Skocz do zawartości

Kolumny przednie do yamaha RX-A3010


szef

Recommended Posts

Dzień dobry

zaczynam składać system 5.1 i prosiłbym o pomoc w wyborze kolumn przednich do Yamahy RX-A3010

pomieszczenie to salon z aneksem kuchennym  o wymiarach 420cm x 620cm

przy czym sofa wraz z całym zestawem miałaby mieścić się na powierzchni mniej więcej 200cm x 420cm

czyli w poprzek długości pomieszczenia wzdłuż  jednej ze ścian (okien)

nie ma żadnych ścianek działowych między salonem i aneksem tylko stół po środku

nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie ale takie mi pasuje

będe słuchał na tym muzyki, koncertów i filmów w takiej kolejności

a najczęściej będzie lecieć Judas Priest, Iron maiden (gdzie jest ostra góra) Motorhead (gdzie jest sporo basu), Depeche Mode i jakieś stare rockowe kapele też

zastanawiałem się nad B&W 683 S2 , Aurora 700 lub 1000 ,ELAC FS 78

nie chciałbym wydać więcej niż 6tyś za dwie a najbardziej chciałbym wydać jak najmniej i być zadowolony :)

za pomoc z góry dziękuję

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukać kolumn o brzmieniu dociążonym, plastycznym, gęstym z dobrą podstawą basową i równą górą. Na pewno nie możemy zastosować kolumn o suchym i analitycznym brzmieniu, będzie ostro, jasno, technicznie. Z podanych przez Ciebie modeli najlepiej sprawdzi się Heco Aurora, natomiast z mojej strony zdecydowanie zaproponowałbym Ci dwie świetne konstrukcje. Przede wszystkim Dynaudio Emit M30. To gęste, dociążone granie ze świetnym basem. To optymalne połączenie z Twoim amplitunerem. Drugą opcją jest System Audio Saxo 40. To bardzo swobodne, równe z do rą podstawą basową granie, świetna muzykalność oraz ogromna przyjemność odsłuchu muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi

zależałoby mi na nowych głośnikach (ew mogły by być powystawowe w bdb stanie po solidnym rabacie)

, które grały by od razu dobrze na tym amplitunerze

z wyglądu najbardziej podobają mi się te Emity Dynaudio , ktoś może porównywał je z tymi Aurorami ?

ew same Aurory 700 i 1000 ze sobą?

chodzi mi o słyszalne różnice :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2018 o 10:54, S4Home napisał:

Amplituner nie uciagnie dynaudio emit.

Piotrek ma zdecydowanie racje, te kolumny mają efektywność 86 dB a więc potrzebują mocnego wzmacniacza. Obawiam się , że końcówki Yamahy są po prostu za słabe.

Jeżeli nie przewidujesz zewnętrznego wzmacniacza, szukaj kolumn od 90dB w górę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...