Skocz do zawartości

Kino 4.0?


makro

Recommended Posts

Jak najbardziej można, aczkolwiek ważniejszy jest jednak głośnik centralny niż surroundy. Ma to szczególne znaczenie, gdy nie siedzi się w osi ekranu, a z boku, bliżej któregoś z głośników frontowych, wówczas dialogi słyszane są z po za ekranu, podczas gdy rozmówcę widać w kadrze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Jak najbardziej można. Tym bardziej że większość "centrali" jest delikatnie mówiąc do d..y. Strzelają bardzo wąziutką "laserową" wiązką dźwięku. Jeżeli masz w miarę przyzwoity amplituner to wyłącznie "centrala" zazwyczaj powoduje poprawę dźwięku. Tym bardziej że można taki "wirtualny" central podregulować w procesorze.
Tak więc czasami nawet warto wyrzucić central, gdyż jest to jeden z najważniejszych głośników w systemach multichanellowych. Nielogiczne? Logiczne icon_wink.gif Zazwyczaj "cdntral" jest najgorszym głośnikiem w zestawie. Zazwyczaj jest njagorzej ustawiony (na telewizorze, dotyka ścian, na podłodze) i w żaden sposób nie kooperuje z frontami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Wydaje mi się,że "gęste zapisy" jeszcze nie odpuszczają trochę
płyt można jednak kupić.
O ile SACD-stereo za wiele nie różni się od dobrze nagranej płyty
CD to SACD Multi Chanel to już zupełnie inna bajka.
Kto przynajmniej raz miał okazję posłuchać na dobrze skonfigurowanym
sprzęcie to wie o czy piszę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wydaje mi się,że "gęste zapisy" jeszcze nie odppuszczają trochę płyt można jednak kupić.


Zgadza się icon_smile.gif Czasami co ciekawsze pozycje umieszczam (i nie tylko ja) tutaj:
http://www.superaudio.pl/modules.php?op=mo...inks&file=index

Zaś same SACD? Proszę bardzo:
www.sa-cd.net
Najciekawiej z DVDAudio:
http://store.acousticsounds.com/music.cfm?sct=music
lub na www.JPC.de
Jest co kupować jest co słuchać. Zaś w nagraniach 4.0 specjalizuje się wytwórnia OPUS3 icon_wink.gif
Cytat

SACD Multi Chanel to już zupełnie inna bajka.

Oj tak. System dużo trudniejszy do skonfigurowania niż stereo ale rekompensuje to z nawiązką icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolf, 4000 tytułów, ja Cię proszę, co to jest? icon_smile.gif Sony nie jest już w ogóle zainteresowane SACD, nie będzie nowych płyt i za chwilę nie będzie odtwarzaczy bo firmy nie mogą już nawet kupić czytników SACD żeby taki odtwarzacz zbudować. Ale brzmienie i sam pomysł był OK, kiedyś Sony miał również świetnego jakościowo konkurenta dla VHS icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wolf, 4000 tytułów, ja Cię proszę, co to jest? icon_smile.gif


A ile masz płyt w domu? Od 2 lat co miesiąc kupuję 2-3 płyty i końca raczej nie widzę
Cytat

Sony nie jest już w ogóle zainteresowane SACD,


nie musi
Cytat

nie będzie nowych płyt


ten argument mi się podoba icon_twisted.gif
Cytat

i za chwilę nie będzie odtwarzaczy bo firmy nie mogą już nawet kupić czytników SACD żeby taki odtwarzacz zbudować.


icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif no cóż jak rozumiem tylko Sony potrafi cokolwiek zbudować icon_wink.gif
Cytat

Ale brzmienie i sam pomysł był OK,


jest, cały czas jest icon_smile.gif
pozdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Panowie, wasze wypowiedzi odbiegają od tematu który tyczy się kina domowego.


Masz rację icon_neutral.gif Krótko mówiąc w przypadku taniego zestawu 5.1 KD uważam że wielokrotnie zestaw 4.0 za tą samą cenę co 5.1, zagra duuuuużo lepiej niż pełny zestaw kolumn. Teraz każdy amplituner ma możliwość pre definiowania ilości kolumn.
pozdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega o pseudonimie "Damos" napisał , iż płyt SACD nie będzie, ponieważ Sony ma focha i już! Przezabawne! Większość z tych płyt i tak nie jest tłoczona przez Columbia Records, więc nikogo chyba to nie zmartwi kiedy wymieniona wcześniej firma da sobie spokój i zostawi ten format dla wytwórni które będą wiedziały jak zrobić z niego użytek. Jakoś Jennifer Lopez nie "leży" mi w tym formacie. I jeszcze jedno, konkurent dla formatu VHS, żyje do dzisiaj, w wersji profesjonalnej, nazywa się to Betacam i z końcówkami SP i SX jest i będzie używany jeszcze długo, a VHS, no cóż zasłużył się ale jego czas już minął podobnie jak Compact Casette. A co do 4.0, porządny amplituner da sobie radę, są przecież różne systemy virtualnego kreowania dźwięku jak chociażby Dolby Virtual Speakers czy VmAX z H/K. Ten drugi działa zadziwiająco dobrze i nieźle kreuje przestrzeń nawet z dwóch kolumn. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...