Skocz do zawartości

kolumny do onkyo rz820


kufel1962

Recommended Posts

Witam amplituner onkyo rz820 pokój 12m (trochę mały)  kolumny miały być klipsch rp-260f ale słyszę opinię że są za mocne do takiego metrażu i nie wykorzystam pełni mocy (ile w tym prawdy)? mam propozycję na polk 5035 lub zupełnie inny rodzaj kolumn definitive 600 jak one się mają do siebie brzmieniowo ogladam głównie filmy 80% reszta muza 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, do Onkyo jak zastosujesz kolumny typu Klipsch czy Polk Audii, szczególnie w tak małym pomieszczeniu, to uzyskasz brzmienie bardzo jasne, analityczne, ostre, „krew z uszu”. Moim zdaniem znacznie lepszą opcją będzie dobre, bardziej dociążone i łagodniejsze nieduże podłogówki lub dobre monitory. Jeśli lubisz mocny, szybki i bardzo dynamiczny dźwięk, spójrz na Focal, masz głośnik Chorus 706 lub lepszy Aria 906. Bardz9 dobrze, także czytelnie, analitycznie, ale nie ostro zagra Audiovector QR1. Natomiast z kolumn o równiejszym dżwieku zaproponowałbym na pewno Kef Q550, świetne System Audio Saxo 40, nue wspominając już o Dynaudio Emit M20 lub M30.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 18.02.2018 o 09:14, Q21 napisał:

Oj, do Onkyo jak zastosujesz kolumny typu Klipsch czy Polk Audii, szczególnie w tak małym pomieszczeniu, to uzyskasz brzmienie bardzo jasne, analityczne, ostre, „krew z uszu”. Moim zdaniem znacznie lepszą opcją będzie dobre, bardziej dociążone i łagodniejsze nieduże podłogówki lub dobre monitory. Jeśli lubisz mocny, szybki i bardzo dynamiczny dźwięk, spójrz na Focal, masz głośnik Chorus 706 lub lepszy Aria 906. Bardz9 dobrze, także czytelnie, analitycznie, ale nie ostro zagra Audiovector QR1. Natomiast z kolumn o równiejszym dżwieku zaproponowałbym na pewno Kef Q550, świetne System Audio Saxo 40, nue wspominając już o Dynaudio Emit M20 lub M30.

U mnie grają Polki Audio z Onkyo i z tym stwierdzeniem "krew z uszu" bym mocno polemizował,co do Klipscha mogę się zgodzić miałem okazję słuchać Rp-260f i faktycznie góra potrafi być męcząca.Jeżeli rozważasz kolego kolumny do filmów 80% to Polków bym nie skreślał szczególnie seria Signature w filmach akurat gra fajnie,na ten metraż może s50 by spełniły twoje oczekiwania,przynajmniej polecam posłuchać,no i plusik za dolny bas refleks co może się sprawdzić w tej wielkości pomieszczenia jeżeli chodzi o ustawienie.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...