Skocz do zawartości

Prośba o ocenę/dobór zestawu stereo


ToraTora

Recommended Posts

Dzień dobry,

Na wstępie przepraszam za wszystkie głupoty i nieścisłości jakie umieszczę w tym poście. Jak pewnie wielu przed i po mnie, jestem tu laikiem w stosunku do znawców przebywających na tym forum, z których rad chciałbym skorzystać przy doborze sprzętu.

Na wstępie dodam, że poświęciłem kilka ładnych dni, przeglądając to i kilka innych for, szukając wskazówek i rad, co sprawiło, że zmieniłem swoje nastawienie do planowanego zakupu sprzętu. Wcześniej byłem dość mocno przekonany do zestawu Onkyo TX-8270 + Pylon Pearl 25, po przewertowaniu wielu opinii, wyleczyłem się z amplitunera na rzecz wzmacniacza z odtwarzaczem i zdecydowałem się jednak na inne rzeczy. Będę niezmiernie wdzięczny za rady oraz sugestie w tym temacie.

No to do rzeczy:

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?

Powiedzmy, że chciałbym zamknąć się w cenie 6000-6500zł

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany?

Sprzęt ma być nowy. Raz, że potrzebuje faktury, dwa, że żona dała zielone światło i dowolność w wyborze w przypadku spełnienia tego kryterium :5_smiley:

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy?

Interesuje mnie stereo. To znaczy, chciałbym to podpiąć pod telewizor ale szukam sprzętu do słuchania muzyki, reszta to mile widziane dodatki.

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący?

Nie ma :|

5) Jaka jest powierzchnia pokoju?

Pokój ma 22m2. W załączniku dodałem plan pomieszczenia jaki wykaleczyłem w Paincie.

6) Jakiej muzyki słuchamy?

Przede wszystkim rocka i rocka progresywnego, trochę cięższych brzmień, czasem zdarzy się pop i muzyka filmowa. Gitarowe granie i bębny mi nie przeszkadzają. Ostatnio zaprzyjaźniam się z jazzem.

Ciężko mi opisać tu preferencje ale powiedzmy, że lubię słyszeć przestrzeń i instrumenty ale nie kosztem schowanego wokalu. Chciałbym żeby sprzęt prezentował ciepłe, żywe, dynamiczne, dobrze wypełnione brzmienie, dość głęboki bas, który się nie narzuca. 

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?

Chciałbym zmontować porządny zestaw na kilka lat.

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony?

Wstępnie chciałem podpiąć sprzęt pod komputer ale logistycznie to okazało się trudne do zrealizowania więc porzuciłem ten pomysł. Planuję korzystać z dobrodziejstw technologii - chciałbym mieć możliwość słuchania muzyki ze Spotify czy Tidala. Odtwarzacz CD i możliwość słuchania radia też są niezbędne. Zależy mi też żeby mieć opcję podłączenia Ipoda albo jakiegoś innego źródła poprzez USB. W ramach możliwości planuję podpiąć sprzęt pod telewizor.

9) Co sam wymyśliłem?

Po pierwszych pomysłach, o których wspomniałem na wstępie, wymyśliłem sobie taki zestaw:

Yamaha A-S701

Yamaha CD-NT670

Indiana Line Tesi 561

 

Pierwotnie planowałem CD-N301 ale ilość funkcji sieciowych, MusicCast czy Wi-Fi skłoniły mnie do CD-NT670. Jeśli to zły tok myślenia, proszę żebyście mnie poprawili. Wymienionego wyżej zestawu chciałbym posłuchać na dniach. Nie słyszałem jeszcze tych kolumn ale czytając opinie sprawiają wrażenie sprzętu, który będzie mi odpowiadał. Idąc na odsłuch chciałbym mieć jednak jakieś typy, nie marnować czasu i uniknąć strzelania po omacku albo dawania sobie wciskać sprzętu, który się wystarczająco nie sprzedał. Nie jestem w tych kwestiach tak zaawansowany (a w zasadzie w ogóle nie jestem...) jak Wy a jak wiadomo ilość urządzeń wydaje się nieograniczona. Miałem okazję posłuchać tych wspomnianych Pearli 25 i przypadły mi do gustu. Oczywiście nie ograniczam się tylko do tego jednego zestawu, który wymieniłem choć chciałbym poznać wasze opinie czy to powinno fajnie zagrać, bez względu na to, będę niezmiernie wdzięczny za wszystkie sugestie i opinie.

