Skocz do zawartości

Wzmacniacz do B&W DM12


Bąb

Recommended Posts

Witam, jak w temacie poszukuję wzmacniacza do kolumn B&W DM12. Ma to być wzmacniacz używany w cenie do 1500zł. Może to być coś ze starszych konstrukcji.
Obecnie kolumny grają z Denonem PMA 720AS. muzyka z komputera poprzez Cambridge Audio DacMagic 100. W przyszłości również CD jakies.
Interesuje mnie naturalny dźwięk. te kolumny z tym denonem grają fajnie ale zdaje sobie sprawę iż można lepiej w cenie 1500 za uzywany wzmacniacz jest tego sporo i nie wiem co by tu pasowało.
 

link do poprzedniego tematu : Denon PMA-720AE + Monitor Audio bronze 1

https://forum.audio.com.pl/topic/48280-denon-pma-720ae-monitor-audio-bronze-1/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do MA Bronze 1 jest zdecydowanie lepsza scena wszystko od siebie bardziej odseparowane, bardziej poukładane. 

Wysokie tony o niebo lepsze o wiele więcej detali o wiele lepsza przestrzeń. Już nie są męczące jak to miało miejsce z MA1. 

Średnica również zdecydowanie lepsza wokale brzmią naturalnie są lepiej odseparowane od reszty.

Bas mimo iż konstrukcja zamknięta to jest bardzo przyjemnie jest zróżnicowany, nie wychyla się i jest bardzo szybki. Stanowi dobre tło że tak powiem dla reszty. Biorąc pod uwagę ze Denon raczej demonem szybkości nie jest, gra raczej potęgą więc trochę wolniej, ale przyjemnie.

wg mnie dźwięk co najmniej o klase lepszy w stosunku do poprzednich kolumn. 

Szukam wzmacniacza który gra ciepło ale nie zamula. Ma dobrze kontrolowany bas. ma być muzykalnie dynamicznie ale bez fajerwerków coś co gra naturalnie. 

Ciekawostka w sieci znalazłem zdjęcie chyba z czasów nowości tych kolumn i wysokotonówka ma wokół taki materiał czego już nie ma obecnie ani śladu po jakimś kleju czy innym mocowaniu. patrząć na zdjęcia nigdzie sie z tym nie spotkałem w przypadku tych kolumn. 

 

dm12.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Musical Fidelity A1 . Wydaje mi się że taki wzmacniacz powinien kosztować trochę mniej.

Ten pierścień wokół głośnika mógł zostać naklejony w celu poprawy brzmienia. Jego zadaniem jest redukcja odbić fal dźwięku reprodukowanych przez głośnik wysokotonowy od śrub i elementów obudowy. Takie pierścienie zwykle robi się z filcu lub głąbki. Coś takiego z reguły nie pogarsza dźwięku a w większej części przypadków nieco je poprawia.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...