Skocz do zawartości

Prośba o ocenę/dobór zestawu stereo


ToraTora

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 166
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 godzin temu, ToraTora napisał:

Zgodnie z tym co piszesz, forum i opinie userów są tak naprawdę niepotrzebne, wystarczyłoby żeby producenci audio pisali do czego pasuje i z czym się zgrywa ich sprzęt.

Nic takiego nie napisałem, nadinterpretacja. Głośno się zastanawiałem nad ułomnością języka jakiego używamy do opowiadania tego co słyszymy i nad tym, czy faktycznie mój opis może mieć dla kogoś wartość. Sam korzystałem z forum i innych tekstów choćby do tego żeby wiedzieć co brać do odsłuchu.

Oczywiście masz rację, Twój sześćioosobowy test może wzmacniać przekonanie o KEFach jako trafnego wyboru dla 803d, a mój wpis może wzmacniać wcześniejsze opinie o Aurorach jako dobrym wyborze. A ja chcę z całą mocą powtórzyć wszystkim, którzy tu czytają - jak już tu wszystko przeczytacie, chrzańcie moją opinię, chrzańcie opinię ToraTora i jego testerów - nie kupujcie w ciemno ani KEFów, ani Auror. Ale jeśli chcecie coś brać na wypożyczenie to jednych i drugich warto z 803d posłuchać :)

Szkoda tutaj bić pianę i rozkładać swoje wpisy na części pierwsze. A już w ogóle szkoda brać je do siebie. W 90% się ze sobą zgadzamy. Lepiej iść posłuchać dobrej muzy... Dobrej nocy wszystkim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, greg napisał:

Oczywiście masz rację, Twój sześćioosobowy test może wzmacniać przekonanie o KEFach jako trafnego wyboru dla 803d, a mój wpis może wzmacniać wcześniejsze opinie o Aurorach jako dobrym wyborze. A ja chcę z całą mocą powtórzyć wszystkim, którzy tu czytają - jak już tu wszystko przeczytacie, chrzańcie moją opinię, chrzańcie opinię ToraTora i jego testerów - nie kupujcie w ciemno ani KEFów, ani Auror. Ale jeśli chcecie coś brać na wypożyczenie to jednych i drugich warto z 803d posłuchać :)

Szkoda tutaj bić pianę i rozkładać swoje wpisy na części pierwsze. A już w ogóle szkoda brać je do siebie. W 90% się ze sobą zgadzamy. Lepiej iść posłuchać dobrej muzy... Dobrej nocy wszystkim.

Powiem nawet, że w zacytowanym fragmencie się zgadzamy, nie w 90 a w 100%. Od siebie dodam tylko, że przy zakupie sprzętu audio takie pojęcie jak "zakup w ciemno" nie powinno w ogóle istnieć i mieć racji bytu.

Dobrej nocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to pisze w tym wątku...:10_wink:

