Skocz do zawartości

zamiennie przyciszająca się strona w Snab Overtone EP-101M


Recommended Posts

Cześć wszystkim! 

Pojawiłem się na forum bo chciałbym zasięgnąć rady ludzi znających się na temacie. 

Słuchawki Snab Overtone EP-101M nowe, od początku roku w moim posiadaniu. Użytkowane sporadycznie, w drodze na/z uczelni. Zadbane, przechowywane w dedykowanym pudełku. 

Problem pojawił się po jakiś czasie. Wychodzę z mieszkania, włączam muzykę. Słuchawki grają normalnie jakiś kwadrans, po czym lewa strona w parę sekund ścisza się i gra dalej przyciszona. Wchodzę na uczelnię, słuchawki nie używane parę godzin. Wychodzę i grają normalnie. Ale w drodze powrotnej do mieszkania identyczna sytuacja. I tak się powtarza już dłuższy czas. Czasem grają dłużej normalnie, czasem krócej. Przepinałem się na inne źródła dźwięku, dalej to samo. Zamieniałem lewą słuchawkę z prawą żeby się upewnić czy to nie moje urojenia, ale nic z tych rzeczy. Dziś pojawiła się nowość, bo tak dla odmiany to prawa słuchawka się przyciszyła. Czy może to mieć coś wspólnego z temperaturą powietrza na zewnątrz? Z woskowiną? Próbować czyścić samemu czy odsyłać do sklepu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skraplająca się w słuchawce para może zwierać przewody. Problem prawdopodobnie ustąpi gdy będzie ciepło. Jeśli w domu problem nie występuje to trudno będzie temu zaradzić. W takiej sytuacji warto zaopatrzyć się w inne słuchawki na zimne pory roku. Jedynym rozwiązaniem tej sytuacji było by pokrycie miejsc lutowania przewodu wewnątrz słuchawek czymś co je zaizoluje. To może okazać się trudne do wykonania.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trzeba by je znowu czymś przykleić. Operacja wymagać będzie sporej precyzji. Siateczki i słuchawki trzeba dobrze odtłuścić i przylepić klejem typu butapren. Do tego trzeba użyć bardzo małych ilości kleju aby nie pozalepiać siatek i kanałów wylotowych. Klej typu kropelka tu raczej odpada. Trudno jest kontrolować gdzie się przemieści i łatwo było by nim uszkodzić słuchawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...