Przepraszam za nieścisłości i głupoty wynikające z braku wiedzy i z góry bardzo dziękuję za pomoc.

 

 

 

pokoj1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 166
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ToraTora - witaj na naszym Forum. Ciekawy nick sobie wybrałeś B|

Tak na szybko:

jak będziesz słuchał wzmacniacza A-S701, to poproś również o podłączenie amplitunera stereo z funkcjami sieciowymi (RN-602 oraz RN-803D).
Informacje na ich temat masz m.in. tutaj:
https://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/2561-yamaha-r-n602
http://audioklan.pl/yamaha-musiccast-r-n803d-sieciowy-amplituner-stereo-ktory-laczy-tradycje-z-nowoczesnoscia.html

i poczytaj też opinie na ich temat m.in. na naszym Forum
https://forum.audio.com.pl/topic/47337-sieciowe-amplitunery-i-wzmacniacze-stereo/

https://forum.audio.com.pl/topic/47711-test-yamaha-rn803d/

https://forum.audio.com.pl/topic/48566-yamaha-803-czy-nad-356/

Warto byś wyrobił sobie opinie na ich temat - bo wtedy możesz kupić tańszy CD, a wszystkie funkcje sieciowe mają te amplitunery.

Zastanów się też czy nie przejdzie używany odtwarzacz - niezłe modele kupisz za nieduże pieniądze (i mimo że nie dostaniesz faktury i nie jest to nowy sprzęt jak w Twoich wymaganiach) to może warto ?

Poza tym warto byś poczytał trochę o akustyce pomieszczeń i przemyślał kwestię innego rozmieszczenia kolumn - są za szeroko i za blisko ścian. Czy nie możesz np. zamienić miejscami prawej kolumny z szafką oraz odsunąć lewej kolumny od ścian? Warto to zrobić, bo kolumny nie powinny stać tak blisko ścian.
Będziesz miał dywan przed miejscem odsłuchowym i coś na ścianach (by nie były "gołe")?

Będzie dobrze jeśli nastawisz się na parę wizyt w salonach audio - z każdą następną będziesz wiedział więcej i słyszał więcej. To są Twoje pieniądze i dobrze by było, byś był maksymalnie zadowolony z zakupu - nie tylko w momencie kupna ale i później.

Pozdrawiam
PS. Na odsłuch przygotuj sobie parę płytek z muzyką której słuchasz najczęściej (warto również mieć parę utworów na pendrive) i sprawdź funkcjonalność połączeń bezprzewodowych i sterowania urządzeniem (m.in. radiem internetowym).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za przyjęcie i rady, oczywiście skorzystam :)

Jeszcze precyzując:

19 minut temu, RoRo napisał:

Zastanów się też czy nie przejdzie używany odtwarzacz - niezłe modele kupisz za nieduże pieniądze (i mimo że nie dostaniesz faktury i nie jest to nowy sprzęt jak w Twoich wymaganiach) to może warto ?

Mi nie musicie tego tłumaczyć. No niestety nie ma na to szans. Ponad rok przekonywałem żonę do idei nowego sprzętu, argumentem za było dla niej m.in to, że wrzuci to sobie w firmę, poza tym nie jestem w stanie jej przekonać do kupna czegoś używanego. Myślę, że jak oswoi się z dobrze grającym sprzętem, to następnym razem już pójdzie z górki.

22 minuty temu, RoRo napisał:

Poza tym warto byś poczytał trochę o akustyce pomieszczeń i przemyślał kwestię innego rozmieszczenia kolumn - są za szeroko i za blisko ścian. Czy nie możesz np. zamienić miejscami prawej kolumny z szafką oraz odsunąć lewej kolumny od ścian? Warto to zrobić, bo kolumny nie powinny stać tak blisko ścian.
Będziesz miał dywan przed miejscem odsłuchowym i coś na ścianach (by nie były "gołe")?