Pożyczone opticony 6, które praktycznie spełniały moje oczekiwania zdecydowałem się jednak wymienić... na Opticony 8. To nadal w myśl zasady, że lepsze jest wrogiem dobrego. lepszy, swobodniejszy bas, nadal szczegółowa średnica, bardzo fajna, wyraźna ale nie dominująca góra (z resztą z bardzo dużym zakresem regulacji). Poza tym, i tutaj jest chyba najważniejsza dla mnie przewaga - bardzo fajna stereofonia, rozumiana jako przestrzeń. Tak myślę, że jednak nie ma się co dziwić, bo kolumna ma 43 cm głębokości, trochę "za bardzo rzucają się w oczy"- a jeszcze potrzebują "powietrza" z tyłu- wg. instrukcji min 20 cm. Nie brałem tego zupełnie pod uwagę. Być może dojrzeję do małego przemeblowanie ale to już "jedno woleć".  Przez pewien czas miałem zastrzeżenie do tego, jak odtwarza perkusję. uważałem, że dźwięk rachityczny, jakby "zagrany na pudełkach". Musiałem dojść ze sobą do ładu bo problem polegał na tym, że w międzyczasie zaliczyłem  koncert Black Label Society w Krakowie.  Oczekiwałem więc takiego nagłośnienia i wyeksponowania perkusji "zawsze i wszędzie'. Trochę trwało nim ochłonąłem. Baaardzo fajne wokale (Tom Waits- odpłynąłem). Na 99% zostają.  Jak pisałem Opticony 6 były poza budżetem. Te są jeszcze bardziej poza zakładanym budżetem. Musiałem przegrupować środki:3_grin:. Czy takie kolumny do amplitunera Yamaha R N803D to przesada? Może tak. Czy za cenę za którą kupuje te kolumny mógłbym kupić coś innego, grającego podobnie, 'lepiej" a tańszego- pewnie tak, tylko nie wiem co a słuchając 6 i 8 wiem, że wybrałem dobry kierunek. Z kolei możliwości testowania powoli się kończą. Nie robię tajemnicy, że sprzęt mam od S4home. Chłopaki nie mają wszystkiego co "mogłoby zagrać". Rodzi to pewne ograniczenia w wyborze a nie znalazłem drugiego sprzedawcy działającego na podobnych zasadach, gdzie mógłbym posłuchać innych marek (w znaczeniu- pożyczyć do domu). Zresztą, gdyby nie ich "polityka rabatowa" obracałbym się w zupełnie innych rejonach.  Odsłuchy w sklepie to w mojej ocenie dopiero pierwszy etap. Pozwala dokonać już jakiejś selekcji ale... właśnie zostaje zawsze to "ale".  Nie przyspawam ich do amplitunera. Zaczynam ogarniać świata DAC-ów i całej reszty. jak wyliżę rany finansowe to być może, jeśli "będzie mi czegoś brakowało" i sytuacja pozwoli rozejrzę się za wzmacniaczem i "nadbudową", która zapewni mi to co daje"803". Wyczytałem, że te kolumny zyskują przy bi-wiringu. U mnie to bardzo trudny temat z uwagi na fakt, że kabel mam wpuszczony w ścianę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, miło, że wpadłeś :) Ciekawa opinia. Nie miałem do czynienia z Opticonami, z Dali słuchałem tylko Zensorów 7, wrażenia pozytywne ale to zupełnie inna półka. Z tego co widzę Opticony 8 to już naprawdę spore bestie, jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe? Jak kiedyś będzie okazja to po Twoich opiniach, z czystej ciekawości, chętnie ich posłucham. Podejrzewam, że zmiana 803d na wzmacniacz to przy takich kolumnach pewnie będzie tylko kwestia czasu. Miałeś w końcu okazję posłuchać tych Q950? Choć przy tej półce cenowej to z Kefów chyba już seria Reference. 

A koncertu BLS zazdroszczę, miałem ochotę ale fundusze nie pozwoliły :(

Edytowano przez ToraTora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opticon to zupełnie inna seria. Jeśli ktoś słuchał zensor to nie można wogole porównywać. 

Warto faktycznie sprawdzić jeszcze zensory. Tu może być ok. Co do tych quantum 72 troszkę mnie zmartwiłem co im jest. Może zwrotki tylko? Ale sprawdzimy. Bez obaw. Kefy q950 mają już wkrótce u nas być.

Także do wypożyczenia.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, na które wydaje mi się, że znam odpowiedź ale chciałbym się jeszcze upewnić. Kolega chce do mnie podjechać ze swoim wzmacniaczem posłuchać Kefów i pytaniem jest czy możemy Y803D podłączyć jako czystego DACa celem wykorzystania jej funkcjonalności ale sprawdzenia kolumn jedynie pod kątem wzmacniacza? W skrócie zrobić tak żeby można było nie przywozić DACa od kolegi, wykorzystać Yamahę ale żeby nie ingerowała w dźwięk. Sorry, za głupie pytanie, wydaje mi się, że to oczywiste ale nie chciałbym mieć tu niespodzianki.

Druga kwestia - ostatnio z kolegą zastanawialiśmy się z czego wynika tak duży zjazd ceny MA Silver 6? Jeszcze rok temu znajomy płacił za nie majątek a teraz chodzą taniej niż Aurory 700. Z czego wynika aż taki zjazd ceny, niezłych przecież, kolumn?

Edytowano przez ToraTora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć 803 jako dac. Masz dwa wyjścia rca. Nie ma jednak czegoś takiego jak czysty dac. W 803-ce siedzi kość ESS Sabre 9006AS czyli ta sama co w strumieniowcu wxc-50 za 1600zł. Wpływ na dźwięk na pewno będzie. Czy go usłyszysz? To już nie wiadomo, ale po coś ludzie kupują daci za czasami kilkadziesiąt tysięcy zł...

