Skocz do zawartości

Pragmatycy a forum Audio


Kraft

Recommended Posts

I nie czytaleś chyba wszystkich moich postów. Czym więcej zlozyłem zestawow tym bardziej dochodzi do mnie ile mozna jeszcze poprawić. A sluchajac innych to ile jeszcze rzeczy nie widzialem i nie slyszałem.

A wolność i tolerancja? U nas jest bardzo daleko posunięta. Poswiadczy Ci to Administracja i Moderacja. Zobacz jak dlugo trwała dzialalnosć Krafta. Niech załozy gdzies indziej podobny wątek...

Dziś mam wolne, slucham muzyki i może wieczorem wpadnę na forum. Mam dość przepychanek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cześć,

nie w mojej ocenie jest merytoryczna wartość wypowiedzi, ale dbanie o spokój. Nasze założenie jest takie, że panuje on na forum jak na morzu po burzy. Dobrze jest dyskutować, ale każda rozmowa rządzi się pewnymi prawami - przede wszystkim chodzi o to, żeby drugiej strony nie obrażać lub nie wyśmiewać jej poglądów. Jak widzę, powstały dwa fronty sporu (mam nadzieję, że niczego nie przeinaczę, poprawcie mnie, jeśli się mylę):

a. Kraft (+ tzw. niewierzący) - ich narzędziem jest szkiełko, a w temacie krytycznym wobec hobby audiofilów dowodzą, że akcesoria audio, np. kable, nie działają i nie mają one wpływu na dźwięk. Cytuję cytującego Krafta: "Obecni audiofile bardziej ufają bajarzom i mistycznym guru niż wiarygodnym źródłom informacji naukowej. Do lat 70-tych największy posłuch w audiofilskim środowisku mieli inżynierowie. Później, szczególnie od lat 80-tych, ich miejsce zajęli właściciele "złotych uszu" i recenzenci czasopism audio".

b. Audiowit, wpszoniak (+ tzw. wierzący) - ich narzędziem jest oko (dokonując daleko posuniętej parafrazy wieszcza), a uważają oni, że różnice dzięki akcesoriom są, zaś autor tematu opiera swoje wnioski nie na własnym doświadczeniu, ale testach i informacjach z internetu, chcąc za wszelką cenę racjonalnie dowieść, że ma rację. Nie podoba im się, że Kraft i osoby popierające jego opinię, nie tak osłuchane i bazujące na wieloletnim doświadczeniu w temacie, wypowiadają kategoryczne sądy, niekiedy kpiąco. Oskarżają również Krafta o bezprawne wykorzystanie zdjęć z pokrewnego forum, co wniosło do dyskusji porcję przekłamanych informacji.

I teraz pytanie: czy jest szansa na porozumienie i czy jest sens prowadzić dalej tę rozmowę, zakładając kolejne tematy:

a. Tak - jeśli będzie ona kulturalna, konstruktywna, merytoryczna i bez zbędnych emocji.
b. Nie - jeśli będzie polegać tylko na udowadnianiu swojej racji.

Niepotrzebne skreślić.

Z życzeniami (s)pokoju.
Ola

 



 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Redakcja AUDIO napisał:

a. Tak - jeśli będzie ona kulturalna, konstruktywna, merytoryczna i bez zbędnych emocji.
b. Nie - jeśli będzie polegać tylko na udowadnianiu swojej racji.

Niepotrzebne skreślić.

Szanowna Olu, nie mogę skreślić ani punktu "a" ani "b", bo nie wierzę by forum mogło być ostoją kultury, a choćby dlatego, że jest odzwierciedleniem tendencji czy ideałów społeczeństwa jako całości w danej chwili. Czy tylko ja narzekam, że dobre obyczaje umierają? Mam się temu przyglądać tylko? Mam tulić uszy i udawać, że nie zauważam u kogoś "kindersztuby"? Olu, piszę co mnie najbardziej denerwuje- niedbałość w wyrażaniu myśli i pobłażanie sobie w wyrażaniu szacunku dla drugiej osoby. O "merytorykę" możemy się spierać do upadłego... Nawet czasem ostro (chyba się nie pomylę zbytnio jak wyznam, że pomiędzy mną a @Kraft'em, mimo gorzkich słów jakie wyczytał z moich zdań wielokrotnie, nic się nie zmieniło- nie staliśmy się wrogami).
Mam nadzieję, że inni też zechcą się wypowiedzieć...
Pozdrawiam, WP

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ostoją kultury" może nie będzie w 100%, ale chcemy by na Forum AUDIO było bliżej tych 100% (jest fajnie) niż 0% (jest przygnębiająco).