Nie mam dywanu a ściany są gołe. Na obrazku tego nie uwzględniłem ale planowałem postawić kolumny ok. 30-40 cm od ściany, bo też nie chciałem żeby były "przybite" do ściany, dalej może być już trudno. Co do szerokości właśnie dlatego uwzględniłem dwa komponenty szafki RTV, bo pomyślałem o rozwiązaniu, o którym wspomniałeś. Co prawda trafiam na opór w postaci "będzie brzydko" ale spróbuję przeforsować to rozwiązanie. 

Co do amplitunera to byłem przekonany, że spotkam się tu z opinią aby zrezygnować amplitunera i wybrać zestaw wzmacniacz + odtwarzacz dla lepszych doznań i jakości, nie spodziewałem się odwrotnego kierunku ;) Naturalnie skorzystam z rad i zrobię jak napisałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunery nie są takie złe-a bardziej uniwersalne, więc warto porównać oba rozwiązania. TV ma zapewne wyjście cyfrowe optyczne -więc potrzebujesz mieć takie wejście we wzmacniaczu/amplitunerze albo gdy nie będzie to jeszcze kupić DAC (przetwornik z wejściami cyfrowymi i wyjściami analogowymi). Na temat DACa jest pare wątków w dziale STEREO.

Pytaj się w salonie o sprzęt poekspozycyjny -jest tańszy, ma pełną gwarancję i dostaniesz fakturę. Tylko że nie zawsze jest-ale warto spróbować.

a jak się zdecydujesz na sprzęt to spytaj czy jest możliwość jego odsłuchu w Twoim pokoju. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ToraTora napisał:

 Co do amplitunera to byłem przekonany, że spotkam się tu z opinią aby zrezygnować amplitunera i wybrać zestaw wzmacniacz + odtwarzacz dla lepszych doznań i jakości, nie spodziewałem się odwrotnego kierunku ;) 

W tej cenie z nowych rzeczy ciężko by było zaproponować coś innego niż amplituner. Uwierz mi, byłem na Twoim miejscu nie tak dawno temu. Jezeli chcesz zbudować porządny system stereo z typowym wzmacniaczem, osobnym daciem, CD, streamerem i kolumnami to 6,5k to po prostu za mało kasy. Dlatego lepiej kupić amplituner i w miarę porządne kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie opinie.

Spokojnie, na deski rzucę jakiś dywanik. Ze ścianami będzie trochę trudniej ale tu też coś pomyślę. Zdaję sobie sprawę, że pod względem akustycznym to pomieszczenie nie ma nic wspólnego z ideałem ale z tego powodu nie zrezygnuję przecież z fajnego grania na minimum kilka najbliższych lat bo perspektywa przeprowadzki mi w najbliższym czasie nie grozi :)

Liczyłem, że pozbędę się wątpliwości a tu na każdym kroku pojawiają się nowe. W każdym razie amplitunery wróciły do gry i w kolejnych dniach planuję potestować różne rozwiązania choć będę wdzięczny za kolejne sugestie.

 

Edytowano przez ToraTora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na twoje preferencje to polecam Ci byś spojrzał na nową serie kolumn Polk Audio Signature i do tego jakiś amplituner stereo.Kolumny moim zdaniem łatwiejsze w ustawieniu przez zastosowane ciekawe rozwiązanie bas-refleksu,muzycznie:fajna przestrzeń,dobrze słyszalne instrumenty i co najważniejsze nie kosztem wokali,kolumny warte rozważenia,u mnie grają Signature S55 z onkyo tx-8250 od dwóch dni i jestem bardzo zadowolony,także polecam odsłuchać.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezmę to pod uwagę, dzięki :) Cenię sobie takie rady, jak wiadomo sprzedawcy są różni i sporo jest ludzi, którzy próbują pomóc ale telepie mnie jak umawiam się na odsłuch, mówię czego bym chciał posłuchać, jeszcze nie zdążyłem skończyć a gość, który nie wie za bardzo co mnie interesuje w muzyce, już mi wciska jakiś sprzęt firmy, który jego sklep dość nachalnie reklamuje (wiem, bo wcześniej sprawdzałem tam słuchawki i przerabiałem podobną historię). Wcześniej miałem to szczęście trafić na człowieka kompetentnego, który faktycznie sprawiał wrażenie osoby chcącej Ci szczerze pomóc a nie tylko wepchnąć towar. To taka dygresja na marginesie.

