Skocz do zawartości

System na poddaszu


Buu

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Chciałbym skorzystać z porady i doświadczenia forumowiczów z racji, że rozpoczynam przygodę ze światem hi-fi i jestem na etapie tworzenia swojego pierwszego systemu. Obecnie jestem na etapie zbierania wszystkich możliwych rozwiązań, następnie będę robił rekonesans i odsłuch

Na początku będzie to wzmacniacz stereo, kolumny i jako źródło odtwarzacz CD. W późniejszym okresie  będę chciał dołożyć gramofon. Na pierwszy etap myślę, że chciałbym przeznaczyć  3 - 4 tys. z okablowaniem (bez gramofonu).  Zintegrowany odtwarzacz sieciowy byłby plusem, alei nie obowiązkiem, mogę go dodać pózniej . Wielkość też miałaby znaczenie, mały zestaw byłby atutem (w pewnym momencie po głowie chodziła mi nawet mini wierza za mniejsze pieniądze - ale w takim pokoju raczej by się to nie sprawdziło)

Jeśli chodzi o rodzaj muzyki – będzie pewnie dominował Jazz, choć mocniejsze, klasyczne rockowe kawałki na pewno też zagoszczą w głośnikach. Od czasu do czasu mogą też pojawić się kompozycje muzyki klasycznej i bałkańskiej/klezmerskiej. Jak widać rozstrzał jest spory. Specyficzny też będzie odsłuch, dość kameralny i spokojny (3 miesięczne dziecko w drugim pokoju). 

Przede wszystkim jest też specyficzne miejsce – duży pokój z aneksem kuchennym 37m2 na poddaszu (19m2 powierzchni powyżej 1.90m ). Plan pokoju w załączniku.

Chciałbym się też dowiedzieć w którą stronę powinienem pójść – jestem otwarty na wszelkie propozycje (nawet kolumn, monitory zamiast podłogowych). Wiem, że kluczem jest odsłuch jednak zawsze warto przy powyższych założeniach poradzić się osób z większą wiedzą teoretyczną i praktyczną ;) Na jakie sprzęty powinienem zwrócić uwagę?

Dziękuje uprzejmie za poświęcony czas.

IMG_3266.JPG

Edytowano przez Buu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Zdjęcie poddasza (pokoju) jest umieszczone w wiadomości, z dokładnymi wymiarami i ustawieniem pokoju.

Jeśli chodzi o sprzęt żadna opcja nie jest odrzucona, jasne może to być sprzęt używany. Choć osobiście jeśli nie znajdziemy dobrej opcji na sprzęt nowy, mogę podwyższyć budżet o 1 tys.

 

Kuba

Edytowano przez Buu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Może porposzę jeszcze raz, wraz ze swoją propozycją:

Mocno myslę odnośnie bardziej skrajnej  Yamaha A-S701 + Yamaha CD-N301 (jako CD + player sieciowy), ewentualnie bardziej wyważony: Onkyo A-9050 + Onkyo C-N7050, moję pytanie

  • jakie kolumny dobrze zagrają (posłuchałbym kilku) ?
  • co o podobnej charakterystyce powinienem jeszcze poszukać ?
Edytowano przez Buu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...