Skocz do zawartości

Prośba o ocenę/dobór zestawu stereo


ToraTora

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 166
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 godzin temu, chemik1989 napisał:

Elac grają fajnie z yamaha co prawda ja słuchałem na Rn-602

słuchałem fs77 - bardzo mocne basowe brzmienie (bardzo duzo cieplego basu), ostatnio pojechałem na odsłuch z moja Yamaha facet miał używki fs78 - też fajne basowe brzmienie ale bardziej szczegółowe niż 77 - zdecydowanie dla mnie lepsze niż moje b&w.

Ja b&w 683s2 wczoraj sprzedałem, dziś już jadą do mnie aurory 700 w ktorych pokladam nadzieje. Co prawda będą graly na gorszym ampli niż masz ale jak tylko dojdą podzielę się wrażeniami. 

Takze bardzo mozliwe ze bedziemy mieć podobny sprzet ;) ps. Promo  z top hifi (rn602 i 683s2) pod 1 wzgledem dobre - rozdzielajac produkty po 4 miesiaca uzywania dostane rowno 6k czyli tyle ile wydalem:)

Pozdrawiam.

Jestem bardzo ciekawy Twoich wrażeń z Heco. Daj znać w odpowiednim temacie jak je już osłuchasz.

S4Home, też jestem ciekawy czym to się skończy. Wydaje mi się, że to nieźle wyselekcjonowane trio pod kątem moich oczekiwań i każdy zestaw dostanie czystą kartę żeby wybrać ten najfajniejszy :)

 

Edytowano przez ToraTora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszły heco aurora 700 od s4home - noweczki.

Zacząłem odsłuchy - jakieś 2h dziś. Póki co kolumienki nie wygrzane a już jestem zachwycony. Bardzo mi się podobają a jak grają. Zupełnie inny dźwięk niż b&w 683s2 - dokładne porównanie i opis zrobię w innym temacie jak ich jeszcze troche poslucham, jutro żonka wyjezdza wiec bedzie chwila by aprawdzic co potrafia a zapowiada sie niezle.

Polecam Ci je sprawdzić - po 2-3h sluchania w umoarkowanych gloaniosciach z rn 602 widze ze to super polaczenie. Ze sprzedaży b&w 683 s2 i mając kupca na rn 602 starczy mi kasy na 803d. Nie wiem jednak czy jest sens dokładać. Dźwięk mnie satysfakcjonuje, poradzę się jeszcze Piotra z s4 i zdecyduje, może ypao pomoże w akustyce bo wszyscy już chyba z forum wiedza że jest kiepska

 U mnie kolumny zostaną na 100% na dluuugo:) w razie pytań pisz. Pozdrawiam

20180228_134332.jpg

20180228_145502.jpg

Edytowano przez chemik1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda. Nie wiem czy to tak dobra praca S4home czy te Aurory  rzeczywiście grają aż tak dobrze ale trzeba przyznać, że tu na forum PR mają świetny. Bardzo chętnie je potestuję i nie mogę się doczekać jak wypadną przeciwko Kefom i Elacom.

Edytowano przez ToraTora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś popatrzył z boku, to zrobił się tu temat laurka o Heco Aurora. Jeszcze nie dostałem sprzętu a chyba już zasłużyłem na rabat od S4home ;)

Na moje opinie będziecie musieli chwilę poczekać, bo wyjeżdżam na tydzień ale po powrocie biorę się od razu za odsłuchy i testy tych 3 graczy. Póki co, bardzo się cieszę z waszych pozytywnych opinii bo Elaci mi się podobały, wy jesteście bardzo zadowoleni z Heco a jedyną tajemnicą są Kefy. Na pewno nie mam zamiaru ulegać presji i wybiorę to co mi najbardziej będzie odpowiadało. Zapowiada się nieźle, każdemu życzyć takich dylematów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ToraTora napisał:

Ładnie to wygląda. Nie wiem czy to tak dobra praca S4home czy te Aurory  rzeczywiście grają aż tak dobrze ale trzeba przyznać, że tu na forum PR mają świetny. Bardzo chętnie je potestuję i nie mogę się doczekać jak wypadną przeciwko Kefom i Elacom.

