Skocz do zawartości

Kino domowe do okolo 5 tys


ogi308a

Recommended Posts

Witam na wstepie chcialbym sie przywitac gdyz jestem nowy na tym forum i dopiero zaczynam sie interesowac tematem.

Mam nadzieje ze nie powielam jakiegos watku a jezeli tak to przepraszam

Chcialbym zbudowac u siebie w salonie kino domowe z mozliwoscia stereo. Salon ma ok 27m^2 sciany drewaniane (bal). Intersuje mnie zestaw 5.1. Jestem laikiem ale podoba sie mi amplituner Pioneer VSX-832 badz Denon AVR-X1400H tylko nie wiem czy to wlasciwy kierunek. Oczywiscie jestem otwarty na kazda sugestie bo jesli chodzi o kolumny to juz czarna magia dla mnie.

Prosilbym o jakies podpowiedzi.

Podana kwota jest oczywiscie do drobnych regulacji :P

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

w podanym budżecie możemy zbudować wiele ciekawych systemów kina domowego. Zacznę od elektroniki. W przypadku Pioneer znacznie leoszą i niewiele droższą opcją jest model VSX-932, natomiast jako alternatywa zwróciłbym Twoją uwagę na bardzo bogato wyposażony i przede wszystkim oferujący bardzo dobrą jakość dżwieku Onkyo TX-NR676. W kwestii kolumn świetnie sprawdzi się u Ciebie Jamo S 807 HCS wspomagane przez aktywny subwoofer Jamo S 810 SUB. To zestaw uniwersalny, który dobrze sprawdzi się tak w stereo, jak i kinie domowym. Jako alternatywa spójrz także na polski zestaw kolumn STX Electrino 250 Set w konfiguracji 5.1 lub Pylon Audio serii Pearl. 

W przypadku Jamo możesz w przyszłości za nieduża kwotę rozbudować dodatkowo system do konfiguracji Dolby Atmos, stosując stawiane na kolumnach przednich nakładki Jamo S 8 ATM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tematu chciałem zapytać fachowców właściwie o to samo - jakie kino w okolicach 5000 (ewentualnie +1000), ale pomieszczenie ma 35m2 (5x7m), TV na krótszej ścianie, sofa na środku, za sofą stół z krzesłami. Po głowie mi chodzi wspomniane Onkyo TX-NR676 albo Yamaha RX-V683 (żeby było na dłużej - Atmos) 80% TV, 20% muzyka Spotify, czasem Youtube. Ale co do kolumn to nie mam pomysłu, chciałbym, żeby TV był dobrze i wyraźnie słyszalny również przy stole. 

Pozdrowienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połącz jeden ze wspomnianych przez Ciebie amplitunerów Yamaha RX-V683 lub Onkyo TX-NR676 z kolumnami Jamo S 809 HCS i mocny subwoofer np. Klipsch R-12SW. Zawsze w przyszłości możesz sobie dokupić głośniki Dolby Atmos Jamo S 8 ATM.

Ewentualnie jako dobra alternatywa dwa polskie zestawy - Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0 lub STX Electrino 250 Set 5.0 i dobry, mocny subwoofer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...