Dlatego znowu będzie mocniejsze upominanie niesfornych użytkowników (karami regulaminowymi) by było mniej złośliwości i kąśliwej ironii.

Jeżeli ktoś się rejestruje na Forum to powinien się dostosować do panujących tutaj zasad (ma być spokojnie i pozytywnie-tak jak było wcześniej) i net-etykiety. Ma być miło i przyjemnie, by czytanie i pisanie na forum było przyjemnością a nie udręką i powodem do zdenerwowania jak to się zdarza ostatnio. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Wami i apeluję, aby dyskusje przebiegały w sposób pokojowy i przede wszystkim KULTURALNY. Czy "racjonalne" i za wszelką cenę udowadnianie tezy (skądinąd idącej pod prąd na forum dla osób, które z tą tezą najpewniej nie zgodzą) do czegoś sensownego prowadzi? Uważam, że dyskutować na ten temat można było, panuje wolność słowa, ale obśmiewanie czyichś poglądów i kpiarski ton nie przystoi. Jest absolutnie naganne. Na to zgody nie ma, tak samo jak na dyskusje, w których argumenty mają jedynie dolać oliwy do ognia. Jakby zamieszanie miało powstać dla samego zamieszania.

Zamiast tezy czasem warto postawić pytanie i posłuchać tych, którzy są naprawdę doświadczeni, zwłaszcza że realizują swoje pasję od lat. Warto rozmawiać, ale nie tak jak to miało miejsce w zamkniętym temacie. Na naszym forum pojawiały się osoby, których działalność miała na celu skłócenie wszystkich ze wszystkimi i nie chciałabym, aby takie sytuacje znów miały miejsce. Pozwalamy na pewną swobodę, ale są granice. Czasem kwestią wyczucia jest, kiedy ktoś ją przekracza, moim i @RoRo zadaniem jest tego pilnować. I będziemy tego pilnować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pboczek napisał:

Syn @Fafniak `a może mieć pytanie czy ojciec nie oszalał, zmieniając wtyczkę w gniazdku i słuchając czy gra. @wpszoniak, gdyby on do tego jeszcze kupił takiego Furutecha, to w domu mogli by zadzwonić po pogotowie...

Dajcie spokój, o co co chodzi, o kilka słów? Więcej luzu Panowie!

@steff wszyscy jesteśmy adeptami - ja przynajmniej tak myślę, bo wiem że nic nie wiem.

w punkt ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, grzegorz8370 napisał:

Mam pytanie do kolegi wpszoniaka. Ogladalem zdjecie Twojego pokoju odsluchowego i zastanowilo mnie do czego sluza i czym wogole sa plyty polozone przed kolumnami, oraz umieszczone na scianie?

 

Mój przyjaciel @traumeel z "forum obok" dobrze pamiętał gdzie opis się znajduje, choć nie mam pewności czy opis jest tam pełny. Na pewno wszystkie informacje znajdziesz tuhttp://wpszoniak.pl/portfolio/testy-paneli-akustycznych/

Popatrz też co Japończycy stosują pod instrumentami typu fortepian, albo klawesyn... Ale i przed głośnikami: http://wpszoniak.pl/portfolio/ustroje-akustyczne-2/

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2018 o 14:47, wpszoniak napisał:

Szanowna Olu, nie mogę skreślić ani punktu "a" ani "b", bo nie wierzę by forum mogło być ostoją kultury, a choćby dlatego, że jest odzwierciedleniem tendencji czy ideałów społeczeństwa jako całości w danej chwili. Czy tylko ja narzekam, że dobre obyczaje umierają? Mam się temu przyglądać tylko? Mam tulić uszy i udawać, że nie zauważam u kogoś "kindersztuby"? Olu, piszę co mnie najbardziej denerwuje- niedbałość w wyrażaniu myśli i pobłażanie sobie w wyrażaniu szacunku dla drugiej osoby. O "merytorykę" możemy się spierać do upadłego... Nawet czasem ostro (chyba się nie pomylę zbytnio jak wyznam, że pomiędzy mną a @Kraft'em, mimo gorzkich słów jakie wyczytał z moich zdań wielokrotnie, nic się nie zmieniło- nie staliśmy się wrogami).
Mam nadzieję, że inni też zechcą się wypowiedzieć...
Pozdrawiam, WP

 