Szczerze chłopaki? Ale szczerze. Czy komu kolwiek z was powiedziałem bierzcie je bo nie znajdziecie lepszych? Czy raczej proponowałem odsłuch w domu? Właśnie to jest typ kolumny która broni się sama. Wkrótce może się uda wprowadzony ciekawa akcje na nie. Śledzie naszego Facebooka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pozwolę sobie ''delikatnie " podłączyć się pod temat :) ...tyle że minimalnie w innym kierunku....zrozumcie mnie Koledzy,ale mega mało informacji w postach znalazłem,  a mój problemik -pytanie, mam nadzieję się tu odnajdzie...:(:)

    ----    Czy ktoś z WAS posiada może połączenie YAMAHY- rn602 (czy np. 803-ki) ale z kolumnami PODSTAWKOWYMI i chciałby się pochwalić lub przedstawić swój zestaw ? ? ?

    Wiem, wiem...też mi jej szkoda i najchętniej połączyłbym swoją 602-kę z jakimiś fajnymi "wypasionymi" podłogowymi ale niestety braki miejscowe mnie ograniczają :(...:(...szkoda mi jej bardzo i jej możliwości ale będzie musiała niestety znaleźć wspólny język z jakimiś "maluszkami" :)

p.s  do Kolegów będących w "moim" temacie...

tak,tak jeszcze nie zakupiłem kolumn, miałem przez pewien czas pożyczone jakieś Aivy od kumpla, ale niestety musiałem już mu oddać...  :)

pozdr

 

2 godziny temu, S4Home napisał:

 Wkrótce może się uda wprowadzony ciekawa akcje na nie. Śledzie naszego Facebooka

Piotrze, a zapytam tak z czystej ciekawośći, bo śledzę Waszego fb- czy lub kiedy wystawicie w ogóle jakąś fajną ofertę z kolumnami podstawkowymi? :) czy raczej nie zawracacie sobie głowy tymi co mają mniej miejsca w mieszkaniu na ustawienie podłogówek... :4_joy::4_joy::4_joy: ...i w tym momencie pisząc to ogarnął mnie śmiech przez płacz... lol

pozdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Szczerze chłopaki? Ale szczerze. Czy komu kolwiek z was powiedziałem bierzcie je bo nie znajdziecie lepszych? Czy raczej proponowałem odsłuch w domu? Właśnie to jest typ kolumny która broni się sama. Wkrótce może się uda wprowadzony ciekawa akcje na nie. Śledzie naszego Facebooka

Piotrek,

To warto również taką informację puścić tutaj - skoro jest takie zainteresowanie...

Sporadycznie tego typu akcja będzie możliwa na naszym Forum - porozmawiam na ten temat z Administratorem :-)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RobK napisał:

Też się dałem namówić ekipie z S4Home na Heco 700, wybrałem zestaw z Yamahą A-S701 ....... jestem zachwycony!!!

Dla niezdecydowanych polecam !

Gratuluje wszystkim zakupów , proszę o recenzje.

PS.

Piotrek co Ty dodajesz do tego sprzętu ? :)

A serio to jednak uczciwość popłaca.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Szczerze chłopaki? Ale szczerze. Czy komu kolwiek z was powiedziałem bierzcie je bo nie znajdziecie lepszych? Czy raczej proponowałem odsłuch w domu? Właśnie to jest typ kolumny która broni się sama. Wkrótce może się uda wprowadzony ciekawa akcje na nie. Śledzie naszego Facebooka

Pisałem to raczej w formie żartu, bo rejestrując się na tym forum nie miałem pojęcia o istnieniu Heco Aurora a w "moim" temacie okazuje się, że tu jest to bardzo popularny sprzęt a wszyscy posiadacze są nimi zachwyceni ;) Nie powiem, że mnie to nie cieszy, bo nie dość, że będę miał okazję ich posłuchać w domu, to jeszcze w zestawieniu z innymi kolumnami, który mnie interesują. Rozwiązanie idealne. 

