Skocz do zawartości

Prośba o ocenę/dobór zestawu stereo


ToraTora

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 166
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tak jest. Pożyczam od S4Home. Będzie tu stosowna fotorelacja jak już będę miał to wszystko u siebie. Mam nadzieję, że dzisiaj sprzęt wyjechał :)

Co do wygrzania, Elaci będą już wygrane, Kefy i Heco mogą potrzebować chwili ale dostałem kilka ładnych dni ze sprzętem więc mam nadzieję, że uda mi się go odpowiednio wygrzać przez kilkadziesiąt godzin.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas mnie nie było więc czas się odezwać.

Na wstępie - S4Home świetna firma, gorąco polecam wszystkim. Sprzęt dotarł dokładnie tego samego dnia, którego miał być i to z samego rana. Część rzeczy nowa, część poekspozycyjna zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Jeszcze nie sfinalizowaliśmy transakcji ale na tym etapie jestem bardzo zadowolony ze współpracy, zarówno pod kątem doradczym jak i sprzętowym. Tak na marginesie, rada dla pożyczających sprzęt - nie zapomnijcie o kablach, ja po swoje musiałem podjechać do najbliższego sklepu.

Mogę powiedzieć, że pojedynek Heco Aurora 700 vs KEF Q750 vs Elac Uni-fi FS U5 o miejsce obok Yamahy 803D jest już niemal rozstrzygnięty. Potrzymam was jeszcze chwilę w niepewności i dam sobie jeden dzień na ostateczne szlify ale mam swojego zdecydowanego faworyta, z którym rywalizuje jeden pretendent, jedna para za to już odpadła z wyścigu. Jutro postaram się pokusić o konkretną recenzję.

Wracając do odsłuchów, jestem po kilku dniach testowania sprzętu - zgodnie z tym co pisałem bawiłem się o odsłuchy w ciemno nie wiedząc co gra i jedna para zagrała mi najlepiej. Poszedłem nawet krok dalej i zaprosiłem grupę 4 znajomych, którym zafundowałem testy w ciemno kiedy nie mieli pojęcia co gra, poprosiłem ich o oceny zestawów i fajną zabawą oraz ciekawą kwestią były same wyniki ich odczuć. I tu jak zostało to podsumowane zwycięzcą też okazała się dość wyraźnie jedna para. I to ta sama, która sam wytypowałem już wcześniej.

Jutro postaram się rozwinąć to co napisałem wyżej i opisać szczegółowo doznania.

 

DSC_0007.jpg

Edytowano przez ToraTora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Napisz proszę pokaźną recenzje. I napisz nam czy możemy ją zamieścić na naszym fanpage:) stosujemy takie rzeczy. Nie wiem który produkt u ciebie wygra.

Ale są głosy że wspieram konkretne marki. Więc zamieszczę to co napiszesz. 

Takie testy są więcej warte nic wszystko inne. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście opiszę wszystko i podejrzewam, że wyniki mogą być tu dla wielu zaskakujące. Od razu zaznaczę, że Piotrek ani Grzesiek z S4Home na żadnym etapie nie namawiali mnie na żaden produkt, co sobie chwalę, bo w dwóch miejscach wcześniej próbowano mi dość mocno wcisnąć pewne zestawy. Nie mają też pojęcia co wybiorę. Przesłuchałem kilkanaście par kolumn w kilku salonach odsłuchowych w Warszawie. Te trzy pary kolumn, które do mnie trafiły zostały do mnie wysłane na moje życzenie i wytypowałem je sam po blisko miesiącu analiz, odsłuchów i poszukiwań zestawu w miejscu zamieszkania.

Edytowano przez ToraTora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskakującym może też być jak kolumny za 3400 za parę okażą się lepsze od tych za 6600 ;)

Mam swój wymarzony zestaw audio, ciary na plecach albo łzy w oczach przy słuchaniu niektórych z kawałków. O to mi chodziło. Niektóre marzenia się jednak spełniają.

Teraz muszę wyjechać ale jak wrócę postaram się wyrzeźbić potężną recenzję.

