Skocz do zawartości

Monitory studyjne czy zestaw stereo


ryckt

Recommended Posts

Drodzy forumowicze,

 

Problem jak w temacie...

 

Setup:

Gramofon - odsłuch + miksowanie  (prawdopodobnie Technics SL1200/1210 lub coś z nowszych odpowiedników jak Reloop RP-7000, Pioneer PLX-1000)

Mikser (Reloop RMX-30)

Kontroler dj z kartą dźwiękową

Wszystko stoi na specjalnym stole z dodatkową półką na na głośniki i laptopa (wysokość półki ok 120cm, szerokość 130cm)

 

Ostatnio rozważałem zakup zestawu stereo, który miałby służyć do odsłuchu winyli oraz do miksowania na wymienionym sprzęcie. Rozważałem kilka koncepcji, ale niestety jestem dość cienki w te klocki stąd pytanie do Was o opinie.

Sprawa dotyczy głównie odsłuchu winyli bo jestem pewny, że z djką poradzą sobie monitory. Nawet chyba byłyby lepszą opcją ze względu na mały rozstaw głośników - osie o ok 100cm.

 

1. Czy po prostu kupić monitory, podłączyć pod mikser i słuchać winyli przez mikser?

Da się? czy jest sens? słyszałem, że preampy wbudowane w gramofony są raczej kiepskiej jakości, mikser też raczej z nie najwyższej półki...

 

2. Kupić jakiś wzmacniacz stereo z preampem i dobrać do tego małe, ale mocne kolumny podstawkowe?

    Rozważałem Harman Kardon HK6500 lub Denon PMA860 (używane, koszt ok 500zł). Co byście dobrali do tych wzmacniaczy?

 

3. Kupić monitory do miksowania + wzmacniacz z preampem (lub w ogóle sam preamp?) do odsłuchu i puścić sygnał dalej do amplitunera kina domowego (Yamaha RX-V457)?

  Ta opcja ma słaby punkt w postaci kolumn Magnat Vector 55. wiem wiem, do wymiany;)

Na monitory chciałem wydać max 2000zł i taki mniej więcej miałbym ewentualnie budżet na wzmacniacz + małe lub duże kolumny.

 

Generalnie chodzi mi o samą koncepcję. czy da się połączyć odsłuch i miksowanie na jednym sprzęcie czyli monitorach czy jednak rozdzielić to sprzętowo?

Niestety w grę wchodzi tylko jeden gramofon (stąd SL-1200/1210) + wymiana wkładki do odsłuchu.

Jakieś porady od bardziej doświadczonych?;)

Edytowano przez ryckt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna opcja się wymyśliła:

kupić rzeczony wzmacniacz stereo z preampem, do tego podpiąć mikser i monitory pasywne (np. KRK R6). Wtedy mógłbym mieć odsłuch na monitorach oraz opcję wysłania sygnału do amplitunera przez Tape Rec na wzmacniaczu... tzn chyba... czy dobrze kombinuję? potrzebna byłaby przepinka kabli od gramofonu między mikserem a wzmacniaczem, ale to akurat nie problem dla mnie.

 

Jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...