Bardzo chwalę sobie pomoc użytkowników tego forum z dużym naciskiem na Ciebie, bo niezależnie z czym finalnie skończę, mam poczucie tego, że wybieram znacznie bardziej świadomie niż to wyglądało na początku i "jak sobie pościelę...". Opcja odsłuchu wytypowanego sprzętu w domu w pierwszej chwili budziła u mnie pewne wątpliwości z racji logistyki całego przedsięwzięcia ale po opiniach oraz radach tutaj i kilku odsłuchach, faktycznie teraz trudno mi sobie wyobrazić wybór sprzętu bez sprawdzenia go wcześniej w domu. Przy okazji takie wybory i dylematy są całkiem przyjemne więc fajnie jest po drodze trafić na ludzi, którzy mogą Ci pomóc.

 

P.S. Radekk83 i chemik1989 kolumienki śliczne ale widać, że nie przykładaliście się do pierwszego postu z pytaniem o sprzęt, bo już byście mieli dywan na podłodze jak ja ;)

 

Edytowano przez ToraTora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ToraTora napisał:

P.S. Radekk83 i chemik1989 kolumienki śliczne ale widać, że nie przykładaliście się do pierwszego postu z pytaniem o sprzęt, bo już byście mieli dywan na podłodze jak ja ;)

To nie tak jak myślisz Kolego:) dywan wjedzie w swoim czasie, na razie mam pol rocznego szkodnika który docelowo będzie obrońcą mojego podwórka;) póki co nie mam serca wygnac to na dwór w taka pogodę;) pech chcę że ów dywan będzie w miejscu gdzie jest wyjście na taras, przez które mój pupil wchodzi i wychodzi 20 razy dziennie ;)

Ps. Dziś kolejny dzien odsluchow, dosc glosnych, próbowałem z kocem ale nie czułem zbytnio różnicy, pewnie koc zbyt mały i płaski. Jutro jadę z żona po firanki w te duże okno po lewej. Cały czas walczę z akustyka - mam duże echo w salonie.

Pozdrawiam !

20180228_210852.jpg

20180301_171119.jpg

Edytowano przez chemik1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pierwsze emocje opadły. Ja słucham głównie muzyki elektronicznej, trance, Deep house, Vocal trance, itp. Ale nie tylko. Ostatnio bardzo wkrecilo mi sie Daft punk - random access memories - polecam do odsluchow sprzetu.

Często idę też w stronę orkiestry klasycznej, czy występy akustyczne na żywo - polecam Above & beyond acoustic - jest to trancowy zespół który robi wspaniałe kawałki. Czasami lubię klimatyczne gitarki i różne dziwne brzmienia. Raczej łagodne niż ostre ale w muzyce klubowej lubię mieć dużego kopa, miękki soczysty bas, delikatne wokale i nie natarczywa góre. 

Lubię też słuchac głośno, dziś żona wyjechała do teściowej w odwiedziny więc sprawdziłem co potrafią kolumny, a potrafią. W Pure Direct potrafią zatrzasc pokojem. Jutro mam urlop, posłucham jeszcze chwilę i wstawię recenzję sprzętu i porównanie z b&w 683 s2 na forum, które sprzedałem:) 

Wiesz co przy dużych glosnosciach na pewno wysokie i średnie jakby delikatnie się gubily, ale może to być też kwestia mojej akustyki albo poprostu juz za glosno gram.

Ps. Że sprzedaży b&w został mi naddatek kasy, mam też kupca na Rn-602więc jutro opchne i chyba poceluje w rn 803d:) I na tym zakończę. Później tylko na maxa skupienie się na akustyce. 

A i jeszcze 1 fajna rzecz ma mi przyjść w przyszłym tyg. Coś w ten deseń- fotel do muzyki:))

pol_pl_Fotel-uszak-Lars-turkusowy-2303_1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Oxywie napisał:

Fajny uszak, jeden i drugi :) Piszesz, że w trybie PD kolumny potrafią zatrząść pokojem. W Onkyo  Pure Audio wyłącza wszystkie regulatory barwy. Czy w Jamaszce jest inaczej ?

jest dokładnie tak samo. Miałem wcześniej b&w683s2 i tego nie było... musiałem wyłączać PD, i mocno podkręcać bas, tu przy Heco jest inaczej stąd moje spostrzeżenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, RobK napisał:

Też się dałem namówić ekipie z S4Home na Heco 700, wybrałem zestaw z Yamahą A-S701 ....... jestem zachwycony!!!