W ramach podgrzania atmosfery, zestawów słuchało 6 osób o różnym guście, preferencjach i stopniu wtajemniczenia muzycznego. Nie mieli pojęcia o cenach, klasie ani tym co aktualnie gra. Wymyśliłem system punktowy - najlepszy zestaw 3 pkt, drugie miejsce 2 pkt, trzecie miejsce 1 pkt. Uczestnicy nie mieli pojęcia jak głosowały pozostałe osoby. Na marginesie ja byłem nr 6 i słuchałem tego w ciemno wcześniej.
 

Cytat

 

Podzieliłem to na Kolumny A, B i C

Osoba 1: Kolumny B = 3pkt; Kolumny C = 2pkt; Kolumny A = 1pkt

Osoba 2: Kolumny C = 3pkt; Kolumny B = 2pkt; Kolumny A = 1pkt

Osoba 3: Kolumny A = 3pkt; Kolumny C = 2pkt; Kolumny B = 1pkt

Osoba 4: Kolumny C = 3pkt; Kolumny B = 2pkt; Kolumny A = 1pkt

Osoba 5: Kolumny C = 3pkt; Kolumny B = 1.5pkt; Kolumny A = 1.5pkt

Osoba 6: Kolumny C = 3pkt; Kolumny B = 2pkt; Kolumny A = 1pkt

W sumie mamy więc taki wynik:

KOLUMNY C = 16 pkt

KOLUMNY B = 11.5 pkt

KOLUMNY A = 8.5 pkt

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy.

TEST YAMAHA 803D + HECO AURORA 700 vs KEF Q750 vs ELAC U5 FS

Wrażenia po blisko 90h odsłuchów sprzętu w domu. Od razu, wszystkich mających wątpliwości, gorąco namawiam do tej formy wybierania sprzętu. Teraz już wiem, że po prostu nie da się inaczej. Inna akustyka w domu, komfort słuchania bez żadnej presji czasowej i zewnętrznej w salonie. Przy wydawaniu tak dużych kwot na sprzęt, próby innej metody doboru urządzeń, wydają mi się w tej chwili lekkomyślnością. Po prostu nie będzie to obiektywne i zgodne z waszym sumieniem. Wystarczy, że w salonie ktoś postawi jedną kolumnę metr bardziej w lewo, zagra na niej konkretną, dobrze grającą na danym zestawie piosenkę i kończy się wyborem, który w domu nie gra tak fajnie, prowizja za sprzedaż sprzętu przytulona przez sprzedawcę a klient szukający opcji poprawy brzmienia. Mam wrażenie, że w swoich poszukiwaniach, zrobiłem co się dało, aby uzyskać maksymalne zadowolenie z uzyskanego efektu i jestem przekonany, że wytypowany zestaw zostanie ze mną na lata. Bardzo dziękuję S4Home i użytkownikom tego forum za wskazanie odpowiedniej drogi do osiągnięcia tego celu.

Do dyspozycji miałem, jak już wiecie, Elac U5 FS, Kef Q750 i Heco Aurora 700. Elaci z ekspozycji, Heco nówki (wygrzałem przez 30h), Kefy nówki albo prawie nówki, też wygrzałem. Kolumny wytypowane nieprzypadkowo, Kefów i Heco nie miałem okazji wcześniej słuchać, zachęciły mnie liczne, pozytywne opinie na temat połączenia z Yamahą 803D. Elaci zrobiły na mnie najlepsze wrażenie na odsłuchach salonowych a wcześniej miałem okazję posłuchać: Indiana Line Tesi 561, Monitor Audio Silver 6, B&W 683 S2, Pylon Pearl 25, Magnat Quantum 677, Dali Zensor 7, Klipsch 280F, Focal Chorus 716, Polk Audio Signature S55 i Polk RTI A5. Trochę się tego zebrało. Jedne z kolumn zrobiły na mnie lepsze wrażenia, inne gorsze, najlepiej z tego zestawu, z Yamahą 803D zagrały mi na tamtym etapie Elac U5. Po licznych, obecnych tu, opiniach oraz bardzo korzystnej cenie, byłem pozytywnie nastawiony do Heco i po cichu liczyłem, że to ten zestaw mnie rozłoży. 

