Skocz do zawartości

Jaki zestaw do cichego słuchania


Paweł Pasko

Recommended Posts

Dzień dobry,
Nieco powielę pytania , acz nie do końca. Od dwóch tygodni czytam i zachodzę do salonów. Już mam mętlik.
Jestem prawie szczęśliwym posiadaczem Technicsa SA-Ex310. Wiem, według większości znawców to sprzęt nienadający się do słuchania muzyki. W praktyce...wizycie z nim na odsłuchach okazuje się , że wcale nie jest tak źle. Mniejsza z tym.
Chcę zakupić amplituner sieciowy ( korzystam z Tidala i Spotyfi ). Ze względu na dogodne warunki zakupu wchodzi w grę zestaw:
1. Yamaha MusicCast R-N402D + Indiana Line Tesi 561

2. Pioneer SX-N30 + KEF C5

ewentualnie
3. Yamaha MusicCast R-N602 + Indiana Line Tesi 561
prawie poza zasięgiem...chyba, że to przepaść to:
4. Onkyo TX-8270 (srebrny), Klipsch Reference R-26F (czarny)

Problem zaczyna się u mnie w domu tzn. pokój ma 15 m (3 na 5 m) i maksymalna odległość od głośników do odsłuchu to 2-2,5 metra. Muzyka różna. Od klasyki przez jazz po rock, elektronikę i klubowe, chilloutowe klimaty. Często słucham cicho, podczas rozmowy, w nocy (mieszkam w bloku ). W dzień pozwolę sobie głośniej ale nie długo.
Odsłuchałem
yamaha 402, pioneera. Głośniki Kef Q350, Heco Aleva GT 202, Indiana 260, Indiana 261, B&W 685 i kolumnę Indiana tesi 561

Poki co monitory poza Indianą 261 i B&W 685 bardzo średnio wypadły. Rozczarowujące, bo człowiek zastanawia się czy warto zmieniać. (Dodam że jestem zawodowym muzykiem. Nie jestem audiofilem, ale słyszę różnice barwowe itp.) B&W niestety trochę poza budżetem. Generalnie mimo że wszyscy którzy nie sprzedają indiany wieszają na niej psy to w tym przedziale cenowym wypada zdecydowanie najlepiej. Grały pod yamahą 402. Inaczej - pełniej wyszły podłogówki tesi 561 ...ale w 261 też coś jest.

Póki co moim faworytem jest Yamaha MusicCast R-N402D + Indiana Line Tesi 561 . Nie miałem okazji jednak posłuchać pioneera z kef c5. Mam zatem pytania:

1. Co Waszym zdaniem zagra najlepiej cicho? A optymalnie ? ( niektórzy twierdzą że między nr402 a nr 602 jest znikoma różnica) A może pioneer? Jest bardziej misiowaty ...Chociaż wolę selektywność i wyrazistość yamahy. Co do onkyo to wystarczyłby 8250, ale akurat nie na a 8270 w cholerę drogo wychodzi. Głośników nie znam.

2. Czy w ogóle w takim małym pomieszczeniu gdzie jeszcze mam meble (chociaż mało) nie zrobi się kocioł? Czy warto płacić więcej na 602 lub onkyo?

Ma ktoś doświadczenie lub ewentualnie wie coś wiecej?

Inne zestawy sobie odpuszczam. Te mogę mieć korzystnie.

Z góry dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paweł Pasko

Uważam że jedyną opcją jest wypożyczenie do domu i posłuchanie w takich warunkach w jakich bedą grały. Wszystkie inne rady i metody mogą rozbić się o twoje warunki lokalowe. Jeżeli słuchałeś w salonach to (myślę że zdajesz sobie sprawę) pokoje odsłuchowe zwykle mają lepiej przystosowaną przestrzeń odsłuchową niż nasze domy/pokoje.

