Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Jestem tu nowy choć jakość dzwieku to dla mnie podstawa to nie orientuje sie w temacie tak jak Wy. Ogolnie chce wydac około 3500 zł (max 4000) na wzmacniacz i glosniki stereo. O głośnikach w następnym kroku bo nie wiem czy duze podłogowe czy podstawkowe. Na ten temat równiez mozecie sie wypowiedziec. Jestem przed przeprowadzka dlatego nie mam pewnosci co do pomieszczenia. Myśle ze od około 16 do 28 mkw (dlatego o tym poźniej. Mam nadzieje ze wybranie wzmacniacza nie bedzie miało na to większego wpływu. Teoretycznie wystarczy mi 45W na kanał. Chyba ze bedzie to mialo wplyw na poźniejsze wydadtki zwiazane z zakupem subwoofera. Obecnie słucham na sprzecie: Aiwa NSX SZ315 (32W/kanał) podpiete pod PC, karte Sound Blaster Z. Z jakości jestem w miare zadowolony ;) W przyszłosci (być moze niedalekiej) rozwazam zmiane karty dzwiekowej na lepszą. 

 

Wyzwanie dla Was - jak najlepszy wzmacniacz audio:

* dwu lub trzy kanałowy (woałbym dwu ale to zapewne zalezy tez od głośników). 

* liczy sie jakość dzwięku moc nie gra wiekszej roli. 

* cena około 2500 zł ale 2599 tez wchodzi w grę ;)

* mile widziane Bluetooth lub mozliwosc podłączenia;

* jako ze nie jestem monogamistą jeśli chodzi o muzyke (kocham wszystko a w szczególnosci lata 60, rock & roll, trance i mieszane gatunki) to sprzet musi sie nadawac do KAZDEGO gatunku muzycznego (domyslam sie iz nie bedzie łatwo)

* sprzęt nowy lub uzywany (sprawny)

* preferuje wszystko co japońskie ale jesli w tej cenie bezkonkurencyjna okaze sie inna marka to wchodzi w gre ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jesli zamierzasz zbudować dobry, uniwersalny system, który będzie w stanie bardzo dobrze jakościowo nagłośnić salon około 20-25 m2, zwróciłbym Twoją uwagę na bardzo dobry klasowo, wydajny, oferujący spójny, szybki, dynamiczny dźwięk wzmacniacz brytyjski NAD C356 BEE. Będzie to bezkompromisowe rozwiązanie, wzmacniacz który w przyszłości także pez problemu wysteruje prawie każdą kolumnę. Alternatywnie możesz spojrzeć na Onkyo A-9050. To wzmacniacz bardziej równy, analityczny, dokładny. Natomiast jeśli lubisz wyraźniej wyeksponowane skraje pasma, dobrą opcją będzie integra Yamaha A-S701.

Kwestia kolumn - na pewno warto rozważyć polską konstrukcję Pylon Audio Pearl 25. To uniwersalna kolumna o równym dżwieku, dobrej dynamice. Jesl8 pomieszczenie będzie mniejsze niż 25m2, ciekawą opcją jest STX Electrino 150. Natomiast jeśli salon będzie zbliżał się do 30m2, najlepszą opcją będzie Monitor Audio MR6. To kolumny, które aktualnie możesz zakupić w bardzo atrakcyjnej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze.

To nie rozumiem co tu doradzać. Wpisujesz w googlach i masz to samo.

4k na sprzęt 2.5 na wzmak zostaje 1.5 na kolumny. Nie tędy droga. 18 czy 28 m owszem ma różnice. Czy będzie grał z takimi czy diakoni czy sr...mi kolumnami też ma znaczenie. Przepraszam że tak trochę ostrzej, ale nie chcę ci po prostu podsyłać linków. To masz w googlach. Zacznij od kolumn. Od pomieszczenia. A później dobierz wzmak. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2018 o 08:57, S4Home napisał:

Zacznij od kolumn. Od pomieszczenia. A później dobierz wzmak.

Ogólnie napisałem ze mam max 4 tys na zestaw. Równie dobrze wzmak może kosztować 1200 a reszta na głośniki.

Co do pomieszczenia to rozumiem ze im większe tym większe kolumny będą lepsze. Ale czy te małe niepodlogowe zagrają dużo gorzej w dużym pomieszczeniu niż "pełnowymiarowe" podłogowe? Domyślam się ze dźwięk będzie mniej energiczny. 

Nie rozumiem zależności ze głośniki pierwszorzędnie a wzmacniacz drugorzędnie. Jeśli kupie najpierw wzmacniacz to jest prawdopodobieństwo że nie znajdę głośników do niego?

Lepiej tańszy wzmak i droższe głośniki? 

Kolega Q21 ładnie opisał i podał przykłady dzięki na to liczyłem ale... Nie mam punktu odniesienia :/ wiec musze jakiś stworzyć 

Mam Bose w aucie (kombi). Jakościowo gra super choć brakuje mi eq a w szczególności niskich częstotliwości rzędu około 60 Hz. Samego basu mogłoby być więcej. Na niektórych kawałkach troszkę dudni. Odnośnie wysokich tonów bose daje rade może być minimalnie więcej. Dużo średnich tonów mam wrażenie jakby wokal był najważniejszy co nie zawsze jest ok ale myślę że to również kwestia nagrania 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bose w audio domowym nie jest przodującą marką.

Przewaznie to kolumny nadają charakteru naszym systemom więc od nich powinno się zaczynać bo jak spodobają Ci się kolumny to później trudniej zepsuć to brzmienie ;). Dlatego też koledzy sugerują wydanie wiecej kasy na kolumny niż wzmacniacz.

Oczywiscie mozna zacząć od wzmaka ale ta drogę polecam bardziej doświadczonym.

Do 20-25m kolumny podlogowe, dlatego, że lepiej wypelnią Ci pomieszczenie dźwiekiem. Monitory podstawkowe bedą Ci się ,,darły'', a bas bedzie słabej jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...