O ślepych testach pisałem powyżej, kolumn z Yamahą 803D słuchało w sumie 6 osób. Jedna para głośników dostała w sumie 16 punktów, drugie miejsce 11.5 punktu, kolumny z trzeciego miejsca 8.5 punktu. Wszystko grane na Pure Audio. Kable Melodiki. Słuchane było mnóstwo różnych rzeczy - muzyka etniczna, metal, "S&M" Mety, OST z Władcy Pierścieni i Atomic Blonde, "The Wall" Pink Floydów, "Disintegration" The Cure, "Stationary Traveller" Camela, "Money for Nothing" Dire Straits, OST Eddiego Veddera z "Wszystko za życie", Neil Young, Sigur Ros, Madonna, Lindsey Stirling, Daft Punk, Gooral, Guns N'Roses, Stonesi, Doorsi, Tool, koncertowy Dżem czy "Tom's dinner" Suzanne Vegi a capella (gorąco polecam, robi robotę) i wiele, wiele więcej. Większość z CD podłączonego optykiem, część z pendraka w formie FLAC lub mp3 320kbs. Piszę to żeby pokazać, że przekrój był naprawdę spory. Akustycznie okazało się, że na szczęście, nie było spodziewanego dramatu, trójkąt odsłuchowy wyszedł całkiem równo, dywan i odsunięcie kolumn około 80 cm od ściany zadziałały pozytywnie. Nikt, w każdym razie, nie narzekał na akustykę, była wręcz zaskakująco dobra.

Pierwsze wrażenia wizualne. Heco są smukłe ale naprawdę wysokie, istotnie wyższe od Kefów i Elaców, to chyba widać na zdjęciu. Co do wrażeń estetycznych - zdecydowana większość wskazała Kefy jako te najładniejsze, mi też się najbardziej podobały. Dla żony najładniejsze były Heco, dodatkowo ładnie komponowały się z naszymi meblami i od początku mocno za nimi optowała. Nikt nie wskazał Elaców ale to nie są brzydkie kolumny, możliwe też, że czarny kolor kontrastował z białym, który lepiej pasował do wnętrza. Dla mnie wrażenia wizualne to sprawa absolutnie drugorzędna ale myślę, że kogoś może to zainteresować.

5aad626e002d8_FOT3.thumb.jpg.e96f2db1313e60bc6920160e2c03f101.jpg

 

 

Przed właściwym testem, kwestia niezwykle istotna w tym wszystkim, czyli ceny na stronie S4Home (u konkurencji pewnie podobnie, musiałem wybrać jakąś stronę, wszyscy wiemy, że można uzyskać znacznie korzystniejsze oferty jako forumowicze a chciałem mieć tu jakiś punkt odniesienia):

HECO AURORA 700 - 3400 zł za zestaw

KEF Q750 - 5500 zł za zestaw

ELAC Uni-Fi U5 FS - 6600 zł za zestaw

 

No i tu dochodzimy do tego na co wszyscy czekali czyli odsłuchów. Na wstępie zaznaczam, że jestem bardzo zadowolony z wytypowania tych 3 zestawów, wszystkie na swój sposób i w swoich kategoriach, okazały się bardzo mocne, żaden mnie nie zawiódł i każdemu stojącemu przed dylematem doboru kolumn do 803ki, gorąco polecam sprawdzenie każdego z tych zestawów. Kolejny raz podkreślam, że jestem laikiem i to tylko moje subiektywne wrażenia, każdy może słyszeć to wszystko inaczej i się nie zgadzać z moimi opiniami. Dlatego warto słuchać.

