Skocz do zawartości

Microlab Solo 7c + ? + Xiaomi Mi BOX + Sharp TV


krzysztopure

Recommended Posts

Dzień dobry Państwu.

Mam zamiar zrezygnować z dotychczasowego zestawu audio (zestaw nr 1) ze względu na ogromny szum, jaki generuje Sony Vaio. Oczywiście chciałem zakupić nowy PC, jednak dzisiejszy szał na wydobywanie kryptowalut z doskonałą skutecznością mnie od tego pomysłu odwiódł. Wpadłem na pomysł, że chwilowo odpuszczę granie w nowe tytuły gier i słuchaniu muzyki z laptopa na rzecz grania na starym PS3, a słuchania muzyki z TV, Xiaomi Mi BOX i Solo 7c (zestaw nr 2).

Tutaj rodzi się pytanie, otóż jak to podłączyć żeby grało korzystnie? Oczywiście mógłbym po prostu podłączyć Solo 7c do TV poprzecz 2x chinch -> jack, jednak zastanawiam się czy istnieje jakieś wykorzystanie optycznego wyjścia w TV do podłączenia głośników przez np DAC i czy to da wymierne skutki? Mogę dorzucić około 300 - 400 zł do rozwiązania tej zagwozdki.  Muzyka będzie słuchana z pendrive, Soundcloud, Youtube, Spotify itp.

zestaw nr 1(dotychczasowy)

Sony Vaio F11M1E/H 

Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro

Microlab Solo 7c

zestaw nr 2(docelowy)

Microlab Solo 7c

Xiaomi Mi Box 4K

Sharp LC-43SFE7332E

 

Edit. Słucham głównie wave, 808, eurobass, future garage, trap, witch house, ambient ale czasem post rock, hardcore, cold wave, new wave

Edytowano przez krzysztopure
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Solo 7c i napiszę wprost - te kolumny nie zastąpią prawdziwego zestawu 2.0. Niestety ale również mają duże szumy własne powyżej 50% mocy. Przynajmniej tak miałem w swojej sztuce. Poza tym ich cena jest teraz zawyżona. Ja kupowałem za 349 zł i wtedy było to opłacalne. Za 600-700 zł kupisz fajny zestaw 5.0 lub 2.0 z dobrym wzmacniaczem. I ja bym tak zrobił. Co do samych parametrów to solo są masywne i strasznie walą basem. To fakt - pod tym względem to ciekawa propozycja ale są to kolumny "mroczne" gdzie wysokie trzeba odpowiednio podbić aby czerpać pełną przyjemność. 

Ja się wyleczyłem z wszystkich zestawów, które udają sprzęt "hifi" mimo tego, że sam jestem laikiem to i tak uważam, że moje Prismy graja zdecydowanie lepiej od microlabów :)

Edytowano przez Rafał Pokora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy muzyce której słucham spisują się nieźle, podoba mi się dynamika basu, a i wyższe tony w miarę mi odpowiadają. To, że są masywne to jest ich plus, przynajmniej są "przybite" do standów. Na razie będą grały tylko nie wiem z czym. Pewnie za jakiś czas się przerzucę na pełnowartościowy zestaw 2.1, ale jeszcze nie pora.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...