Szkoda że brak dbałości o wypowiedź i brak kultury widzisz tylko u rozmówców którzy się z Tobą nie zgadzają. Żenujące posty audiowita pełne złośliwości i braku kultury, błędów ortograficznych w dobie powszechnych słowników elektronicznych ułatwiających pisanie (pomijam wartość merytoryczną bo jej nie było) zupełnie Tobie nie przeszkadzały. Wiesz jak to się nazywa? Hipokryzja... i nie pisz że nie widziałeś jego postów ;)

W którymś z postów napisałeś że nie można wyśmiewać innych użytkowników forów , internetu itd... Czy tekst że ktoś posiada widocznie tylko "jamnika" i dlatego nie słyszy i nie może usłyszeć, to wypowiedź merytoryczna, złośliwa, prześmiewcza, dyskredytująca? Nazywanie adwersarzy głuchymi, ignorantami bo nie słyszą? Wyśmiewanie "Reduktora Szumu" - (sorka ale nie bardzo chce mi się szukać gdzie to było) - wszystko to co wymieniłem to działania które były udziałem Twoich "słyszących" kolegów z forum i niestety ne zauważyłem abyś ich w jakiś sposób strofował, upominał, zwracał uwagę. Oczywiście wiem że nie w każdej dyskusji uczestniczysz, ale wydaje mi się że sporo czytasz. A na 100% twoje posty były tuż "obok" fantastycznych postów audiowita i Twój brak reakcji jest dość znamienny.

Na koniec części posta skierowanego częściowo do Ciebie a częściowo do Administracji  (NIE DZIAŁA mi powiadamianie o odniesieniu się do użytkownika... np. wpisuję  @wpszoniak  i nic się nie dzieje?????), pragnę zaznaczyć że jesteś jednym z kilku użytkowników którzy utrzymują wyższą kulturę wypowiedzi i tak trzymaj :) Byłoby miło gdybyś jednak także widział przewinienia "po waszej stronie"

 

Tak, nasze posty (pragmatyków) także nie są pozbawione złośliwości i mam do siebie o to pretensję, ale jeżeli na konkretne pytania i próby doprecyzowania wiadomości otrzymuję wciąż tylko  "bo słyszę", "nie interesują mnie pomiary" a jednocześnie żaden ze słyszących na spokojnie nie chce rozmawiać o skali zjawisk o których piszą (w odniesieniu do poziomu sygnału audio) a często wchodzą w wyśmiewanie ślepych testów to człowiek zaczyna źle reagować.

Tak więc żadna ze stron nie jest bez winy.

 

Teraz do @Kraft - a

Napisałeś że na tamtym forum powstało sporo postów po twoim wpisie (on był chyba 10 lub 11 lutego)

No więc jest jednak trochę nie do końca tak jak napisałeś.

6 tematów w dziale akustyka powstało przed i ma w sumie ponad 300 postów w tym fantastyczny temat założony przez Simpson-a o budowie "skyline"-a

Po twoim poście powstały 2 tematy z 16 postami...

Wiec wybacz ale w kontekście zgodności z prawdą to rozminąłeś się dość znacznie  

Teraz ogólnie podsumowując :

- uważam że powinien być temat który opowiada o "dziwach w audio" - tym bardziej że żaden ze słyszących nie jest w stanie podać przykładów na dowód działania tychże

- ten temat powinien być moderowany przez założyciela z możliwością ostrzegana użytkowników którzy generują posty takie jak audiowit i xiaomifan lub ich czasowego banowania z takiego wątku.

- Ogólny nadzór powinien sprawować RoRo - choć lepiej by było gdyby był też moderator "niesłyszący" (no ale takowego brak tu na forum w przeciwieństwie do innych forów)

 

Pozdrawiam

 

@Redakcja AUDIO

@wpszoniak

@Kraft

@RoRo

 

o już działa

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

...Szkoda że brak dbałości o wypowiedź i brak kultury widzisz tylko u rozmówców którzy się z Tobą nie zgadzają. Żenujące posty audiowita pełne złośliwości i braku kultury, błędów ortograficznych w dobie powszechnych słowników elektronicznych ułatwiających pisanie (pomijam wartość merytoryczną bo jej nie było) zupełnie ci nie przeszkadzały. Wiesz jak to się nazywa? Hipokryzja...

....na 100% twoje posty były tuż "obok" fantastycznych postów audiowita i twój brak reakcji jest dość znamienny.

....Byłoby miło gdybyś jednak także widział przewinienia "po waszej stronie"

Jak widzisz z wytłuszczeń słów cytowanych wyżej, upominasz innych zapominając, że ideałem nie jesteś (możesz mnie znowu nazwać jak w cytacie niżej, bo już przywykłem do obraźliwego tonu, albo kpiarskiego w złym stylu, jaki tu prezentujesz).