HECO AURORA 700 - po zachwytach i opiniach, nie mogłem się doczekać jak usłyszę ten zestaw z Yamahą. I powiem, że nie dziwię się forumowiczom, którzy dostają ten zestaw i zostawiają go w domu, co z moich tutejszych obserwacji, ma miejsce w większości przypadków. Jak wspomniałem kolumna zdecydowanie najwyższa, jak się potem okazało też najgłośniejsza. Te głośniki dają to czego oczekuje większość słuchaczy. Są żywe, dynamiczne, fajnie eksponują wokal, dają naprawdę dobre poczucie przestrzeni, mają przyjemny, fajnie schodzący, mięsisty bas. To wszystko się tu potwierdziło. W porównaniu ze sporą ilością zestawów kolumn, które słyszałem to byłby zdecydowany zwycięzca w kategorii cena/jakość. W tej cenie (a nawet i nieco wyższej) nic nie zagrało mi równie dobrze. Podejrzewam, że gdybym dostał tylko ten zestaw do domu, to istnieje spora szansa, że by u mnie został. No ale wziąłem dwa inne, z wyższej półki cenowej i wbrew temu co się często mówi, okazało się, że tu finalnie cena w jakimś stopniu miała przełożenie na jakość, choć słuchałem (i znajomi też) z czystą kartą, nie mając kompletnie pojęcia co gra. Na pierwszy "rzut ucha" jest super, po porównaniu z Elacami i Kefami, miałem jednak wrażenie pewnego "efekciarstwa" i tego, że Heco daje słuchaczowi to co najbardziej rzuca się w ucho i to czego podświadomie oczekuje czyli ciepło, jasny, nieco wysunięty (dla mnie ciut za bardzo) wokal, efektowny bas (któremu na marginesie zdarzy się zadudnić) i szeroką scenę. To się może podobać i to są naprawdę dobre kolumny, zwłaszcza w tej cenie. Przy żywej i ostrzejszej 803ce Yamahy, lepiej zagrały jednak Kefy i Elaci. Nie wiem jak Aurory grają ze spokojniejszym Onkyo, to mogłoby być ciekawe do sprawdzenia. W każdym razie w "konkursie" jedna osoba (moja kochana żona oczywiście ;)) wytypowała Heco na 1. miejscu - może podglądała choć ostatecznie, po kolejnych kilkudziesięciu godzinach odsłuchów, sama szczerze przyznała, że ostateczny zwycięzca jednak gra lepiej. Zresztą po pierwszym odsłuchu od razu po rozpakowaniu od razu zwróciła, że "te drugie" kolumny grają jednak jakby głębiej i przyjemniej. Reszta osób od początku umieściła je za pozostałymi dwoma zestawami.

ELAC UNI-FI U5 FS - jedyne kolumny z pretendujących, jakie słyszałem wcześniej na odsłuchach i dość wyraźny zwycięzca w moim rankingu, przed odsłuchami w domu. Z moich wrażeń najcichsza z testowanych w tym teście kolumn. Do tego wyraźnie najdroższy z kandydatów, prawie 2x droższy niż Heco. Cóż, raz się żyje. Widziałem, że w Top Hi-Fi (co się będziemy czarować), ostatnio poszli po rozum do głowy i zamiast ciągłego forsowania 803 z B&W 683 S2, co według mnie a także po innych opiniach użytkowników, także tutaj, nie gra tak jak trzeba za te pieniądze, w końcu zestawili 803 z tymi Elacami i to jest naprawdę fajny zestaw. Tu wszystko jest jak trzeba, wokal wyraźny choć nieco wycofany, granie odpowiednio ciepłe, bas mocny, nisko schodzący ale kapitalnie wyważony, scena naprawdę szeroka, poczucie przestrzeni w kawałkach z Władcy Pierścieni daje odczucia jakbyśmy uciekali przed Balrogiem razem z Drużyną Pierścienia, w utworach Neila Younga, Stonesów czy Eddiego Veddera wszystko świetnie wyważone i tak przyjemne, że nie chce się przerywać tych płyt aż nie wybrzmią do końca. Finalnie, chyba kolumny nieco mniej wyraźne niż Q750 ale które przy bardzo długich odsłuchach dzięki temu chyba trochę "mniej męczą" od Kefów. W metalu, nagraniach koncertowych i muzyce filmowej chyba najczęściej wygrywały. Cena słuszna ale naprawdę mocny gracz w tym zestawieniu.

