Skocz do zawartości

KD 5.1- male glosniki podłogowe- 8tys


masters1623

Recommended Posts

Witam,

Poszukuje zestawu KD z amplitunerem do pomieszczenia 22,5m2 (5*4,5). Miał byc zestaw zbudowany na kolumnach Klipsch RP260F, ale moja zona stwierdziła ze są dużo za duże.

W sumie nie chciał bym aby największymi "meblami" w salonie były kolumny.

Jestem totalnym laikiem, nigdy nie miałem z takim sprzętem styczności, proszę z góry o wyrozumiałość ;)

Sprzęt będzie współpracował z Sony KD-65XE9005 i z PS4

KD w 80% filmy/TV, 10% muzyka/ 10% PS4.

Tak jak wspomniałem kolumny nie mogą być wielkie, wys. najlepiej w okolicy 80cm, wielkość np jak Indiana Line Tesi 542.

Amplituner najlepiej slim, 3-4 HDMI, Dolby Atmos, przeskalowywanie SD/HD do 4K dla starszych źródeł, sterowanie aplikacja z tel

Chciał bym sie zmieścić w 8tys- zestaw+ amp, ewentualnie jak by cos brakło dokupił bym suba troszkę później.

Jaki zestaw 5.1 z mniejszymi kolumnami byście mi zaproponowali?

Jeśli bym nic innego nie znalazł jak Indiana Line Tesi 542, to jaki ampl. do nich wybrać- myślałem o Marantz NR 1608 ? 

 

Dziękuje za pomoc

Pozdrawiam

Jacek

 

aaa.jpg

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez masters1623
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Markcox napisał:

ach te żony, skaranie boskie...

skoro 260ki są za duże, to nie myślałeś o zbudowaniu frontu na monitorach, skoro i tak odsłuch muzyki będzie w marginalnym procencie?do tego porządny central, subwoofer i jest ogień ;)

a ampli, dlaczego slim. Klasyczny też za duży?

Co do ampli, tez chodzi o rozmiar, ale to jakoś uda mi sie przepchnąć klasyczny ;) 

W sumie monitory przeszły mi przez myśl, tylko za porządne stojaki tez trzeba trochę dać, a to jest dodatkowy koszt,, mam dwóch małych szatanów i to musi jednak stać stabilnie.

Jakies propozycje kompletów monitorów KD ?

Co do centrala to musi on byc powieszony pod TV, wiec tez nie moze byc duzy, stawiany na szawke pod tv odpada, zona ma tam jakies swoje ozdobne graty itp.

 

Edytowano przez masters1623
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Nie kupował bym tych Indiana line.

To już lepiej zrobicie jak pójdziecie w taki set: Klipsch R160m + 440C + 240S + 110SW

I zagra to o klasę lepiej.

Ewentualnie małe świetne kolumny Elac Uni Fi, cały set. Wsparty subem EQ10.

Zapraszam na odsłuch

Piotrek

Nad tym zestawem Klipsch sie ciagle zastanawiam, i jak nie znalazł bym sensownych podłogówek, to w ten zestaw bym poszedł, tyle ze niestety central 440/450 odpada z powodu rozmiaru, wiec pozostanie 250C.

Jezeli chodzi o Elac Uni Fi to już za bogato ;)

Markcox no niestety, myślałem ze to łatwo pójdzie, na samym początku miał być tylko soundbar+sub (moja zona dalej przy tym obstaje), naczytałem sie ze to sprzęt nic nie wart, potem marketówki 5.1/7.1- ale to to samo co soundbar. Kolumny które sa często polecane do KD w tych pieniądzach, gabarytowo nie pasują i przez to zawracam Wam gitare na forum, mam nadzieje ze cos w końcu uda sie wybrać.

Edytowano przez masters1623
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko pamiętaj, że czy to KD, czy też stereo, to głównym priorytetem powinien być dźwięk (w końcu do tego te sprzęty służą), wygląd to drugorzędna (ale nie bez znaczenia) sprawa. I nigdy odwrotnie.

Nie idźcie drogą, że rezygnujecie z jakości dźwięku, bo żonie "kolor membran nie pasuje do firanek". W końcu nikt normalny nie zrezygnuje (chyba?!) z Mercedesa, na poczet Dacii (z całym szacunkiem do niej), tylko dlatego, że Merca nie kupimy w kolorze amarantowym, a Dacie tak ;) 

to może mały kompromis. Ty rezygnujesz z podłogówek, a żona z bibelotów na szafce i już miejsce na 440/450c się robi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...