 

Ludzie zaczęli masowo kupować 803 i się silvery przestały sprzedawać to teraz wyprzedają... ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, voytaz napisał:

 W 803-ce siedzi kość ESS Sabre 9006AS czyli ta sama co w strumieniowcu wxc-50 za 1600zł. Wpływ na dźwięk na pewno będzie. Czy go usłyszysz? To już nie wiadomo, ale po coś ludzie kupują daci za czasami kilkadziesiąt tysięcy zł...

 

 

Może ktoś z WAS kojarzy jaki jest dac w rn-602? Czy ten z yamahy może w ogóle konkurować z konkretnie-dac magic 100 cabridge audio?

Edytowano przez szczubik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ToraTora napisał:

Mam pytanie, na które wydaje mi się, że znam odpowiedź ale chciałbym się jeszcze upewnić. Kolega chce do mnie podjechać ze swoim wzmacniaczem posłuchać Kefów i pytaniem jest czy możemy Y803D podłączyć jako czystego DACa celem wykorzystania jej funkcjonalności ale sprawdzenia kolumn jedynie pod kątem wzmacniacza? W skrócie zrobić tak żeby można było nie przywozić DACa od kolegi, wykorzystać Yamahę ale żeby nie ingerowała w dźwięk. Sorry, za głupie pytanie, wydaje mi się, że to oczywiste ale nie chciałbym mieć tu niespodzianki.

Druga kwestia - ostatnio z kolegą zastanawialiśmy się z czego wynika tak duży zjazd ceny MA Silver 6? Jeszcze rok temu znajomy płacił za nie majątek a teraz chodzą taniej niż Aurory 700. Z czego wynika aż taki zjazd ceny, niezłych przecież, kolumn?

Inaczej mówiąc można użyć Y803D jako DAC do innego wzmacniacza. W tej roli powinien spisać się jak każdy inny DAC ze swoimi cechami brzmienia.

Monitor Audio dość często robi skoki cenowe swoich produktów. Zapewne ma to wpływać na to czy chcą sprzedać mniej z większym zyskiem, czy więcej. Takie są prawa rynku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2018 o 23:32, ToraTora napisał:

O, miło, że wpadłeś :) Ciekawa opinia. Nie miałem do czynienia z Opticonami, z Dali słuchałem tylko Zensorów 7, wrażenia pozytywne ale to zupełnie inna półka. Z tego co widzę Opticony 8 to już naprawdę spore bestie, jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe? Jak kiedyś będzie okazja to po Twoich opiniach, z czystej ciekawości, chętnie ich posłucham. Podejrzewam, że zmiana 803d na wzmacniacz to przy takich kolumnach pewnie będzie tylko kwestia czasu. Miałeś w końcu okazję posłuchać tych Q950? Choć przy tej półce cenowej to z Kefów chyba już seria Reference. 

A koncertu BLS zazdroszczę, miałem ochotę ale fundusze nie pozwoliły :(

Milczałem zajęty pracą (muszę odrobić kolumny:4_joy:) . Bestie grają na 33m2. Ale ustawienie niefartowne. Zastanawiam się wciąż, czy nie lepsze będą  w mojej sytuacji kolumny, które nie powinny być ustawione równolegle- jak to ma miejsce w przypadku opticonów. Z drugiej strony- czy byłaby to zbrodnia gdybym je "skręcił" do siebie? Cenowo to faktycznie inna półka ale to nie o to chodzi.  Zensory 7- dla mnie zagadka. Trochę byłem do nich negatywnie nastawiony, bo tam gdzie kupowałem 803 polecali je do Yamahy trochę zbyt "energicznie" (żeby nie użyć innego słowa). Nie wiem jak porównać te kolumny do opticonów. Pewnie Piotrek wie? W sumie to ciągle się waham. Gryzie mnie sumienie(?), że nie słuchałem 950.

Dnia 26.03.2018 o 08:40, S4Home napisał:

Opticon to zupełnie inna seria. Jeśli ktoś słuchał zensor to nie można wogole porównywać. 

Warto faktycznie sprawdzić jeszcze zensory. Tu może być ok. Co do tych quantum 72 troszkę mnie zmartwiłem co im jest. Może zwrotki tylko? Ale sprawdzimy. Bez obaw. Kefy q950 mają już wkrótce u nas być.

Także do wypożyczenia.

Piotrek

Dlaczego nie można porównywać? A idąc w stronę Tannoy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MobyDick napisał:

Inaczej mówiąc można użyć Y803D jako DAC do innego wzmacniacza. W tej roli powinien spisać się jak każdy inny DAC ze swoimi cechami brzmienia.