KEF Q750 - wiele pozytywnych opinii w zestawieniu z 803ką, recenzje samych kolumn także pozytywne. Wygląd naprawdę fajny ale jak to zaje***cie mi zagrało! No to jest po prostu bajka. Pierwsze wrażenie - fajne uczucie głębi, kolumny żywe, czysty wokal ale może bas ciut za miękki, może trochę za neutralne. Nic z tych rzeczy, im dalej tym były tylko lepsze i po prostu rozkładały kolejne osoby na łopatki. Nie wiem jakby zagrało z innym wzmacniaczem albo amplitunerem ale połączenie z 803ką magiczne. To jak te kolumny są równe to jest coś niesamowitego, poczucie jak piosenka daje ognia, to co ma najlepszego i powoduje ciary na plecach a jednocześnie ma się poczucie jak Kefy równo "ją trzymają" jest świetne. Przy tym wydały mi się wyraźniejsze i nieco żywsze od Elaców. Miałem odczucie, że dawały nieco mniej przestrzeni, próbowałem zmian ustawienia i tu była poprawa na tyle, że efekt był bardziej niż zadowalający ale mimo wszystko w tej kwestii Elac, jak dla mnie, dawał większą scenę. Wokale wydały mi się idealnie zbalansowane, odpowiednio wyeksponowane ale nie na tyle, że miałem poczucie efekciarstwa, o którym wspomniałem przy Heco. Pisałem o wersji a capella "Tom's dinner" Suzanne Vegi, bo tam odbiór był kosmiczny - poziom najmniejszego detalu, wdechu wokalistki, doskonałe zbalansowanie i uczucie jakby piosenkarka siedziała 2 metry przed słuchaczem. W stosunku do konkurencji, przy tej i kilku innych piosenkach, miałem tu poczucie jakby ktoś na głos wokalistki wylał wiadro aksamitu. Do tego świetne uczucie lekkości. No i miodna stereofonia. Przy płycie Goorala "Electro Ethno" też dały do pieca i wygrały z pozostałymi konkurentami. Kefy to bardzo uczciwy sprzęt, który nie dokłada od siebie za dużo, co jest tu ogromnym atutem i pozwala po prostu piosence grać. Wydają się sprzętem neutralnym, co moim zdaniem kapitalnie komponuje się z żywą i ostrzejszą Yamahą. Nie dodają za wiele ale i nie zabierają. Po wszystkich tych testach, przy odpowiednim wzmaku/ampli i odpowiednim zbalansowaniu, to się okazało po prostu doskonałe. Po prostu gra tak jakbyś chciał żeby zagrało. Akustyka i rytmika fantastyczna, poziom wyrafinowania w ukazaniu detali kapitalny. Czy gra Dire Straits czy smyczki Lindsey Stirling, słyszysz po prostu wszystko. Góra jest przyjemnie gładka, kolumny nie eksponują górnego skraju pasma, nie zabijają kawałka niepotrzebnym dudnieniem basu, który też jest tam gdzie ma być i jest go dokładnie tyle ile trzeba. Być może U5 mają go nieco więcej ale to nie jest zarzut dla Kefów, Q750 potrafią pokazać pazur, dają dokładnie tyle basu ile oczekujesz, potrafią sprawić, że człowiek ma ciary na plecach albo łzy w oczach przy ulubionym kawałku. Po prostu słuchasz muzyki i nie możesz przestać, czując tę magię. Tego uczucia w swoich wędrówkach właśnie szukałem.

 

PODSUMOWANIE:

Jak tu dotarliście to pewnie już zorientowaliście się, że kolumnami nr 3 z największą ilością punktów i zarazem zwycięzcami zostały KEF Q750. Dostałem tu wszystko czego oczekiwałem, czuję magię, dźwięk jest piękny i nawet moja żona, która wielką fanką muzyki nie jest, rozpływa się z uśmiechem jak grają. Nie mam wątpliwości, że to zestaw, który na bardzo długo ze mną zostanie. ELAC U5 FS zajął drugie miejsce, przez moment dawał mi do myślenia, bo w niektórych kwestiach wypadał nieznacznie lepiej ale z mojej perspektywy, raz, że Kefy finalnie grały dla mnie zwyczajnie ciut lepiej, dwa, nie widzę powodów żeby dopłacać dodatkowego tysiaka do U5 dla samego dopłacania. Tak jak między tymi dwoma modelami a Heco czułem różnicę, tak między samymi Kefami a Elacami, słyszałem w większości tę na korzyść tańszych Kefów i tu zasada, że coś co jest droższe jest lepsze, w moim przypadku się nie sprawdziła. HECO AURORA 700 to naprawdę fajne i dobre kolumny, w moim odczuciu byłby to zwycięzca kategorii cena/jakość, który pewnie wygrałby z większością wcześniej testowanych w salonach graczy. Zgodzę się z opiniami, że za podobną cenę trudno jest znaleźć coś lepszego. Uniwersalny sprzęt, który także potrafi spowodować banana na buzi i czystą przyjemność ze słuchania muzyki, co często nie udaje się nawet dużo droższej konkurencji. Jeśli jednak jesteście skłonni dołożyć do ceny kolumn (nie tak mało), to pominięcie odsłuchu Q750 będzie sporym błędem. W pierwszej chwili może nie tak efektowne ale po bliższym zapoznaniu, w moim odczuciu, wyraźnie lepsze i przesuwają doznania muzyczne jednak o poziom wyżej. Przynajmniej według mnie i części znajomych, którzy towarzyszyli w odsłuchach. Tak dużej różnicy, o ile w ogóle, przy również świetnych Elacach, w stosunku do Kefów już nie było. Grały po prostu inaczej, czy lepiej to już moim zdaniem kwestia indywidualnych preferencji i gustu.