Po waszych radach, coraz poważniej myślę o tej 803.

Te parawany i panele akustyczne to sensowne rozwiązanie czy tylko naciąganie ludzi na kasę? Zastanawiam się czy samemu nie spróbować czegoś takiego zrobić :)

http://www.akustyczny.com.pl/pl/p/Parawan-akustyczny-mobilny-Isover-PT-80/85

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim powinieneś posłuchać paru wzmacniaczy i kolumn w różnych konfiguracjach, wiem może banał, ale to pozwoli Ci poznać swoje oczekiwania...weryfikacja w realu może zmienić postać rzeczy, tak jak różne czasami nieszablonowe połączenia kolumny/piec. Nie wiem czy ktoś wspominał, ale wybierając amplituner sieciowy typu RN602/803 ( z opisu preferencji brzmienia bardziej pasuje niż Onkyo) spokojnie możesz, a nawet powinieneś  kupić "czysty" zwyczajny, może nawet używany odtwarzacz CD za kilka stówek. Wisienką na torcie muszą być kolumny tu trzeba testować na maksa...Twój opis z punktu 6 jest jasny, ale napisać weź "to" jest ciężko bo to co  dla jednego  jest ciepłe, z wypełnieniem i dynamiczne, dla innego będzie jeszcze mdłe, a dla innego już zbyt np. koncertowe w przekazie. Oba te amplitunery RN znam, Onkyo także, niezbyt dobrym pomysłem byłoby kupno rn803 jeśli miałoby to być kosztem tańszych kolumn, choć może jakieś Cię uwiodą. Niemniej wiedz, że wtedy i tak 803 będzie rozwojowa. Indiana line Tesi jest ciekawa i nawet  wpisuje się w oczekiwania, ale ;) można lepiej .

Aj i ta goła podłoga  i ściany, cóż w takich warunkach nie zagra dobrze, ani nawet poprawnie żaden zestaw, ani za 6 tys, ani za 16tys, czy więcej. Daj żonie wolna rękę (  zapewne ku jej uciesze ;)) w kupnie fajnego dywanu- między kolumny, a sofę. Firanki dobrze by było, ale może choć ozdobne zasłony ? Panele akustyczne pewnie nie spotkają się z aprobatą hehehe, może na początek jakaś większa modna grafika na płótnie, jakaś półka z książkami itp.?

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Bardzo Ci dziękuję za tę opinię.

Powiem tak, podłoga nie będzie goła, dywan już został przyklepany. Żona mówi wręcz, że zawsze chciała mieć dywan w salonie więc tu nie będzie żadnego problemu a podłoga na pewno nie będzie goła. Co do ścian to spotkałem się z pozytywnym odbiorem propozycji "obrazów akustycznych" więc jeśli chodzi o kolumny to istnieje szansa, że za nimi też coś będzie umieszczone :) Na ścianie od strony balkonu są i firanki, i zasłony, przepraszam, że nie uwzględniłem tego na planie. Planuję kolumny odsunąć od ściany na ok. 0.5m.

Jeśli chodzi o samo pomieszczenie to popatrzyłem jeszcze raz na obrazek, który dołączyłem i chciałbym dołożyć pewne sprostowanie, którego trudno się doszukać w planie pomieszczenia, który zamieściłem. Szafka RTV w całości ma 3m - takie więc byłoby pierwotnie rozstawienie kolumn. Robiąc z tego trójkąt, po pomiarach wychodzi, że dostaję z tego taki układ:

 

obraz.png.c90d68f4eec593710e51c79ae5d85a11.png

 

Po próbie "rozdowojenia" szafki RTV uzyskam rozstaw kolumn na szerokość 1.8m a do miejsca odsłuchu będę miał odpowiednio 2.1 i 2.3m więc zastanawiam się czy to ma sens. Tak jak wspomniałem wyżej, na podłodze pojawi się dywan a w przypadku szerszego rozstawu kolumn (jak na obrazku powyżej) w planach mogą być obrazki akustyczne czy jak to się nazywa.