Dla niezdecydowanych polecam !

pozdrawiam

No właśnie o tym mówię. Namówić? Czy zmuszałem cię do kupienia ich ?:) No serio. Czy dalem ci możliwość zwrotu, gdyby się nie spodobały :) no właśnie. 

21 godzin temu, RoRo napisał:

Piotrek,

To warto również taką informację puścić tutaj - skoro jest takie zainteresowanie...

Sporadycznie tego typu akcja będzie możliwa na naszym Forum - porozmawiam na ten temat z Administratorem :-)

Pozdrawiam

Porozmawiaj i daj znać. Szykujemy fajna akcje i promocje. Możecie się też w nią zaangażować ze swojej strony. Wówczas byli byście także wymienieni w ramach organizatorów akcji. 

Dajcie znać czy jesteście zainteresowani. Ze mną idzie się na prawdę dogadać. 

Piotrek

19 godzin temu, tomek4446 napisał:

Gratuluje wszystkim zakupów , proszę o recenzje.

PS.

Piotrek co Ty dodajesz do tego sprzętu ? :)

A serio to jednak uczciwość popłaca.

 

Co dodaje. 

Powiem wam mimo że konkurencja nie śpi. Normalne podejście tyle! Wolę żebyście polecali niz robić marzę no sory ale na klientach na kablach. Wtryniac produkty które się po prostu opłaca. No quantum 677 ile razy polecane przezemnie. Nawet jak ich już nie mamy. Nie szkodzi. Świetny produkt na którym nie ma wogole zarobku. Ale jest dobry i czemu nie wspomnieć. Nie mam ale idź posłuchaj a nóż ci się spodoba. Sam byłem i jestem klientem. A pracowałem u dystrybutorów audio, kilku, w sklepach i wiem czego brakuje tej branży. Uczciwości.

Nie no ten ręcznik nic nie wniesie. 

Ja mam w domu gruby dywan z długim włosiem, ale nie polecam. Akustycznie super. Ale się skręca i brzydko wygląda. Już po pół roku. Może był za tani?

A ten psiak to nie dobiera się do sprzętu? Jak obsika to zwrotu nie przyjmuje hehehehe :)

Ale faktycznie świetny jest :)

 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z propozycjami Jacka posłuchałem jeszcze Polków. Mianowicie Audio Signature S55 i RTI A5. I potwierdzam, to są fajne kolumny. A5, o dziwo, mniej mi podpasowało. Dźwięk fajny ale jakby trochę nienaturalny. Za to w S55 ciepły, przyjemny bas, kolumny fajnie zrównoważone, w moim odczuciu może ciut brakowało im przestrzeni ale to wybór zdecydowanie warty przesłuchania jeśli chodzi o moje opinie. Żona zdyskwalifikowała je pod względem wyglądu a w moim prywatnym rankingu mimo wszystko dotychczas przegrywają z Elacami U5 więc nie zrewolicjonizują mojego osobistego rankingu ale uważam, że warto posłuchać tego sprzętu.

 

Byłem u kolegi i z kolumn podstawkowych z Yamahą bardzo fajnie gra Kef LS50 ale ja już jestem zadeklarowany na zestaw podłogowy. Dla kogoś kto szuka innej opcji niż podłogówki zdecydowanie polecam przetestowanie tego wariantu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wróciłem i w najbliższym tygodniu przystępuję do ostatecznych testów. Formalności dopięte, jutro sprzęt ma zostać wysłany, liczę, że do wtorku dojdzie i szykuję się do wielkiego pojedynku Aurora 700 vs Elac U5 vs KEF Q750. 

Pomyślałem sobie, że aby test był w pełni wiarygodny, przeszkolę żonę z przełączania kabli tak abym nie miał pojęcia co za zestaw kolumn gra w danym momencie. Żeby było jeszcze ciekawiej mam zamiar zaprosić na podobne odsłuchy "w ciemno" kolegę o audiofilskich zapędach. Oczywiście planuję podzielić się tu wrażeniami z odsłuchów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...