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

na pewno bardzo dobrą u Ciebie opcją jest Indiana Line Tesi 561. To kolumny, które świetnie poradzą sobie w Twoim pomieszczeniu, zapewniając pełny, dynamiczny, bardzo wyraźny dźwięk także podczas dokonywania odsłuchów przy niskich poziomach głośności. Tak więc taką opcję z mojej strony polecam. Natomiast wydaje mi się najciekawszym zestawieniem tych kolumn z amplitunerem Onkyo. Już model TX-8250 powinien Cię w pełni usatysfakcjonować pod względem wyposażenia i brzmienia, model TX-8270 ma dodatkowo wbudowaną sekcję złącz HDMI, co daje Ci duże możliwości podłączenia wszystkich urządzeń audio-video do amplitunera i wyprowadzenie tylko jednego kabla HDMI do telewizora. 

Była propozycja Klipsch - to zupełnie inny charakter brzmienia niż Indiana Line. Klipsch to jasne, bardzo dokładne, analityczne granie z mocnym basem i wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma. Indiana Line Tesi to ciepły, miękki, bardzo plastyczny, dociążony dźwięk. 

Finansowo zestaw z Indiana Line Tesi 561 i Yamaha R-N402D a Onkyo TX-8250 jest droższy, natomiast możne jeszcze rozważyć amplituner Pioneer SX-N30AE, który jest bliźniaczo podobny pod względem wyposażenia i brzmienia do Onkyo, a jest o kilkaset złotych tańszy.

Na koniec moja propozycja jeszcze jednego ciekawego zestawu kolumn - spójrz proszę na Dynavoice DF-5. To także bardziej otwarty, swobodny dźwięk z dobrą podstawa basową i świetną, szczegółową górą pasma. Ciekawostką jest zastosowanie głośnika wstęgowego, który odpowiada za tak dobrej klasy soprany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Daniel Daniel napisał:

Forumowicze tu pisali że te Klipsch to nie jest dobry wybór,zeby lepiej dopłacić do 28f i będą grały wiele lepiej,jest tu gdzieś temat o tym,a co do cichego słuchania muzyki,to musisz odsłuchać,bo bywa niekiedy tak że przy cichej muzyce brak basu itd następuje,musisz sam przesłuchać

Daniel, dzięki za opinię o Klipschach

 

9 godzin temu, Fafniak napisał:

@Paweł Pasko

Uważam że jedyną opcją jest wypożyczenie do domu i posłuchanie w takich warunkach w jakich bedą grały. Wszystkie inne rady i metody mogą rozbić się o twoje warunki lokalowe. Jeżeli słuchałeś w salonach to (myślę że zdajesz sobie sprawę) pokoje odsłuchowe zwykle mają lepiej przystosowaną przestrzeń odsłuchową niż nasze domy/pokoje.

Fafniak, masz 100% racji. Problem jedynie, że z miejsca gdzie chcę kupić (sieciowy sklep więc nie wspomnę) mogę mieć piekielnie duży problem ze zwrotem zatem porównanie odpada u mnie w domu. Coś muszę zaryzykować. Dzięki za radę 

9 godzin temu, Wuja napisał:

I rada od kolegi powyżej jest jedyną słuszną.

Od siebie tylko napiszę, że jestem posiadaczem od kilku miesięcy zestawu Tesi 561 + Yamaha 803rnd i taki zestaw sprawdza się w cichym graniu dobrze.

 Bardzo cenna opinia. Dzięki! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,

na pewno bardzo dobrą u Ciebie opcją jest Indiana Line Tesi 561. To kolumny, które świetnie poradzą sobie w Twoim pomieszczeniu, zapewniając pełny, dynamiczny, bardzo wyraźny dźwięk także podczas dokonywania odsłuchów przy niskich poziomach głośności. Tak więc taką opcję z mojej strony polecam. Natomiast wydaje mi się najciekawszym zestawieniem tych kolumn z amplitunerem Onkyo. Już model TX-8250 powinien Cię w pełni usatysfakcjonować pod względem wyposażenia i brzmienia, model TX-8270 ma dodatkowo wbudowaną sekcję złącz HDMI, co daje Ci duże możliwości podłączenia wszystkich urządzeń audio-video do amplitunera i wyprowadzenie tylko jednego kabla HDMI do telewizora. 