Planuję posłuchać różnych zestawów w tym tygodniu. Na "sucho" jestem przekonany do 803 ale chcę to porównać z Onkyo 8270, co do kolumn jestem otwarty co do sugestii. Miałem okazję posłuchać 603 z kolumnami Monitor Audio Silver 6 i nieźle to gra. Cały czas mam dylematy związane z wyborem amplituner vs wzmacniacz + cała reszta, które zostały spotęgowane ostatnią akcją ze Spotify gdzie ileś urządzeń straciło wsparcie w związku z aktualizacją apki. To jest coś co siedzi mi z tyłu głowy i nie chciałbym za 5 lat dowiedzieć się, że Spotify już nie wspiera mojego amplitunera.

Z uwagi na to, że górę sprzętu i kolumny planuję wziąć nowe, po waszych namowach, zacząłem też rozważać kupno używanego odtwarzacza choć w tym jestem tak zielony jak ten teletubiś, który buja się w tym kolorze i tu zupełnie nie wiem co może być dobre.

 

 

 

 

Edytowano przez ToraTora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odtwarzacza CD - jeżeli jest bardzo ważne dopasowanie wizualne (a więc ukłon w stronę Twojej żony), to możesz poczekać z tym do momentu zakupu amplitunera i wtedy dobrać pasujący model tej samej firmy i koloru. Na tym etapie kompletowania sprzętu wg mnie nie ma co walczyć o niuanse - bo nie kupujesz odtwarzacza za 2 czy 3 tysiące, ale za 200-300zł.

Jak daleko w "uaktualnionej wersji rozstawienia" będą oddalone kolumny od bocznych ścian?
No i fajnie, że pojawi się dywan.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ściany boczne, kolumna przy balkonie (nr 2 na pierwszym obrazku) będzie oddalona od ściany na ok. 0.5 m, na jej drodze jest jeszcze grzejnik ścienny, który zajmuje całą ścianę + firanki i zasłony. Druga kolumna ma z boku otwartą kuchnię ale na jej drodze jest szafa wnękowa w zabudowie (ta cienka kreska na pierwotnym obrazku w kuchni) oddalona o ok. 1m.

Zaś co do żony to w przypadku amplitunera/wzmacniacza/odtwarzacza nie ingeruje we wrażenia estetyczne. Te ją interesują jedynie w kwestii kolumn ;)

 

Pozdrawiam

Edytowano przez ToraTora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak. Akustycznie będzie to tak nie pewne że nic tu po poradach. Serio.

Żeby nie było, że branża ci coś sugeruje. Niech koledzy wybiorą sprzęt a ja ci go wypożyczę do domu. Sprawdzisz u siebie. Nie ma innego wyboru w twoich warunkach. Nawet odsłuch w salonie nic ci nie da. 

Takie jest moje zdanie i zachęcam do skorzystania.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do odtwarzacza CD kupno używanego (ale nie starego) nie stanowi problemu, kup nawet coś z drugiej ręki z niedrogich aktualnie oferowanych konstrukcji typu Denon 520, Marantz 5005, modele bez usb itd, za około 400-500zł, lub coś nieco starszego  tych czy innych firm, np. Yamaha 397/497/530, Onkyo, Sony, Pioneer za 300zł. Zapewne dla audiofila nie są to wyrafinowane konstrukcje z drugiej strony podpinając je cyfrowo z ich  wyjścia optycznego, coaxialnego sprawisz, że będą one tzw transportem, a dźwięk "obrobi" niezły już DAC w amplitunerze.

