Skocz do zawartości
Centaur123

zamiennie przyciszająca się strona w Snab Overtone EP-101M

Recommended Posts

Cześć wszystkim! 

Pojawiłem się na forum bo chciałbym zasięgnąć rady ludzi znających się na temacie. 

Słuchawki Snab Overtone EP-101M nowe, od początku roku w moim posiadaniu. Użytkowane sporadycznie, w drodze na/z uczelni. Zadbane, przechowywane w dedykowanym pudełku. 

Problem pojawił się po jakiś czasie. Wychodzę z mieszkania, włączam muzykę. Słuchawki grają normalnie jakiś kwadrans, po czym lewa strona w parę sekund ścisza się i gra dalej przyciszona. Wchodzę na uczelnię, słuchawki nie używane parę godzin. Wychodzę i grają normalnie. Ale w drodze powrotnej do mieszkania identyczna sytuacja. I tak się powtarza już dłuższy czas. Czasem grają dłużej normalnie, czasem krócej. Przepinałem się na inne źródła dźwięku, dalej to samo. Zamieniałem lewą słuchawkę z prawą żeby się upewnić czy to nie moje urojenia, ale nic z tych rzeczy. Dziś pojawiła się nowość, bo tak dla odmiany to prawa słuchawka się przyciszyła. Czy może to mieć coś wspólnego z temperaturą powietrza na zewnątrz? Z woskowiną? Próbować czyścić samemu czy odsyłać do sklepu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skraplająca się w słuchawce para może zwierać przewody. Problem prawdopodobnie ustąpi gdy będzie ciepło. Jeśli w domu problem nie występuje to trudno będzie temu zaradzić. W takiej sytuacji warto zaopatrzyć się w inne słuchawki na zimne pory roku. Jedynym rozwiązaniem tej sytuacji było by pokrycie miejsc lutowania przewodu wewnątrz słuchawek czymś co je zaizoluje. To może okazać się trudne do wykonania.

Edytowano przez MobyDick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za poradę. Nie będę ich rozbierać, pozostaje mi użytkowanie w takiej postaci. Na zimnym powietrzu zobaczyłem, że na siateczkach zebrało się trochę woskowiny. Podczas czyszczenia patyczkiem do uszu zeszły siateczki w obu kanałach. Jak mogę je umocować z powrotem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trzeba by je znowu czymś przykleić. Operacja wymagać będzie sporej precyzji. Siateczki i słuchawki trzeba dobrze odtłuścić i przylepić klejem typu butapren. Do tego trzeba użyć bardzo małych ilości kleju aby nie pozalepiać siatek i kanałów wylotowych. Klej typu kropelka tu raczej odpada. Trudno jest kontrolować gdzie się przemieści i łatwo było by nim uszkodzić słuchawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś sytuacja z przyciszeniem słuchawki prawej się powtórzyła. W temperaturze na zewnątrz ok 10 stopni C i słońcu. Jest możliwość innej wady tkwiącej w słuchawkach nie związanej z temperaturą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 takich warunkach jakie panują obecnie jest to możliwe że coś takiego dzieje się na skutek temperatury. Normalnie raczej przyczyny szukałbym w stykach złącza jack. To też może mieć związek z pojawianiem się wilgoci w takim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×