 P.S.
Jak obiecałem tak będę robił nadal- nie będę odpowiadał komuś, kto zachowuje się wobec mnie inaczej niż przywykłem w czasie kontaktów ze znajomymi, bądź nieznajomymi.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem i zaznaczyłem te które poprawiłem - myślę że wszystkie. Gdybym permanentnie nie używał wielkiej litery, rozumiałbym Twoje oburzenie a tak ... mam własne przemyślenia na ten temat ale to już nei ma znaczenia bo sprawy zaszły zbyt daleko. Stoimy na dwóch brzegach a kładka została zburzona 

 

edytka:

Nie napisałem że jestem ideałem, wręcz przeciwnie ale tego już chyba nie doczytałeś

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak,
zakładam, że poprawienie liter było szczere. Zakładam, że gdy pisałeś zwroty "ty, ci, wy" to robiłeś to bez złej woli... Skoro potrafisz popełniać tego typu błędy to też powinieneś zrozumieć, że bywają i tacy, którzy po prostu nie widzą błędów (zwłaszcza własnych). Mój syn (dorosły, po studiach filozoficznych i socjologicznych) jest dyslektykiem, więc znam problem bardzo dobrze. Jednak jest pewna różnica w błędnym ortograficznym pisaniu a tendencyjnym (delikatniej ujmując- wybiórczym) "wciskaniem szpilek w tyłek" adwersarza. Żeby wyjaśnić dogłębniej- raczej nie pozwolę sobie upominać Ciebie lub innych za treści pisane do innej osoby, ostatecznie atakowany jest dorosły i potrafi (chyba) się bronić, jednak podobna treść skierowana do mnie zawsze będzie mogła liczyć na reakcję.
Pozdrawiam Ciebie, WP
 

P.S. 
Szkoda, ze nie chcesz odnieść się do słów- "Przepraszam jaśnie Pana!" co w kontekście sporu o formę pisania zaimków osobowych "TyCi, Wy" mogło tylko sytuację naszych relacji pogorszyć (zresztą tak się stało).

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę dość szybko - ty,wy itp. jest wynikiem

Mam problem z pisaniem. Mam włączony słownik i on pomaga bo podkreśla źle napisane, wystarczy tylko chcieć i nie mieć rozmówcy w tylnej części ciała (ale nie podkreśla "ty/wy" itd ;) )

Pisałem o Twoim braku reakcji na dość 'specyficzne" posty audiowita i innych kolegów - tutaj nie ma kwestii ortografii, jest ona sprawą drugorzędną tym bardziej ze rozwiązywalną w prosty sposób.

Odpowiedzi audiowita nie zobaczę - nie mam zamiaru czytać więcej złośliwych postów, które merytorycznie do dyskusji nic nie wnoszą natomiast obrażają 'nie słyszących" 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę wszystkich, którzy lekko traktują pisanie zaimków osobowych "Ty, Wy, Tobie, Ci) o zapoznanie się z opinią następującą:
http://pwsz.chelm.pl/poradnia_jezykowa/index_2.php?id_k=2&id_p=152

Zacytuję ją:
"W korespondencji tradycyjnej bądź elektronicznej formy zaimków osobowych odnoszących się do adresata piszemy wielką literą, okazując w ten sposób szacunek rozmówcy, np. Przepraszam, że piszę do Was tak późno; Napisz, co Ty o tym myślisz itp. To, że formy zaimków osobowych odnoszące się do nadawcy (czyli twórcy tekstu) nie piszemy wielką literą nie wynika wcale z faktu, że siebie nie szanujemy(!), lecz z obowiązujących norm grzeczności językowej, której jedną z nadrzędnych zasad jest okazywanie szacunku partnerowi dialogu przy jednoczesnym umniejszaniu roli własnej osoby. W każdej formie korespondencyjnej zaimki te należy pisać wielką literą (pisownia taka obejmuje nie tylko zaimki osobowe, ale i dzierżawcze, właściwe nazwy osób)."

8 minut temu, Fafniak napisał:

Piszę dość szybko - ty,wy itp. jest wynikiem

Czy "Przepraszam jaśnie Pana!" (w kontekście jaki opisałem wyżej) można traktować jako wynik szybkiego pisania? Martwisz się, że @audiowit Ci nie odpowie? Ty również postępujesz podobnie... Wolałbym jednak wyjaśnić parę sytuacji, by dalsze dyskusje- ostre lub nie, były w ogóle możliwe.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co cytujesz jest wynikiem nerwów i moich obserwacji kiedy zwracasz uwagę na pisownię lub sposób wypowiedzi a kiedy nie i odebrałem to jako czepianie się nieadekwatne do sytuacji.