Monitor Audio dość często robi skoki cenowe swoich produktów. Zapewne ma to wpływać na to czy chcą sprzedać mniej z większym zyskiem, czy więcej. Takie są prawa rynku.

ja tak użyłem ampli kd , i na zone 2 podpiąłem wzmak stereo yamahy - muza szła z PC optykiem do ampli kd a dźwięk na zone 2 właśnie z yamahy ;) trochę kombinowania ,ale działa tak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cambridge dac 100 jest wolfson. Ale nie gra jak wolfson a bliżej mu właśnie do typowego dźwięku sabre. 

 

Czemu nie można porównać? Bo w sensorach sędzi klasyczna kopułka. Z kolei dopiero od opticony masz hrbrydowy moduł wysokotonowy który jest wyznacznikiem firmy. Wszystkie wysokie modele są na nim zrobione. W niższych jest to są drogie. 

Barwa dźwięku jest kompletnie inna. Wykonanie powiedzmy jeszcze zbliżone. Jakbyś zamknął oczy to byś nie powiedział że słuchasz tej samej firmy. 

Podobnie jest w tannoy. 7.4 ma klasyczna kopułkę a wszystkie wyższe czy legendarne modele tannoya układ dual concentric. :)

Czy to odpowiada na twoje pytanie?

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak i nie...:D. ja bym wolał łopatologicznie. na co się to dokładnie przekłada, tj. kopułka vs. hybryda- czy chodzi o selektywność, wierność  wysokich tonów? C do innych różnic w brzmieniu to raczej bym zgadywał. Odnośnie wykonania- to pozwolę się nie zgodzić, wg mnie Zensory mają wyraźnie gorszą, tj. brzydszą  okleinę niż opticony. Odnośnie tannoy- te wyższe, to mam rozumieć serie revolution i precision? Odnośnie tannoy pytałem w kontekście ich ewentualnego łączenia z yamahą - za i przeciw. Jakaś wartość + ?

Opticony ładnie grają jazz, zauważyłem!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają podobnej estetyki brzmienia. Opticon jest mega detaliczny. Nie pozwala na granie utworów źle nagranych czy starszego rocka. Ale utwory nowe przedstawia w sposób wyborny. Bardzo szeroki. 

Jeśli uważasz że opticon jest lepiej zrobiony no to tylko się cieszyć :)

Granie na pewno na plus.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, u mnie wszyscy zdrowi ;) Dzięki za odpowiedzi i pomoc.

Mój zestaw gra dla mnie niezmiennie świetnie, rzekłbym nawet, że potwierdza się to jakoby Kefy potrzebowały długiego rozgrzania, bo im dalej, tym mam wrażenie, że są tylko lepsze. Funkcjonalność 803D znakomita, pod tym względem to dokładnie tego szukałem choć nawet nie zdążyłem jeszcze wdrożyć wszystkich opcji. Kiedy mam ochotę się wsłuchać i zrelaksować wrzucam płytkę i się delektuję, kiedy ma coś zagrać w tle do codziennych zajęć to jeden guzik Airplay na komputerze w innym pokoju i hula muzyka z Itunes. Jeden klik pilotem i mam TV z dźwiękiem po optyku. Ładnie to wszystko poszło do przodu i Y803D to świetny przedstawiciel tego jak technika poszła do przodu w XXI wieku.

Kolega mi pozazdrościł moich zabaw z poszukiwaniami sprzętu i także postanowił sobie coś sprawić. Tyle, że oczywiście musi być lepsze i na wzmacniaczu, bo amplitunery są dla ...;). Cóż, dziecinada. Znając go, będzie to bardzo długi i mozolny proces. Namawiałem go żeby się tu zarejestrował i poszedł moim tropem w swoich poszukiwaniach ale bezskutecznie (powiedział, że jak już mam konto to sam mogę zapytać) więc mogę czasem dzielić się tu pytaniami i spostrzeżeniami w jego sprawie a sam może się po drodze czegoś nauczę. Ostatnio przyniósł do mnie Atolla in100SE swojego ojca żeby potestować go z moimi Kefami i muszę przyznać, że to połączenie świetnie gra. Nie odkryję Ameryki jak napiszę, że lepiej niż z 803D, Atoll jest bardzo energiczny i daje kopa, jak czegoś miałoby brakować Kefom to ten francuski wzmacniacz to dopełnia, bo to trochę "wariat", jest żywy i mocny, z dość neutralnymi Kefami to się ładnie uzupełnia. U jego ojca Atoll ponoć gra świetnie z Pylonami Diamond 25 ale sam nie miałem okazji tego posłuchać.