Co do kolumn MA silver 6 są niezłe, warte uwagi, ale jak dla mnie i Twego opisu mogą mieć nieco słabe wypełnienie np. średnicy, ale jak pisałem wcześniej  każdy ma inne potrzeby, oczekiwani...porównaj jak możesz i z tymi Tesi, a może Dali zensor 7, Ciekawymi mogą okazać się niedrogie Wharfedale diamond 230, Pylon ale model saphire 25, coś z Polk'a, Heco,  zresztą mając okazje warto porównać nawet nieoczywiste modele, nigdy nie wiadomo. Rozstawienie kolumn względem odsłuchu dobre, oby problemem nie była bliskość ścian, no ale czas pokaże, ścian nie przesuniesz, najwyżej poeksperymentujesz wstawiając za nie, lub z boku coś co może zniweluje odbicia dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wam napisać, że łamiecie mi serce pisząc zgodnie, że to raczej w tym miejscu dobrze nie zagra, już śniło mi się jak burzę ściany młotem murarskim. Jak będzie skrzeczeć i dudnić to w najgorszym wypadku będę samobiczował się kablami ;)

No akustycznie nic nie poradzę więcej, spory dywan już zakupiony, kombinuję z tymi obrazkami czy monitorami akustycznymi.

Z lewą kolumną nie będę miał problemu żeby coś za nią powiesić, gorzej z prawą ale jak rozumiem asymetria w obecności tych monitorów (w sensie za jednym jest, za drugim nie) zrobi więcej szkody niż tu jakoś pomoże? 

Najbardziej oczywiście obawiam się o lewą kolumnę (nr 2) - nie wiem co to daje pod względem izolacji ale od strony bocznej jest tam firanka, zasłona a za nimi grzejnik ścienny na całej ścianie. Podejrzewam, że od ściany bocznej będę w stanie odsunąć kolumnę o 30 cm, "za plecami" będzie miała 0.5m przestrzeni. Planuję ją skierować w kierunku miejsca odsłuchowego. Najwyżej żona będzie ją sobie wsuwała jak nie będzie mnie w domu :P

Podobne odległości planuję przy drugiej kolumnie, też skierowanej do miejsca odsłuchu (0.5m wysunięta do przodu od ściany tylnej), z boku 30 cm od drzwi, których nie ma, bo tam jest otwarte przejście, do ściany wnękowej ok. 1m. Tam mam z kolei problem żeby coś umieścić "za plecami" ale tu też jeszcze kombinuję.

Dzięki za opinie na temat kolumn, wytypowałem kilka typów z tego co podaliście wyżej i chcę potestować. Będę informował na bieżąco. Branża śmiało może sugerować, po to rejestrowałem się na forum dla znawców i zakładałem ten temat żeby uzyskać i zweryfikować różne opinie. :)  Mimo, że wciąż  mam mętlik w głowie i wciąż jestem laikiem, to moja wiedza na tematy audio jest nieporównywalnie większa w stosunku do tego co wiedziałem na ten temat zanim się tu zarejestrowałem, za co wam bardzo dziękuję.

 

Edytowano przez ToraTora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie plan nieco ewoluował. Po waszych radach, kilku odsłuchach i porównaniach, stanęło na tym, że jako bazę wezmę 803kę. Funkcjonalność świetna, podobny odbiór co w 701 i (subiektywnie) przyjemniejszy dźwięk niż to co proponowała mi konkurencja. Nie mam się do czego przyczepić przy tym urządzeniu. Cały czas walczę jeszcze z wyborem kolumn. Póki co odrzuciłem B&W 683 S2, Magnaty 677, Pylon Pearl 25 (Sapphire nie było możliwości sprawdzić) i MA6 Silver. Tesi 561 za to jeszcze ciągle w grze.

Jutro planuję posłuchać polecane przez Jacka, Dali Zensor 7, Polki, Wharefedale a także Klipsche 280F. Zobaczę, czy któreś mi wyjątkowo podejdą i zatrzęsą moim światem. Na koniec mocno liczę na Heco Aurora 700 i Kefy Q750, zobaczymy czy któreś mnie uwiodą i ostatecznie ze mną zostaną.

Gdzieś tam przewinęła się jeszcze opcja Elac Uni-Fi F5 ale to jednak za wysokie progi, może następnym razem. Póki co, liczę, że "trafię" z czymś co wymieniłem wyżej.

