącza się amplituner. I to jest priorytet, nie jestem audiofilem  ale za to lubię wygodę.  

W kwestii  wyboru ampli  jest kilka opcji, zdecydowanym i często polecanym faworytem jest 
Onkyo tx 8270 który jest stereo ale ma hdmi (chyba jedyny, reszta z hdmi to wielokanałowe), ale bardzo naciąga budżet i musiałbym kupić używane kolumny 

tańsza opcją jest polecany jako budżetowe rozwiązanie 

Yamaha MusicCast R-N303D (ale bez hdmi)

Spotkałem tez rozwiązania pioneera

SX-S30DAB ale dość krytycznie określany jako zbyt słaby ( tu nie jestem pewien czy to stereo czy wielokanał, sprzeczne informacje ale modele bardzo podobne)

Po drugiej stronie jest spory wybór wielokanałowych które spełniają moje wymagania ale za to wiele osób pisze że nie warto kupować jeśli będzie podpięty zestaw stereo np.:

YAMAHA MUSICCAST RX-V483 - w wielu wątkach przykład kompromisu ceny i jakości 

Głośniki 

Co do Onkyo, aby zmieścić się w budżecie na pewno muszę kupić używki, proszę powiedzcie mi na jakie modele zwrócić uwagę

Najbardziej spodobał pioneer SX-S30DAB pod względem ceny ale również możliwości, (i w tym momencie mogę kupić coś fajniejszego  w kolumnach a ciągle zmieścić się w budżecie) 

Głośniki na podstawkach odpadają, nie podobają mi się po prostu, druga sprawa trzeba podstawki  

 Z góry dziękuje za pomoc laikowi :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zacznę od elektroniki. Jeśli zależy Ci na komforcie używania i złączach HDMI, to tak naprawdę pozostaje tylko Onkyo TX-8270. Są jeszcze dwa amplitunery w obudowach slim, wyposażone w złącza HDMI - Onkyo TX-L20D i Pioneer SX-X30DAB, natomiast brzmieniowo to wyraźnie gorsze rozwiązania. Na pewno natomiast nie proponuję zakupu amplitunera kina domowego w przypadku korzystania tylko z dwóch kolumn (ewentualnie jeszcze subwoofera), w podobnym budżecie kupisz znacznie gorsze brzmieniowo urządzenia. Już lepiej pozostać przy powyższych slimach. Jeśli natomiast możesz zrezygnować z HDMI (nie jest to moim zdaniem tak duży problem, można spokojnie połączyć wszystkie urządzenia tak, aby pracowały wspólnie), masz do wyboru Onkyo TX-8250, Yamaha R-N602 i Pioneer SX-N30AE. Onkyo i Pioneer to bliźniacze urządzenia, oferujące równy, pełny i dynamiczny, dokładny dźwięk. Yamaha jest bardziej rockowa, efektowna, wyraźniej eksponując skraje pasma. Sprawdzi się najlepiej z szybszych, mocniejszych gatunkach muzycznych.

Kwestia kolumn - dobrą i niedrogą opcją są dwie polskie konstrukcje - STX Electrino 150 i Pylon Audio Pearl 25. STX to bardziej efektowane granie z wyraźniejszym sopranem i bardziej uwypuklonym basem. Pylon Audio to równiejszy dźwięk z lepszym wypełnieniem, spójnością. Powyższe kolumny nawet z Onkyo TX-8270 niewiele przekroczą założone 4 tys. zł., natomiast zapewnią Ci pełną funkcjonalność, komfort oraz wysoką jakość dźwięku. Jeśli natomiast rozważasz modele tańsze, spójrz na zestawy z Monitor Audio MR6, brzmieniowo będą to moim zdaniem najbardziej optymalne rozwiązania.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest ograniczony budżet to bierzesz onkyo tx-nr676 i masz eleganckie granie parę set złotych taniej niż 8270 ;) Pamiętaj ,że salony audio dają rabaty więc spokojnie możesz coś tam ugrać , niektórzy wyprzedają też poprzednie modele kolumn , które niekiedy masz praktycznie za 50% ceny pierwotnej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q21 szczerze to spodziewałem się takiej odpowiedzi, przeczytałem masę Twoich propozycji i opinii ;). Jednak chyba skłaniam sie ku Pioneer SX-X30DAB, podoba mi się jego wygląd i niski profil który u mnie jest ogromną zaletą. Opcję z Onkyo TX-8270 biorę pod uwagę jesli uda mi sie znaleźć fajne używane głośniki. Głośniki to  raczej w kierunku Pylon Audio Pearl 25. Widziałem u Ciebie w sklepie (pioneera i pylony). Wszyscy piszą że możemy po negocjować :) Co wyboru ,ja  rozpoczynam swoja przygodę z audio i pozwólcie mi popełniać błędy (jak kupno motoru , zaczynasz od 150 a kończysz i tak na 750cc), pewnie za kilka lat zapragnę czegoś lepszego, i wtedy uświadomiony doświadczeniem wybiorę coś z lepszym budżetem. Pozostaje kwestia umówienia się na odsłuch zestawu, do Pabianic mam  150 km wiec nie aż tak daleko. W weekend jade do innego miasta pochodzić i posłuchać aby nabrać opinii naocznej (nausznej)

@Kubakk propozycja to wielokanałowy i większość na forum potwierdza że to marnotrawstwo przy stereo lub 2.1. Promo na głośniki, dobra opcja, rzeczywiście liczę na trafienie takiej opcji .

@rms.pl kiedyś widziałem ale szczerze nie brałem tej opcji pod uwagę. Rzeczywiście może obniżyło by to koszty ale ciągle jak wcześniej napisałem chce rozwiązania all in bez dodatkowym kombinacji bo znów kolejny miesiąc minie na oglądaniu sprzętu.

Dzieki wielkie za te odpowiedzi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...