Ja osobiście nie mam zamiaru dać się zwariować. Nie będę zakłamywać rzeczywistości, słyszę lepsze granie Atolla ale to nie jest tak, że ta różnica mnie rozłożyła na łopatki, nie mogę spać po nocach i marzę tylko o tym żeby coś ulepszyć bo 803D w mojej opinii też gra naprawdę bardzo dobrze i uniwersalnie. Mam świadomość, że zawsze można lepiej i niektórzy się zapętlają w ciągłym szukaniu czegoś innego albo lepszego ale w moim pomieszczeniu i warunkach zdecydowanie nic więcej mi nie jest potrzebne do szczęścia. Może wynika to z tego, że nie jestem tak zaawansowanym słuchaczem muzyki ale to co daje mi mój zestaw w zupełności mi wystarcza i sprawia, że mam ogromną przyjemność ze słuchania muzyki, każdemu szukającemu połączenia ampli+kolumny, przed zakupem nadal polecam do wcześniejszego przetestowania swoje zestawienie :)

 

I tu na koniec trochę pytań. Wspomniałem, znajomy szuka sprzętu używanego, budżet ma dość plastyczny, czasu dużo i nastawia się na długie poszukiwania. Gość jest dość niezależną duszą i podejrzewam, że, jakie opinie nie padną, to i tak pójdzie w swoją stronę ale towarzysząc mu w poszukiwaniach w pewnym zakresie, chętnie sam dalej poszerzyłbym swoją wiedzę w zakresie audio. Trochę się boję, że jak będę mu pomagał to sam w końcu zgłupieję i się poddam temu wariactwu ale póki co wierzę w swój zdrowy rozsądek a jak wspominałem wcześniej, mam sporą przyjemność ze słuchania różnych rzeczy i testowania nowych brzmień.

Wiadomo, gra zestaw i to pod konkretne, indywidualne preferencje, typy jakie sobie wymyślił i planuje posłuchać to Audio Physic Classic 20, Dynaudio Ecxite X34, Focal Aria 926, Kefy R700, Tannoy XTF 8. Trudno jednak jest jeździć po ludziach i sprawdzać kolumny albo wzmacniacze, nie mając choć jednego elementu. Wymyślił, że prościej jest najpierw dobrać wzmak i z nim jeździć więc od tego zaczyna. Widzę w tym sens. Tu nastawił się na Roksana Caspiana albo K3, Atolla ale in200se (żeby nie powielać tego co ma ojciec ;)). Przede wszystkim jak Roksany się mają do Atolla in200? Jak duża jest różnica między Caspianem M1 NG a M2? Jakie odtwarzacze CD do nich najlepiej pasują i czy tu to też musi być sprzęt z tej samej półki? DAC zostanie na koniec. Jak moglibyście określić i zestawić te wzmacniacze oraz kolumny? Dość mocno napalił się na Dynaudio X34 ale ponoć są bardzo trudno dostępne na rynku wtórnym. To dobry kierunek poszukiwań i słuchania ze wspomnianymi typami? Czy moje Kefy Q750 albo Pylony Diamond 25 grają w jakkolwiek zbliżony sposób do którychkolwiek z wymienionych wyżej kolumn?

Sorry za tyle pytań ale to w końcu forum i jego sensem są dyskusje więc dyskutujmy :)

Edytowano przez ToraTora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jest pewna logika w jeżdżeniu z własnym sprzętem i dobierania do niego kolumn. Jednak nie jest to zbyt dobra sytuacja, bo kolumny bardzo silnie są uzależnione w swoim brzmieniu od pomieszczenia w którym maja grać. Trzeba sobie zdawać sprawę z tego. Kolumny do mocno wytłumionego pomieszczenia jakimi są często warunki w studio odsłuchowym w sklepie, źle zagrają w pomieszczeniu o żywej akustyce. Warto posłuchać różnych systemów w sklepach i u znajomych aby zorientować się na czym nam zależy. Potem najlepiej jest wybrać kolumny odpowiednie do naszych preferencji i pomieszczenia, a dopiero na końcu dobierać elektronikę. Gdy mamy kompletny zestaw można próbować wymieniać każdy z jego elementów i sprawdzać czy jest lepiej, dla nas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan k3 vs atoll in200 :)

Gdyby ludzie mieli tylko takie problemy :)

