Skocz do zawartości

Prośba o pomoc przy poprawie brzmienia, doborze podstawek oraz standów.


_Kuben_

Recommended Posts

Witam,

Jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu składającego się z wzmacniacza AV marki YAMAHA RX-A860 oraz 5 głośników z serii Monitor Audio Silver (2 x silver 8, 2 x silver 1 oraz silver center).

Bardzo jestem zadowolony z posiadanego zestawu, jednak chciałbym pod okiem fachowców zweryfikować zastosowane przeze mnie ustawienia oraz skonsultować prognozowane zmiany.

 

W poście umieszczę zdjęcia widoku rozmieszczenia sprzętu:

1. patrząc z kanapy na wprost ustawienie 2 x silver 8 oraz silver centre,

2. lewej strony (tam gdzie drzwi balkonowe) - lewego silver 8 oraz lewego silver 1

3. głośników 2 x silver 1 rozmieszczonych za kanapą.

DSC_0024.thumb.JPG.2bf1cc64dcc3615341a2720ba76ae82c.JPGDSC_0022.thumb.JPG.f8d85f27d419c798b79492a8320a6659.JPGDSC_0021.thumb.JPG.000c546887529982215e7edb446d06a5.JPG

 

Strzelam, że zostanie mi zasugerowane, iż zbyt szeroko mam rozmieszczone silvery 8, jednak z miejscem w którym siedzę tworzą niemalże trójkąt równoboczny.

Co do wątpliwości tego co mam aktualnie to zastanawiam się czy nie lepiej doradzilibyście mi przełożyć silver centre na półkę pod telewizor - czytałem o drganiach powodowanych przez głośniki i nie wiem czy ten silver centre leżący wspólnie ze wzmacniaczem i gramofonem na jednej pólce audio, nie powoduje jakichś negatywnych skutków dla tych sprzętów?

 

Natomiast co do zamierzanych ulepszeń to chciałbym:

1. Zastosować dodatkowe okablowanie do 2 x silver 1 by rozdzielić wysokie od niskich (aktualnie mam podłączone dwoma kablami i dwa sloty są wciąż wolne).

2. Wymienić standy pod 2 x silver 1 - te które aktualnie posiadam są na cienkiej pojedynczej rureczce z podstawkami z kawałków płyty mdf i przysłowiowo "bujają się" przy silniejszym wietrze - zastanawiam się nad Norstone Stylum 2 - i tu pytanie czy jakbym podłączył dodatkowe 2 kable do silver 1 to tego typu standy są tak projektowane, że w otworze na okablowanie 4 przewody się zmieszczą?
Jakie inne standy w zbliżonej klasie cenowo/jakościowej polecacie?

3. Zamówić podstawki granitowe, wstępnie grubość 3 cm - dla 2 x silver 8 (seryjne kolce powbijaly sie w panele i nie wydaje mi się by w takim układzie spełniały swoją rolę) i dla 2 x silver 1 pod nowe już podstawki z kolcami.

4. Pod meblem na sprzęt audio mam nierówną podłogę i na najwyższej półce jest spory spad w prawo co trudno do końca wyregulowac nóżkami od gramofonu - chciałbym zastosować jakieś nóżki z regulowaną wysokością do tego mebla by ustawić je tak aby na górnej półce byla równa, wypoziomowana powierzchnia i nie wyciągać tak skrajnie nóżek w gramofonie - macie jakiś pomysł co zastosować pod mebel - dokładnie jest to Norstone Esse: http://www.norstone-design.com/en/model/171_Esse-Hifi.html

 

Będę bardzo wdzięczny za każdą radę dot posiadanej konfiguracji oraz planowanych zmian.

 

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:). Żle,żle,źle siadaj, dwója ;).

A tak na powaznie. Zająłbym się przede wszystkim frontami i centralnym.

Fronty nie mogą stać Ci tak w kącie. Nie dudnią Ci? Wysuń je z pół metra i skręć lekko w kierunku miejsca z ktorego sluchasz. Daj znać czy jest lepiej.

Fatalnie, ze okno tarasowe otwiera Ci się na stronę kolumn....

Centralny daj na tą niższą półkę w miejsce zdjęcia ślubnego. Mozesz postawić go na jakiś podkładkach z naturalnego korka.

Granity pod kolumny wskazane, tym bardziej, że stoją kolumny na panelach.

P.S. Fajne croksy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2018 o 19:04, audiowit napisał:

Fronty nie mogą stać Ci tak w kącie. Nie dudnią Ci? Wysuń je z pół metra i skręć lekko w kierunku miejsca z ktorego sluchasz. Daj znać czy jest lepiej.

 

Może i dudnią ale to pierwszy w życiu droższy sprzęt, zrobił na tyle dobrego wrażenia, ze dudnienia mogłem nie dostrzec nie mając nigdzie porównania.

Spróbuję to wysunięcie (żona nie cierpi tego pomysłu z powodów wizualnych...), ale najpierw kupię te podstawki by nie dziurawić paneli "na przejściu" - a zanim to zrobię muszę Was dopytać:

- czy uniwersalna grubość podstawek granitowych 3cm będzie ok czy inne polecacie?

- ile podstawki powinny wystawać poza wymiary oryginalnej podstawy kolumny?

- podstawki granitowe się kładzie bezpośrednio na panelach czy też się podkleja pod nie się jakieś (4 - na każdym rogu) antywibracyjne gumki/kolce etc? (jeśli tak link do przykładowego rozwiązania bym prosił)

 

Cytat

Centralny daj na tą niższą półkę w miejsce zdjęcia ślubnego. Mozesz postawić go na jakiś podkładkach z naturalnego korka.

 

Tak zrobiłem, tylko do telewizora zostało miejsca ciut powyżej 1 cm w tym momencie - jakie te koreczki (domyślam się że takie jak od wina?) dać by się lepiej sprawdziły niz te naturalne przyklejone gumeczki od Monitor Audio?

 

Cytat

Fatalnie, ze okno tarasowe otwiera Ci się na stronę kolumn....

Zaiste Panie, zaiste....

 

Można jeszcze jakąś opinie odnośnie moich planów co do tylnych głośników, dodatkowego podłączenia kabli i wymiany standów czy również możliwości podklejenia jakichś regulowanych nóżek pod posiadany mebel na sprzęt by osiągnąć poziom przy gramofonie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak to widzę:

- wieszasz TV na ścianę

- pod TV stawiasz centralny

- zamieniasz miejscami regał na sprzęt z lewym frontem

- wysuwasz kolumny frontowe w miarę możliwości.

- " rzucasz " na podłogę jakiś dywan.

- podstawki granitowe lub kolce na podkładkach podbitych filcem 

- stolik możesz wypoziomować podkładkami meblowymi

- standy w miarę dobrej cenie ma Best Audio , może coś wybierzesz.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...