Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 do 7000 zł


marcinZG

Recommended Posts

Cześć,

Witam wszystkich na forum. Bardzo proszę o pomoc w dobraniu komponentów do kina domowego. Zestaw 5.1, będzie ustawiony w salonie o powierzchni 20 m2, w wydzielonej części "telewizyjnej" o wymiarach mniej więcej 2,5m x 3,5m i będzie współpracować z 65" tv 4K oraz jakimś androidowym boxem (np. Mii box). Maksymalny budżet jakiego nie chciałbym przekroczyć to 7000 tys zł z nastawieniem uzyskania jak najlepszego stosunku jakości do ceny i dodatkowo jeśli uda się coś zaoszczędzić, a nie wpłynie to znacznie na pogorszenie jakości dźwięku to nawet lepiej. Moje preferencje:

- 75% kino domowe,

- 20% muzyka trance (a więc szybka i dynamiczna - więc subwoofer musi nadążać i nie może buczeć, ale również melodyjna),

- 5% inna muzyka (w tym np. jazz z winyli, więc chciałbym do amplitunera móc podłączyć również gramofon).

Wobec powyższego, po przejrzeniu forum wydaje mi się, że w kwestii amplitunera w moim przypadku optymalnym wyborem byłaby Yamaha RX-V683, aczkolwiek nie skreślam również Onkyo. Mniejsze pojęcie mam na temat głośników i tu przyznaję nie mam swoich typów (może poza Klipschami). Chciałbym osiągnąć najlepsze efekty w najszerszym zastosowaniu, ale żeby przy tej okazji pozostałe 5% nie brzmiało tragicznie. Mam nadzieję, że rozsądnie dobierając komponenty da się osiągnąć taki kompromis i właśnie tutaj liczę na Waszą pomoc. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, z góry dziękuję!

Edytowano przez marcinZG
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zacznę od elektroniki - na Twoim miejscu wybierałbym pomiędzy wspomnianym przez Cienie amplitunerem Yamaha RX-V683, a Onkyo TX-NR676. Obydwa urządzenia to bardzo dobre modele, które oferują pełną funkcjonalność sieciową (Onkyo stawia na systemy otwarte google chrmoecast czy DTS Play:Fi, Yamaha natomiast ma swój firmowy system MusicCast). Większe różnice są przy bezpośrednim porównaniu brzmienia. Onkyo jest równiejsze, dokładniejsze, bardziej analityczne, szczegółowe. Yamaha jest bardziej efekciarska, wyraźniej eksponuje skraje pasma. W przypadku Yamaha musimy uważać na dobór kolumn, przy jasnych, suchych brzmieniowo kolumnach możemy uzyskać nieprzyjemny dźwięk. 

Kwestia kolumn - Klipsch jest dobrą opcją, w Twoim salonie zastosowałbym zestaw Klipsch R-26F / R-14M / R-25C wspomagany subwooferem Klipsch R-10SW. Proponuję je jednak połączyć z elektroniką Onkyo lub Denon (model AVR-X2400H). Taki zestaw zaoferuje mocny, szybki, bardzo dynamiczny, szczegółowy dźwięk. 

Jeśli natomiast szukasz trochę równiejszego, lepiej dociążonego dźwięku, spójrz proszę na zestaw kolumn Monitor Audio MR6 w komplecie 5.0. Zestaw taki masz teraz w cenie niecałe 3000 zł., jest to moim zdaniem najlepsza oferta w danej cenie. Można jeszcze rozważyć system Dali Zensor r/1/V. To bardziej ciepłe, spokojne, dobrze wypełnione granie.

Zapraszam na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, marcinZG napisał:

Bardzo dziękuję, tylko drobne sprostowanie: muszę zmieścić się w tych 7000 zł razem z amplitunerem, co ogranicza budżet na głośniki do 4000-5000 ze wskazaniem na dolną wartość ;)

No to fronty 753 bo ich bedziesz używał do muzyki także. Sub heco 30a bo nadaje się do muzyki. A centralny i tyle z niższej tańszej kino quantum 6 czyli 673 i 67.

I już :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...