Serio. Oba to znakomite granie. Roksan jest deczko bardziej detaliczny, mocniejszy w graniu. Z kolei atoll cieplejszy bardziej do serca przyłóż :)

Zależy od kolumn. Oba są uniwersalne. Szukasz grania żywego wciągającego to roksan. Szukasz melodyjnosci i długich godzin przy audio to atoll. Oba możesz od nas wypożyczać na odsłuch.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzam temat, bo nie widzę sensu zakładania kolejnego takiego samego a z racji tego, że to trochę inna specyfika to poproszę o rady tutaj. Następny kolega poprosił mnie o radę i pomoc w doborze sprzętu. Muzyczny "Janusz" ;)

- sprzęt do stereo od 0, tzn. nie ma niczego innego

- pomieszczenie 30m2,

- budżet do 4 tysięcy,

- rozstrzał muzyczny duży, od rapu przez lata 80' po klasykę, - nie jest w stanie bardziej sprecyzować swoich wymagań i preferencji, szuka czegoś do uniwersalnego grania

- sprzęt może być nowy, może być używany i nie zamyka się przed tą opcją

- źródło to albo CD albo Spotify, tak więc coś z dwójki odtwarzacz CD albo DAC nie jest obowiązkowe na początku

- póki co nie sprecyzował swoich preferencji funkcjonalności więc kwestia ampli vs wzmak jest otwarta

 

Z moich poszukiwań wiem co mogę polecić ze swojej strony z rzeczy nowych ale w zakładanym budżecie używanym może jesteście w stanie zwrócić uwagę na ciekawsze rozwiązania, które mu polecę przetestować. Ewentualnie na co warto zapolować. Wiadomo sam będzie musiał tego posłuchać i sobie wybrać ale warto mieć jakiś punkt wyjścia na wstępie. Ze swoich doświadczeń i początkowych rad, poradziłem mu wstępnie poszukiwania amplitunera ale to może nie być właściwy kierunek.

 

 

Dnia 3.04.2018 o 08:05, S4Home napisał:

Roksan k3 vs atoll in200 :)

Gdyby ludzie mieli tylko takie problemy :)

Serio. Oba to znakomite granie. Roksan jest deczko bardziej detaliczny, mocniejszy w graniu. Z kolei atoll cieplejszy bardziej do serca przyłóż :)

Zależy od kolumn. Oba są uniwersalne. Szukasz grania żywego wciągającego to roksan. Szukasz melodyjnosci i długich godzin przy audio to atoll. Oba możesz od nas wypożyczać na odsłuch.

Ja tam nic już nie wypożyczam, mój zestawik gra mi wybornie :) Ale pamiętam o was.

A jak tu wyglądają Caspiany?

 

@greg i co w końcu wybrałeś?

 

Edytowano przez ToraTora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.04.2018 o 17:02, ToraTora napisał:

@greg i co w końcu wybrałeś?

 

Magnat musiał trafić do producenta, więc byłoby jeszcze trochę czekania - osłuchałem się, przyzwyczaiłem i zostają Aurory. Radość ze słuchania przyszła już po odsłuchach, kiedy przestałem się koncentrować na różnicach między głośnikami... Taka obserwacja jeszcze po dłuższym zapoznaniu się z parą 803d+Aurora700 - najbardziej ta para się lubi z elektroniką, popem, dance, generalnie z współcześnie nagrywanymi rzeczami. Jazz, Rock, Klasyka jest w porządku, ale w przypadku instrumentów "żywych" odczuwam przy niektórych produkcjach niedosyt. Może to kwestia oczekiwań, które jest w stanie zaspokoić sprzęt z zupełnie innej półki... Ale nie narzekam, mam mnóstwo radochy i dzięki Tidalowi zaczynam odkopywać mnóstwo pięknych płyt, których dawno nie słuchałem, ale też sporo takich, których dotąd nie słyszałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realizacja nagrań (mastering) powoduje duże różnice w odbiorze zestawu , o czym coraz bardziej się przekonuje ;)  ostatnio porównywałem roya orbisona - drove all night , stare nagranie (ori) nie brzmiało tak jak nowe z orkiestrą , a chciałem właśnie stare (bo nie lubię takich dodatków jak orkiestra) - niestety stare brzmi "kiepsko" ...

Tak więc mając nie odpowiednie kawałki do odsłuchu możemy nie otrzymać odpowiednich wrażeń ,ale to chyba oczywiste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...