Skocz do zawartości

Denon AVR-X 1300W - optymalne ustawienia


Piccolo

Recommended Posts

Dzień dobry :) Jestem nowym użytkownikiem ale mam nadzieję że moja wypowiedź może komuś pomóc. Od kilku dni posiadam Denon AVR-X1300W i chciałem podzielić się spostrzeżeniami i ustawieniami do których udało mi się dojść. 

Na samym początku po podłączeniu i przeprowadzeniu autokalibracji (tryb stereo - Diora Polaris 180) wydawało mi się że różnica w dźwięku porównując z poprzednikiem (Yamaha RX-V620) jest na duży+ (szczegóły, dialogi) Niestety po dłuższym obcowaniu okazało się że bas jest kartonowy, kolumny pozbawione dynamiki, jest ciszej - ogólnie mówiąc kiepsko. Mówię sobie pewnie skopałem kalibrację - zrobiłem jeszcze raz ale bez poprawy. No to wziąłem się za lekturę internetu i ustawień. Na początek wyłączyłem audyssey, wyłączyłem dynamic eq - zniknęło wrażenie aż takiej przestrzenności, zrobiło się ciszej przy tych samych ustawieniach - mówię porażka ale ok idziemy dalej. Uaktywnił się tryb ręcznego equalizera. Ustawiłem niskie i wysokie tony, środek na default. Była poprawa ale nie do końca zadowalająca. No to odkryłem opcję barwy dźwięku i tu dodałem +6dB dla bas i sopran. Zaczyna robić się fajnie :) Ale mówię sobie że na pewno to nie wszystko, i nie myliłem się. Jako że tuner tv z którego daje dźwięk ma opcję zarówno PCM jak DD (AC3 lub AC3+ zależnie od kanału tv) próbowałem tutaj różnych opcji. Efektem był bardzo dobry dźwięk na AC3+ lub AC3 ale jednak przełączając na kanał gdzie był tylko mpeg różnica w głośności była na tyle spora że irytowała mnie opcja ciągłego wachlowania głośnością ampli (w tym momencie nie można sterować głośnością w tunerze) W takim wypadku ucieszyło mnie info gdzie Denon posiada funkcję Restorer - tylko dla PCM. Włączyłem zatem PCM na tunerze ; wszystkie AC3 w tryb downmix a opcja Restorer na Medium . Dodatkowo w opcjach kolumn dodałem +4dB na każdy głośnik. Co się okazało? Dźwięk zdecydowanie głośniejszy, wróciły basy i soprany - dodatkowo znów mogę sterować zarówno głośnością w ampli jak i w samym tunerze tv. Ustawiłem 50dB na ampli i 50% na tunerze - jest dobrze :) Jako że tuner opanowany mówię posprawdzam resztę opcji (dźwięk w PS4, radio internetowe, USB) Tutaj też powyłączałem wszelkie "polepszacze" i ustawiłem analogicznie - equalizer manual, +6dB bas sopran. W zależności czy z PS4 podam dźwięk PCM, DD, DTS zmienia się także lekko głośność ale na każdym ustawieniu jest w moim odczuciu ok (zostawiłem DTS) Przyszedł czas na test muzyki - przy około 50% mocy Diory bardzo ładnie bassują, jest soczyście, wyraźnie i bardziej naturalnie niż przy odpalonym audyssey. W domu talerze się trzęsą, ja z uśmiechem na ustach a zapas mocy jeszcze jest. Możliwe że audyssey przy 5+1 subwoofer załatwił by sprawę ale że posiadam stereo w mojej opinii tak ustawiony sprzęt brzmi bardziej naturalnie. Dodatkowo jestem zaskoczony że w stereo gra mocno (czytałem o testach że model ma 2x109w przy 8 ohm w laboratorium) 

Reasumując - z początkowego pozytywnego szoku, przechodząc przez depresję, po ustawieniach brzmi lepiej niż poprzednik i jestem zadowolony ze sprzętu. Oby się nie psuł :)

Pozdrawiam wszystkich 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 1 year later...

Witam,

mam problem z ustawieniem przejścia dźwięku z TV Samsunga UE50JU6400 do Amplitunera Denona AVR-X1300 - z wykorzystaniem ARC.

Przez parę lat od zakupu i po pierwszym ustawieniu wszystko działało poprawnie, ale po zmianie podłączenia kabli HDMI, a następnie po powrocie do oryginalnych ustawień, dźwięk z TV nie jest odtwarzany przez amplituner (inne źródłą grają, tym radio internetowe), TV daje dźwięk jak wyłączam wyjście na ampli, ale jak uruchamiam dźwięk przez ampli, to dźwięku nie ma.

 

Pisałem do paru serwisów, ale bez odpowiedzi lub z odmową przyjazdu do domu.

Próbowałem już zresetować ustawienia i ustawić wszystko na nowo, ale bez skutku.

Może mi ktoś pomóc? Czy ktoś z tu obecnych prowadzi serwis i mógłby podjechać do nas na Wilanów, żeby to ustawić lub sprawdzić, co się dzieje?

 

Próbowałem podmienić kable, bez skutku.

Pozdrawiam

Tomasz Brede

+48607930924

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...