Skocz do zawartości

Słuchawki do 150 zł


Recommended Posts

Witam, szukam słuchawek do 150 zł chyba że jakość będzie znacząco lepsza to mogę dopłacić 50 zł. Myślę że najlepszą jakość dźwięku w tej cenie dadzą mi słuchawki przewodowe, dokanałowe bądź ew. zakrywające całe ucho (nie wiem jak się fachowo nazywają) . Słuchawki będą głownie używanie w telefonie (Samsung S7 Edge) sporadycznie do laptopa, chciałbym aby słuchawki miały dobry bas choć nie chciałbym żeby nie był dominujący i przyćmiewał reszty dźwięków. Muzyki głownie słucham dance, electro house, trochę rocka i to co głownie leci w radiu. (Martin Garrix, The Chainsmokers, Hardwell trochę Robin'a Schulz, Skillet ) Przykładowo w tej piosence podoba mi się dół  od ~52 sekundy https://soundcloud.com/nevaxh/young

Słuchawki jakie miałem to (z tych ciekawszych) Sony MDR NC31E brzmienie ich mi bardzo odpowiadało niestety nie współgrają one z PC i Samsungiem.  Testowałem słuchawki Sennheiser cx 3.00 które miały bardzo dobre opinie w internecie, niestety dla mnie nie posiadają w ogóle basu, testowałem również JBL 460 BT ale tam bas był stłumiony i za bardzo dominował, testowałem jeszcze słuchawki Philips SHL3075 i grały bardzo dobrze bas mógłby być delikatnie mocniejszy ale z tych testowanych grał najlepiej, tylko niestety jakość wykonania tych słuchawek jest bardzo słaba, i być może dlatego że słuchawki były nowe strasznie ściskały głowę.

Prosiłbym o rady które słuchawki by sprawdziły się dla mnie i co byście mi polecili,  za wszystkie pomocne komentarze z góry dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie Sony MDR NC31E nie współpracują z PC i Samsungiem ? Jeśli była to wersja do starszych telefonów Sony Ericson to zapewne miały odwrotne położenie pinów masy i mikrofonu. Aby to zmienić wystarczy odpowiednia przejściówka. Nie napisałeś czy potrzebujesz mikrofon z pilotem. Wiele osób che słuchawek tylko do słuchania muzyki i taki dodatek jest dla nich zbędny. Bez pilota warto brać pod uwagę Brainwavz M1 z dokanałowych lub Koss Porta Pro z nausznych, ewentualnie  wokółuszne Koss UR40, oparte na tych samych przetwornikach co Porta Pro.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie współpracują w sensie takim że dźwięk jest strasznie metaliczny jakby były uszkodzone, te słuchawki zostały dodawane do przedsprzedaży o ile się nie mylę Z3. Słuchawki głównie do słuchania muzyki mikrofon czy pilot rzecz zbędna najbardziej chodzi mi o jakość dźwięku. Koss Porta Pro dość nietypowo wyglądają, ale ma w tym swój urok Koss UR40 również ciekawe. W których bas będzie lepszy bo z komenatrzy na ceneo wszyscy zachwalają Porta pro że bas jest ok a w UR40 było trochę komentarzy że bas mógłby być większy. Konstrukcyjnie wolałbym UR40 z względu że pokryje mi całe uszy niż w przypadku Porta Pro, ale jak bas ma być lepszy w Porta Pro to wybiorę jakość nad wygodę. Co powiecie jeszcze o słuchawkach AKG K518 warte polecenia czy lepsze według was będą inne? 

Edytowano przez John32
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Porta Pro basu jest więcej UR40, to nie jest kwestia jego jakości, do tego mają regulację docisku do uszu która ma wpływ na podanie basu. AKG K518 również są warte uwagi. To słuchawki dla basolubów. Metaliczność  Sony MDR NC31E może być właśnie spowodowana tym że starsze telefony SE i Nokii miały inaczej położone piny niż to się zwykle spotyka obecnie. Tu jest post z tym związany. Jeśli metaliczność znika i słuchawki zaczynają grać prawidłowo po wciśnięciu przycisku odbierania rozmowy, to właśnie kwestia takiej przejściówki.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym wybierać między izolacje od zewnątrz czy dźwięk bardziej przestrzenny wybiorę jednak izolacje. Czy według Ciebie słuchawki AKG K518 mają za dużo basu przez co staje się dominujący, i cierpi reszta dźwięku czy po prostu bas jest mocny a reszta też jest dobrze słyszalna? Czytałem jeszcze o Porta Pro to strasznie z trwałością kabla jest spory problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O K518 przeczytaj najlepiej tu. Z trwałością kabli to chyba zależy głównie od tego jak się używa słuchawek. Mnie się jeszcze nigdy nie zdążyło uszkodzić. Wystarczyła jednak chwila aby w rękach osoby niepowołanej odłączany kabel dobrej jakości który prawie nie był używany poległ. Jeśli ktoś che coś urwać to mu się to na pewno uda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeśli je kupisz to najprawdopodobniej będziesz z nich zadowolony. Kilka lat temu słuchałem je przez chwile na jakimś kawałku z gatunku do którego są przeznaczone i pamiętam że były ok. Odnosiłem je do słuchawek AKG które nie są już produkowane, które mam i są z nimi spokrewnione. Osobiście wolałbym SOUNDMAGIC P11S. To wersja z uproszczonym pałąkiem i lepszymi padami Beyerdynamic DTX 350 m pod marką prawdziwego wytwórcy tych słuchawek. W tych słuchawkach basu jest tyle ile trzeba bez uczucia jego niedostatku. Reszta pasma jest bardzo dobrze zgrana ze smakiem i dobra rozdzielczością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W brew pozorom jest całkiem sporo słuchawek dousznych i do tego zupełnie niezłych. Jest bardzo dużo tanich i zwykle są one dość kiepskie. Budowanie drogich słuchawek dousznych niema dużego sensu bo taki format ma swoje spore ograniczenia. Dlatego rzadko spotyka się słuchawki wysokiej klasy. Sporo zależy od oczekiwań i gustu odbiorcy. Za 100 $ można kupić słuchawki OSTRY KC08. Moim zdaniem lepiej kupić słuchawki nauszne lub wokółuszne jeśli nie lubimy nic mieć w kanale słuchowym. Jest sporo słuchawek tego typu o składanej konstrukcji. Jeśli już słuchawki douszne to niema sensu kupować droższych niż np. VE Monk .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...