Była propozycja Klipsch - to zupełnie inny charakter brzmienia niż Indiana Line. Klipsch to jasne, bardzo dokładne, analityczne granie z mocnym basem i wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma. Indiana Line Tesi to ciepły, miękki, bardzo plastyczny, dociążony dźwięk. 

Finansowo zestaw z Indiana Line Tesi 561 i Yamaha R-N402D a Onkyo TX-8250 jest droższy, natomiast możne jeszcze rozważyć amplituner Pioneer SX-N30AE, który jest bliźniaczo podobny pod względem wyposażenia i brzmienia do Onkyo, a jest o kilkaset złotych tańszy.

Na koniec moja propozycja jeszcze jednego ciekawego zestawu kolumn - spójrz proszę na Dynavoice DF-5. To także bardziej otwarty, swobodny dźwięk z dobrą podstawa basową i świetną, szczegółową górą pasma. Ciekawostką jest zastosowanie głośnika wstęgowego, który odpowiada za tak dobrej klasy soprany.

Piękne dzięki za info. Baaaardzo cenne.  Jutro jeszcze dla pewności idę na odsłuch Dynavoice. Znalazłem w Gliwicach na szczęście. Jeśli się zakocham mój plan runie. Póki co skłaniam się do wersji z 561. 

Z zestawami ten problem, że są sztywne - nie zmienię amplitunera. Wersję z 402 i tesi jest notabene najtańsza. Wersja z 602 w zestawie już 900 zł droższa. Czy jest sens za taką kasę? Słyszałem opinie, że różnica w brzmieniu mała. Z resztą jeszcze jutro chyba usłyszę. 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fafniak napisał:

No jako konsument masz 14 dni na oddanie....

A swoją drogą.... odezwij się do s4home - nie powinno być problemu.

Dzięki za kontakt. Zerknę do nich

 

Prawo konsumenta znam dobrze. Problem z oddaniem jest taki, że dotyczy nieużywanego sprzętu, a wiem że w miejscu gdzie mogę mieć trochę korzystniej strasznie się czepiają nawet jeśli jest inaczej zapakowany i już kwestionują. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Paweł Pasko napisał:

Prawo konsumenta znam dobrze. Problem z oddaniem jest taki, że dotyczy nieużywanego sprzętu, a wiem że w miejscu gdzie mogę mieć trochę korzystniej strasznie się czepiają nawet jeśli jest inaczej zapakowany i już kwestionują. 

Jesli kupujesz przez internet to jak najbardziej moze byc uzywany. Jesli kupujesz w sklepie, to wiekszosc sprzet wypozycza za kaucja, wiec tez nie powinno byc problemow. Jak koledzy wyzej radza - najlepiej odsluchac u siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15/02/2018 o 00:07, Daniel Daniel napisał:

Forumowicze tu pisali że te Klipsch to nie jest dobry wybór,zeby lepiej dopłacić do 28f i będą grały wiele lepiej,jest tu gdzieś temat o tym

Do 15m to juz lepiej chyba doplacic do rp-250 albo rp-260. Z dobrym wzmacniaczem moga byc akurat, chociaz fakt ze charakterystyczne brzmienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz jeszcze na kolumny firmy Polk Audio Signature podstawkowe S20 lub podłogowe S50,S55.Mam amplituner stereo Onkyo tx-8250,słuchałem z nim kilka zestawów kolumn

-Tannoy Mercury 7.4

-Heco Aurora 700

-Klipsch Rp-260

-Magnat Shadow 207 i Tempus 77

-Stx-250

-Polk Audio Signature S60

i jak dla mnie Polki najbardziej mi przypasowały,właśnie czekam na odbiór S55 w S60 troszkę za dużo basu no i cena,ale tak jak koledzy piszą warto wybrać się na odsłuch lub wypożyczyć sprzęt do domu.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj i odezwij się do nas, przygotujemy atrakcyjną cenę. Prawo pozwala na zwrot zakupionego towaru w ciągu 14 dni, oczywiście towar może być włączony, rozpakowany i sprawdzony (w końcu musisz to zrobić żeby sprawdzić jak działa), nie może być uszkodzony, porysowany itp. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. jestem po kolejnych odsłuchach. Dzielę się wrażeniami. Może się komuś przyda.