Tak przy okazji, całkiem spory dywan już leży :)

Edytowano przez ToraTora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się cieszę. W pewnym momencie nabrałem wątpliwości po przeanalizowaniu sąsiedniego wątku o Cambridge CXA60. Doszedłem jednak do wniosku, że muszę się tu opanować. Pomieszczenie, które mam do dyspozycji jest, delikatnie mówiąc, średnie, co już wszyscy zauważyli, ale w jakiejś perspektywie >5-6 lat, przeprowadzka jest dość prawdopodobna. Wtedy może pomieszczenie do słuchania muzyki będzie miało lepszy potencjał i wówczas już nie będzie brania jeńców przy wyborze sprzętu ;)

Opinii jest tyle co ludzi na tym forum. Wszystkie bardzo wartościowe ale doszedłem do wniosku, że w tej dziedzinie można zawsze iść wyżej i wyżej (zarówno jeśli chodzi o jakość, cenę jak i oczekiwania) a w mojej obecnej sytuacji Yamaha jest na tyle dobrym i odpowiadającym mi pod każdym względem urządzeniem, że na pewno spełni moje oczekiwania na tym etapie zaawansowania.

Z kolumnami będzie trudniej ale myślę, że też skończy się sukcesem :)

Chwila prawdy nastąpi jak będę to testował w domu, wtedy zobaczymy jak to zagra i czy będzie trzeba dalej rzeźbić nad poprawą akustyki.

Edytowano przez ToraTora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuję status moich poszukiwań żeby coś zostało z moich zmagań :) Oczywiście to wszystko to są moje subiektywne opinie osoby, która nie jest takim koneserem dźwięku jak większość tu bywających. Mimo wszystko, sam korzystałem z poszukiwań innych osób więc podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Może ktoś, tak jak ja, szukając kolumn do 803ki, będzie sprawdzał te same modele i podzieli się swoimi, być może zupełnie innymi, wrażeniami.

Dali Zensor 7 - nie powiem, że to są złe kolumny, bo grają fajnie. Żywe, muzykalne, wyraźne i szczegółowe. W połączeniu z 803 chyba jednak za ostra góra i za dużo było  tych detali dla mnie. Z moich dotychczasowych obserwacji wymyśliłem sobie, że z Onkyo 8270 to mogłoby fajnie zagrać ale nie sprawdzałem już tego zestawienia. To na pewno nie będzie mój typ.

Klipsch RP-280F - czuć tutaj sporą moc. Jest energia, jest schodzący nisko bas i poczucie tego, że kolumna jest naprawdę potężna. Niby wszystko się zgadza ale tu problem był moim zdaniem w drugą stronę, nieco za mało wyraźne i jednak w moim odczuciu trochę brakowało tych detali. Robią wrażenie nie tylko gabarytami ale to też nie jest mój typ. Gdybym mocniej szedł w stronę "kinowego" grania to byłyby mocnym kandydatem.

Focal Chorus 716 - fajne brzmienie, wydają się dobrze zbalansowane i melodyjne z przyjemnym basem. Podczas odsłuchu przy "One" Mety z S&M grało to fajnie i jak należy ale coś mi się tam gryzło przy "Disintegration" The Cure, bo wydawała mi się ta piosenka jakaś taka wyblakła. Wrażenie z kolumn w każdym razie pozytywne ale nie trafią do mnie. Grają fajnie ale też czegoś mi w nich brakowało, ciężko mi zdefiniować czego. Nie widziałem też na tyle dużej różnicy na ich korzyść w stosunku do Indiany Tesi 561 czy MA6 żeby płacić za nie sporo więcej.

 

No nic, szukamy dalej i czekamy na jakąś petardę.

Edytowano przez ToraTora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie odebrałem 803-kę z kolumnami heco aurora 700 i jestem zachwycony. Przed chwilą uruchomiłem Tidala gra jak trzeba. Dźwięk jest bardzo ciepły, nawet przy głośniejszych odsłuchach dźwięk jest bardzo wyraźny. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, także ja je polecam.

 

Edytowano przez bartek2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w ramach aktualizacji napiszę wam, że w kwestii doboru kolumn do Yamahy 803 na placu boju zostało 3 graczy.