Na koniec chciałbym bardzo wszystkim podziękować za rady i zainteresowanie tematem. Dzięki wam mam poczucie, że podszedłem do sprawy jak należy i moja perspektywa się znacząco zmieniła. Przypomnę, że zaczynałem od Indiana Tesi 561 (także całkiem niezłe swoją drogą) i zestawu z wzmacniaczem. Każdemu, kto będzie w podobnej pozycji co ja kilka tygodni temu, jeszcze raz gorąco polecam odsłuchy w domu, które kompletnie zmieniają odbiór i dają zupełnie inną perspektywę. Miałem spore wątpliwości i obawy przed pożyczaniem urządzeń ale niepotrzebnie, w tym momencie to dla mnie jedyny sensowny model wyboru sprzętu. Polecam wcześniej zrobić to co ja, czyli wybrać się do kilku salonów celem odrzucenia kilku zestawów tak by ostatecznie wiedzieć czego się szuka i potem sprawdzić w swoim domu to co nam się spodobało bądź to co nas interesuje a nie było okazji w salonie. Inaczej szansa na rozczarowanie, że zestaw nie zagra tak jak w specjalnie przygotowanym pokoju odsłuchowym, istotnie wzrośnie. Czyli powtórzę po kolegach, słuchać, słuchać, słuchać. To za drogie zabawki żeby pozwolić sobie na pochopne wybory. Sam bardzo się cieszę, że znalazłem swój wymarzony zestaw, wszystkim poszukującym życzę osiągnięcia tego samego efektu i poziomu zadowolenia, niezależnie od tego na co ostatecznie postawią.

Gorąco polecam S4Home. Fajnie trafiać na ludzi z pasją, którzy wykorzystują swoją wiedzę, bo autentycznie chcą Ci pomóc, dają wędkę na złowienie wymarzonego sprzętu a nie wciskają na siłę tego co musi im zejść z magazynu. Niby powinien być to standard ale nawet w moich poszukiwaniach musiałem być czujny żeby nie dać się wrobić. Podczas kontaktu z Piotrkiem i Grześkiem, nikt mi nic nie próbował wciskać, nikt mnie nie namawiał na konkretne modele, mogłem brać co chciałem a chłopaki dodatkowo poszli mi na rękę i dali kilka dni więcej na testy, jak o to poprosiłem z powodu dodatkowego czasu, jaki podczas terminu wypożyczenia, miałem spędzić w pracy. Mój poziom zadowolenia maksymalny, wszystkim życzę takich transakcji a części konkurencji brania przykładu z tej firmy.

5aad624f3ab40_FOT1.thumb.jpg.21569d406f8f7870e52ca6c1604dbb25.jpg

P.S. Sorry za tak długi post i zwlekanie z napisaniem go, mam nadzieję, że wybaczycie. Na wszelkie pytania chętnie odpowiem.

 

 

Edytowano przez ToraTora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny opis gratuluję wyboru i zadowolenia:)

do mnie za to dziś dotarła 803 zamiast 602 i gra akurat z Aurora 700:) ale u mnie budżet już i tak był napięty bo zestaw ponad 6k a to był mój Max maxow przez jakiś czas:) pewnie gdybym miał większy to też bralbym kefy i elac na odsłuch. Twoją opinią też utwierdziła mnie ze zakupilem dobrze i mam podobne odczucia co do ceny/jakosci heco.