Sprawa pierwsza. Amplituner. Oczywiście zależy to od zestawu, ale mam wrażenie że najsłabiej wypadł pioneer. Być może to spowodowane właśnie kijowym zestawem z kefami.

Yamaha. Coś w moim guście. Dużo się dzieje. Scena mam wrażenie szersza, wszystko bardziej wyraźne, taka już rozpędzona maszyna. Ważna rzecz! Model 402, a 602. W detalu ok. 500 różnicy. Czasem opinie, że nie słychać wielkiej różnicy. BZDURA!!! 402 jest wyraźnie słabsza i to zdecydowanie więcej niż o 500. Szczególnie w cichym osłuchu pasmo robi się mniej bogate, bardziej szare. Bas niedomaga. Zdecydowanie polecam 602. Jednak przy większości głośników nieco za ostre przy onkyo

Onkyo 8250 ...no fajne. Misiowate, nienachalne. Lepsze? Gorsze? Zupełnie inne. Ciemniejsze brzmienie. Bardziej spojone. Mnjej wyraźnie prowadzone pasma. Jest w nim coś ciepłego. 

 

Odsłuchy w kilku miejscach więc nigdy nie ma pewności, ale teraz o głośnikach. W założonym przeze mnie budżecie zdecydowanie lepiej radzą sobie podłogowe niż monitory. Generalnie po bajzlu w pamięci gość przyniósł Tannoy  7.4 . Z yamaha 602 super zabrzmiało. Tannoy ma trochę misia i mięcha. Bas nie dudni, ale jest zaraz obecny. Pasmo odsłuchu dość szerokie. Chyba najszersze. Wydawało mi się, że to jest właśnie to...bo z miękkim onkyo będzie magma. I znowu gość miał rację. Z onkyo zabrzmiały luźniej. Nie tak dynamicznie jak yamaha, ale wcale nie ambiwalentnie. Obie wersje bardzo fajne.

Co wybiorę ? Waham się. To trochę jak porównać babeczki. Yamaha to taka laska, która zaraz intensywnie przykuwa uwagę. Momentalnie się na niej skupiasz, absorbuje twoją uwagę. Taka seksowna, żywiołowa cholera. Onkyo to zupełnie inny klimat. Ciepła, ładna, łagodna z bogatym wnętrzem...ale bez pazura...ale szybko się przy niej rozluźniasz i możesz zasnąć. I co? Jak facet najpierw chciałem seksowny żywioł...ale co zabierzesz do domu tak żeby odpocząć? Zawsze ten sam dylemat

Wróciłem potem jeszcze odsłuchać w innym miejscu Yamahę 602 z tesi 561. z pewnością fajna rzecz. dobre zestawienie. nie wiem czy jednak tannoy nie jest bogatszym brzmieniem.

dzięki za rady. wszystkiego nie odsłuchałem ze względu na budżet lub brak problem z uświadczeniem w sklepie.

Dam znać na co się zdecydowałem i jak sprawdza się w domu

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez jaj. jesteś drugą osobą która o tym wspomina. Jak ogarnąć transmisję strumieniową.? coś wspominali o chromcascie za 150 zł ale to chyba duża strata jako źródła dźwięku. Są jeszcze odtwarzacze sieciowe, ale to kolejne 600-700. Jak to chcesz ogarnąć?

19 minut temu, RobK napisał:

Mam obecnie podobny dylemat zakupowy.

Słuchałem Yamahy 602 i Onkyo 8250 zdecydowany byłem na Onkyo ale w innym salonie dali mi posłuchać Yamahe AS701 i już nie wracam myślami do 8250 :)

Opisz proszę jeszcze wrażenia odsłuchowe.dzieki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w miarę przyzwoitą kartę muzyczną, więc z kompa dam rade .... w przyszłości kupię odtwarzacz sieciowy Yamaha ma fajny mały gadżet

Czuć moc i ładnie gra basem nawet cicho słuchając, dla mnie super (kolumny Heco Aurora 700)

Jedyny problem to, to że przekracza mój budżet, ale to ogarnę :) muszę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...