Skocz do zawartości

Czy taki zestaw ma sens? Prośba o pomoc i dobre słowo dla laika


Rafał Pokora

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie,

Na wstępnie dziękuję Wam za każdy wpis w tym temacie. Jestem kompletnym laikiem, który po 2 awarii kina domowego (najpierw Philips potem LG) kupił swój pierwszy zestaw audio pod kino domowe. 

Jego sercem jest Yamha HTR-6130. Nigdzie nie mogłem znaleźć żadnej recenzji, opinii - kupowałem w ciemno. Ciężko mi się odnaleźć w tym temacie dlatego proszę was szczerze o info czy ten amplituner jest wart zostawienia przez najbliższe 1-2 lata. W późniejszym czasie planuje inny zakup.

Na ten moment posiadam głośniki Prism Onyx 200 5.0. Są one zresztą na sprzedaż ponieważ jak dla mnie i do mojego pomieszczenia mają po prostu zbyt dużo bassu. Słucham więcej muzyki klasycznej, spokojnej - bardzo rzadko elektronicznej. Chcę na dniach kupić Wharfedale crystal 2-40 w wariancie 5.0. Wiem, że to nie są kolumny z najwyższej półki ale czytałem, że mają mniej bassu a więcej średnicy.

Proszę was kochani o trochę dobrego słowa i wiedzy bo mi jej bardzo brakuje i nie mam punktu odniesienia. Na ucho mi słoń nie usiadł i opinie odnośnie Prismów są subiektywne. 

Edytowano przez Rafał Pokora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem ale nie chciałem zakładać nowego tematu. Denon 1509 totalnie nie radzi sobie z Crystal 2-40. Kolumny kilka razy lepiej zagrały z HTR6130. Czy yamha z tego zestawu jest lepsza? (pomijam, że jest banalna w ustawieniu czego nie mogę powiedzieć o Denonie). Co do samych Frontów z Crystal 2-40 strasznie brakuje im wysokich tonów. Sprawdzałem i na głównych kolumnach tweetery grają ale są jakby wycofane i nieśmiałe. Co dziwne w przypadku głośników surround tam góra gra ostrzej i po prostu lepiej. Czy mogą być uszkodzone tweetery? Jestem na etapie renowacji tych głośników. Relacje może wrzucę na forum w formie ciekawski. Nie mam żadnego punktu odniesienia. Crystale mi się bardzo podobają wizualnie. Ktoś możę się wypowiedzieć? W przypadku podbicia wysokich na ampli na 10 słuchać trzaski? Jeśli faktycznie tweety są uszkodzone to gdzie mogę kupić nowe lub nawet używane? Ktoś ma rozeznanie? 

Edytowano przez Rafał Pokora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki. Sprawa wygląda następująco.

1. Fronty mają wymienione tweetery na jakieś inne (przynajmniej tak wzrokowo to wygląda bo są srebrne kopułki a wszędzie na każdym zdjęciu są na necie czarne). Obstawiam, że wcześniejszy właściciel coś przy tym majstrował.

2. Podjąłem decyzję o kompletnej renowacji kolumn. Okleina była w średnim stanie, do tego przetarcia itp. W planach jest wymiana siatek na maskownicach, całkowita wymiana okleiny na białą błyszczącą, na frontach będzie okleina imitująca białą strukturę skóry. Dojdą do tego odpowiednie stopki oraz wymienię tweetery w głównych kolumnach. Po zakończeniu wrzucę info co do kosztów, potrzebnych narzędzi oraz efekcie końcowym.

3. Denon mnie po prostu zraził. Kupiłem go za większą kasę a teraz chcę się go pozbyć bo nie będę się doktoryzował nad ustawianiem. Yamaha jest dziecinnie prosta do obsługi. Denon jest tragiczny pod tym względem mimo tego, że na pewno jest o klasę lepszym apli. 

I tutaj pytanie do Was - gdzie mogę dostać tweetery do tych kolumn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem ale trochę mi się słabo zrobiło jak usłyszałem cenę.... Za cały komplet dałem 500 zł a tutaj same tweetery 270 zł z wysyłką. To już wolę poczekać i mimo wszystko zamówić zamienniki o takich samych parametrach. Nie wiem czy jest sens inwestować w te kolumny aż tyle. Co nie zmienia faktu że Pan na infolinii mega profesjonalny i gdyby ocenić firmę po wiedzy i podejściu do klienta to 11/10. Co do tych tweeterów udało mi się zweryfikować co to za twory. Konstrukcja JBL. Nie jest to najtańszy padziew z tego co wyczytałem więc robota nie majstra ani Janusza biznesu. Czy może być tak, że problemem jest że są 4 Ohm? 

A co do tematu uczciwości? Wszyscy wiemy jak jest. Ja 2 krotnie kupiłem 2 rzeczy od tej samej osoby. Wyszło jak wyszło - brak wiedzy, nie sprawdziłem na miejscu wszystkiego. Pretensje mogę mieć do siebie. Mam nadzieję, że efekt końcowy po renowacji będzie wart całej tej zabawy. Od czegoś trzeba zacząć. Były Prismy Onyx 200 (dalej mam traumę po nich) więc przejście mimo wszystko na te Crystale to jest jak przejście z Malucha na Mercedesa. 

610277741_4_644x461_-glosnik-glosniczek-wysokotonowy-jbl-es80-es90-itd-northridge-elektronika.jpg

Edytowano przez Rafał Pokora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Koniec jest taki że frontowe kolumny były szeptem. Zwrotnice uszkodzone, tweety uszkodzone. To samo z centralnym. Kupiłem bubel. Chwilowo posiadam audiocrystal vital x-30 i gra to super ale na dniach cały zestaw idzie na sell. Utopiłem 1500 zł..... Bo zaufałem komuś z forum.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymianą głośników na inne w kolumnach nie jest taka prosta sprawa jak z wymianą żarówek. Jeśli oryginalnie w kolumnach sa głośniki wysokotonowe 8 ohm to aby w ich miejsce umieścić głośniki 4 ohmowe należy skorygować zwrotnicę. Nawet głośniki o tej samej impedancji mogą wymagać korekt. Dlatego z zasady wymienia się głośniki na sprawne lecz identyczne. Generalnie osoba która sprzedaje uszkodzone kolumny jako sprawne jest nieuczciwa. Również należy poinformować o tym jeśli zostały w nich wymienione głośniki na inne. To że głośnik pasuje rozmiarem, nie znaczy że można go od tak umieścić w kolumnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...