Miałem b&w 683s2 i rn602 teraz heco aurora 700 i rn 803 za podobna kase.

Ps. Kiedyś gość proponował mi zamianę b&w 683s2 na roczne kefy q900 ale kupione w Anglii i bez gwarancji. Więc nie wiem w jakim stanie poza tym mieliśmy do siebie 400 km. Teraz dałeś mi do zrozumienia że może było warto pojechać hehe :)

Pozdrawiam

 

Edytowano przez chemik1989
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, równie dobrze dla Ciebie Kefy mogłyby się okazać nudne a Aurora 700 to dźwięk marzeń i to co mi przeszkadzało dla Ciebie byłoby atutem albo na odwrót w stosunku do Kefów. To trochę jak dyskusja nad wyższością niebieskiego nad zielonym, jedni wolą jedno, drudzy co innego. Sam widzisz jak zmieniłeś zestaw i Twój poziom satysfakcji wzrósł. Miałeś B&W w zasadzie w cenie Elaców i okazuje się, że z Yamahą, Aurory grają zwyczajnie lepiej. Też miałem takie wrażenie, choć różnica w cenie to koło 3 tys na korzyść Heco. Nie jest tak, że jak ktoś wybrał coś innego albo droższego, to znaczy, że wybrał lepiej. To wszystko jest jedynie kwestią indywidualnych preferencji. Najważniejsze to dostać to czego się oczekiwało i nie poddawać się presji ani nie dać zwariować, o co nie jest trudno w świecie drogiego sprzętu audio.

Zaraz ktoś może wpaść i napisać, że jakie Q750, KEF Blade za 60 000 to dopiero sprzęt. Na mnie to nie robi wrażenia, bo nie muszę już szukać dalej. Najważniejsze jest tu poczucie satysfakcji z płynącego dźwięku i ostatecznie tylko to się liczy. W końcu słuchamy przede wszystkim muzyki, sprzęt ma tylko pomóc i nawet powyższy test pokazuje, że drożej nie znaczy zawsze lepiej. Ja się niezmiernie cieszę, że po długich poszukiwaniach, udało mi się znaleźć "swój" dźwięk, liczę, że Tobie i wszystkim innym też się udało, niezależnie czy gra im Heco, B&W, Zensory czy Klipsche. Każdemu życzę tego uczucia. Jakiś zaawansowany audiofil z boku może się uśmiechnąć z politowaniem na moje wybory i opinie ale nie zrobi to na mnie wrażenia, bo ja mam banana na buzi i delektuję się muzyką oraz dźwiękiem, który do mnie trafia.

Pozdrawiam :)

Edytowano przez ToraTora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówisz, święte słowa :) każdy ma inne preferencje, ja też mam banana słuchając muzyki i na pewno nie zmienię długo sprzętu, marzy mi się gramofon i muzyka z winyli ale to kiedys może sobie zrobię prezent :)

Poki co po 3 miesiącach walki jestem zadowolony,  szkoda że tak późno wyszło bo 1 sprzęt nie trafiony... Ale finalnie jest dobrze. 

Jednak odsłuchy w domu to jest to :) myślę że ludzie się tego boją, ja zresztą też wolałem iść do "salonu" bo myslalem sobie że te pożyczanie - dostawy, kaucje to duzo roboty i problemu...a później po powrocie z salonu ... w domu byl zonk. A wylozyczanie naprawde działa to fajnie w S4Home i chwała im za to i podejście do klienta.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Sorry ...ale dla mnie to pieprzenie kotka za pomocą młotka...Takie testy nic w mojej ocenie nie wnoszą . " Te głośniki dają to czego oczekuje większość słuchaczy. Są żywe, dynamiczne, fajnie eksponują wokal, dają naprawdę dobre poczucie przestrzeni, mają przyjemny, fajnie schodzący, mięsisty bas - zwłaszcza w tej cenie". Przecie wszyscy takich poszukujemy.....Osobiście też takich szukałem, po kilku odsłuchach znalazłem, ale nie są to Heco 700. To tak, jakby testować Fiata, marząc o Alfie z tym samym silnikiem, zwłaszcza w tej cenie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...