Skocz do zawartości

Jaka elektronika?


Loki87

Recommended Posts

Witam, mam w planach zakupić zestaw stereo. Zaciekawiły mnie kolumny Kef R300, czy mógłby ktoś pomóc mi w doborze elektroniki?

Pomieszczenie w jakim będzie znajdował się sprzęt to 13m2. A rodzaj muzyki która będzie puszczana to rock, pop, klasyczna.

No i najważniejsze, mój budżet to 9 tys. razem z kolumnami.

Jeśli chodzi o stereo to jestem zielony, nie wiem czy wystarczy mi amplituner, czy lepiej będzie jak kupię wzmacniacz i jakiś odtwarzacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma pewno znacznie lepszą opcją jest zakup klasycznego wzmacniacza, szczególnie do kolumn klasy Kef R300. Pozostaje kwestia wyboru źródła - czy będziesz korzystał z plików, serwisów streamingowych, czy płyt CD.

Co do wzmacniacza to na pewno świetną opcją do R300 będzie francuska integra Atoll IN100SE. Połączenie takie stworzy system uniwersalny z dużą swobodą grania, dynamiką, plastyką. Bardzo dobrym wyborem jest także brytyjski wzmacniacz Cyrus One. To bardzo mocna integra a brzmieniu żywym, energicznym, szybkim. Dzięki temu wpasuje się w system oparty na Kef R300. Jeśli lubisz dźwięk raczej jaśniejszy, delikatniejszy, lekki, spójrz na Creek Evo 50A. Z trochę droższych systemów bardzo dobrze zgrywa się Hegel H90, który ma już wbudowaną funkcjonalność sieciową.

Przemyśl temat źródła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie do mojej listy możesz jeszcze dołożyć wspomniany przez kolegów NAD C368 oraz Cambridge Audio CXA80. Każdy z powyższych zestawów bardzo dobrze będzie współpracował z kolumnami Kef, wybór tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji. Zapraszam serdecznie na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...