To nałożyło się na naprawdę opaczne zrozumienie mojego wpisu i w nerwach napisałem to co napisałem - trudno się mówi, czasu nie cofnę. Co nie zmienia sytuacji że Twoje zainteresowanie sposobem wypowiedzi jest bardzo analityczne tylko wobec ludzi nie zgadzających się z Tobą, lub mniej znanych na forum.

Oczywiście masz rację co do pisowni i napominania o konieczności zachowania pewnego poziomu wypowiedzi, szkoda że stosujesz podwójne standardy. Inne wobec "kolegów" a inne wobec "niesłyszących" którzy weszli z Tobą w "konflikt merytoryczno światopoglądowy"

Wiem ze się powtarzam ale zależy mi na zrozumieniu o czym piszę

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Fafniak napisał:

To co cytujesz jest wynikiem nerwów i moich obserwacji kiedy zwracasz uwagę na pisownię lub sposób wypowiedzi a kiedy nie i odebrałem to jako czepianie się nieadekwatne do sytuacji.

To nałożyło się na naprawdę opaczne zrozumienie mojego wpisu i w nerwach napisałem to co napisałem - trudno się mówi, czasu nie cofnę. Co nie zmienia sytuacji że Twoje zainteresowanie sposobem wypowiedzi jest bardzo analityczne tylko wobec ludzi nie zgadzających się z Tobą, lub mniej znanych na forum....

A wystarczyło jedno słowo "PRZEPRASZAM"... To przecież tak niewiele!

Jeszcze raz powtórzę co już wcześniej wyrażałem- uważam Ciebie i @Kraft'a za sprawnych i doświadczonych użytkowników, których nie powinienem (ani nikt inny) "wyręczać" w domaganiu się należnego szacunku na zasadzie- "skoro Ty masz szacunek dla mojej osoby to i ja mam dla Twojej". Wina rzeczywiście może być po obu stronach jak wcześniej sam zaznaczyłeś słowami: 

2 godziny temu, Fafniak napisał:

Tak, nasze posty (pragmatyków) także nie są pozbawione złośliwości i mam do siebie o to pretensję...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie ma problemu

Przepraszam za wpis "jaśnie Pana" - ja nie mam z tym problemu,

Natomiast widzę ze masz problemem ze zrozumieniem tego że stosujesz podwójne standardy. Tu nie chodzi o wyręczanie, tu chodzi o to że ktoś "ze słyszących" zwróci uwagę audiowitowi że jego sposób pisania i odnoszenia się do innych forumowiczów jest delikatnie mówiąc, daleki od ideału. A co mamy zamiast tego ? Poklepywanie się wzajemne po pleckach.

Szkoda, niby dbasz o kulturę ehhhh ....

Nie ma co więcej dyskutować, myślę że moje nadzieje na "szkoda ze nie zwróciłem mu uwagi" były nadziejami głupiego. Tutaj nic sie nie zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O raju, jeszcze na ten temat dyskutujecie? 

Fafniaku, wiem, że mnie nie czytasz(to Twoj problem) ale chciałem zauważyć, że mój ton nie dotyczył forumowiczów (co sugerowałoby wszystkich) tylko Ciebie i Krafta. Skończy się trollowanie, a zacznie normalna rozmowa pojawi się mój normalny stan.

Widzę, że Kraft chyba się uspokoił wiec liczę, że zaraz wszystko wróci do normy. Pragnę też powiedzieć, że nie jestem dumny ze swojego zachowania i jeśli dacie mi szansę czyli Fafniaku spuścisz już z tonu to zacznę Cię traktować poważnie. Na razie nadal się szamoczesz.

Wojtku, byłem u naszego wspólnego znajomego Wojtka z Krakowa i przyciągnąłem swoją szczękę do domu i jeszcze jej nie podniosłem. To jest to o czym mówiliśmy, pokora...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, audiowit napisał:

Wojtku, byłem u naszego wspólnego znajomego Wojtka z Krakowa i przyciągnąłem swoją szczękę do domu i jeszcze jej nie podniosłem. To jest to o czym mówiliśmy, pokora...

Znam tylko jednego Wojtka z Krakowa, ale nie miałem tyle szczęścia co Ty, bo nie słyszałem co tam On u siebie nawyrabiał, choć w Krakowie się spotykaliśmy. Bodaj ostatnio "ćwiczy" mocniej kable AC niż wcześniej to robił. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.



×
×
  • Utwórz nowe...