Dzisiaj po raz drugi miałem okazję posłuchać B&W 683 S2, dziś w bardziej komfortowych warunkach i po raz kolejny utwierdziłem się w przekonaniu, że to nie są kolumny pod Yamahę 803, przynajmniej dla mnie. To jest tylko moje subiektywne zdanie, każdy lubi co innego i słucha różnej muzyki (u mnie to głównie rock i granie progresywne) ale w moim odczuciu to ze sobą nie gra tak dobrze żeby wydawać na takie połączenie aż tak duże pieniądze. Myślę, że te kolumny mogą wypaść lepiej w jakimś innym zestawieniu. Od początku wiedziałem, że nawet jak mnie oczarują, to nie będę w stanie im zapewnić w swoim pomieszczeniu odpowiedniej przestrzeni, której potrzebują. Obyło się jednak bez żalu. 683 zagrały całkiem przyzwoicie, nieco lepiej niż ostatnio ale nie było to nic w czym bym się zakochał i utwierdziłem się w odczuciu, że to nie będzie mój zestaw. Dire Straits brzmiało jak trzeba ale S&M Mety już pozostawiało trochę do życzenia. Oczywiście zawsze warto sprawdzić samemu ale w tym połączeniu zbyt wiele rzeczy mi nie odpowiadało.

Nie zawiodły mnie za to Elaci FS Uni-fi U5. To podobna półka cenowa co B&W a jednak zagrało to moim zdaniem znacznie fajniej od 683 S2 i zdecydowanie najlepiej z tych rzeczy, które mi do tej pory dane było testować. Odpowiednia przestrzeń, dobrze zbalansowany bas i przede wszystkim były w moim odczuciu znacznie bardziej wyraziste niż B&W. Przy tym zestawie miałem dużą przyjemność ze słuchania, zarówno Floydzi jak i Dire Straits ładnie zagrali, One z S&M w moim odczuciu też zaprezentowało się wyraźnie lepiej niż na poprzednich kolumnach. Wiadomo ile osób, tyle opinii ale ze swojej strony, każdemu poszukującemu kolumn do 803 (a jest nas niemało), w ramach możliwości budżetu, polecam przynajmniej posłuchać tego zestawu.

Elac to na ten moment lider ale nie napiszę też, że jest nie do ruszenia, zwłaszcza, że jego cena przewyższa wyraźnie konkurencję i do najniższych nie należy. Zostało mi do sprawdzenia jeszcze dwóch graczy - Kef Q750 i Heco Aurora 700 (miały być jeszcze Polki ale żona jęczy, że brzydkie). Z obydwoma wiążę spore nadzieje i na ten moment liczę, że któryś z tych 3 zestawów zostanie u mnie na stałe.

Edytowano przez ToraTora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ToraTora napisał:

Elac to na ten moment lider ale nie napiszę też, że jest nie do ruszenia, zwłaszcza, że jego cena przewyższa wyraźnie konkurencję i do najniższych nie należy. Zostało mi do sprawdzenia jeszcze dwóch graczy - Kef Q750 i Heco Aurora 700 (miały być jeszcze Polki ale żona jęczy, że brzydkie). Z obydwoma wiążę spore nadzieje i na ten moment liczę, że któryś z tych 3 zestawów zostanie u mnie na stałe.

Elac grają fajnie z yamaha co prawda ja słuchałem na Rn-602

słuchałem fs77 - bardzo mocne basowe brzmienie (bardzo duzo cieplego basu), ostatnio pojechałem na odsłuch z moja Yamaha facet miał używki fs78 - też fajne basowe brzmienie ale bardziej szczegółowe niż 77 - zdecydowanie dla mnie lepsze niż moje b&w.

Ja b&w 683s2 wczoraj sprzedałem, dziś już jadą do mnie aurory 700 w ktorych pokladam nadzieje. Co prawda będą graly na gorszym ampli niż masz ale jak tylko dojdą podzielę się wrażeniami. 

Ps. Mam też kupca na moja rn 602 więc po odsłuchach sprzedam ja i będę miał 3200 na ampli 803d (chyba że względu na możliwości sieciowe, USB, optyka je kupie) badz wzmak+ jakiś streamer sieciowy. 

Takze bardzo mozliwe ze bedziemy mieć podobny sprzet ;) ps. Promo  z top hifi (rn602 i 683s2) pod 1 wzgledem dobre - rozdzielajac produkty po 4 miesiaca uzywania dostane rowno 6k czyli tyle ile wydalem:)

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...