Skocz do zawartości

Kilka porad


Chudeq

Recommended Posts

Witam. Zaczynam swoja przygode ze sprzetem audio. Zaczalem czytac forum jakie audio za ile czy nowe czy uzywane. Widze ze wszyscy polecaja uzywane bo mozna kupic dobry sprzet w dobrej cenie. Ja na poczatku planowalem jednak zakupic sprzet nowy na raty. Planowalem to rowniez rozlozyc na etapy. Pierw glosniki pozniej wzacniacz. Idac dalej wypadaloby zakupic cd playera. Daca o tym tez rowniez poczytalem co to itp. Tylko ze nie mam pojecia co z czym wiec zaczne od tego ze mam salon 18m2-6x3. Audio bedzie stalo kolo tv czyli wszerz 3 m na przeciwko kanapy . Jaka muzyke preferuje ? Wsumie kazda. Kiedys tanczylem kilka lat break dance lubie breakbity jamesa browna etc. Lubie tez inne gatunki raczej chce zeby bylo neutralnie(nie wiem do konca co to znaczy w waszym pojeciu heh) zeby tez bas nie zabijal sasiadow , zalezy mi na „jakosci” (napewno nie takiej jakosci jak wy macie na mysli na takiej napewno sie nie znam :) ). Budzet jaki posidam a raczej bank posiada :) to tak myslalem ze do 3 tys wzmacniacz i do 3 tys kolumny ( w jakims sklepie ktory ma raty 0% ewentualnie allegro uzywane cos tez z ratami 0%) . Teraz wam napisze co zrobilem 2 dni temu czyli w niedziele na gieldzie. Musialem zobaczyc o co chodzi w tym audio od poczatku. I jako ze chodze na gielde co niedziele zakupilem za kilka zloty u handlarzy smiecmi ( tak dla fanu ) :

-wzmacniacz dual cv 6020 

-denon dcd-685

-glosniki heco sm 585 Na tabliczce pisze 4...8 ohm 35wat/40wat

-jakies stare kable monster cable czincz

-przewody do glosnikow oehlbach udalo mi sie kupic 10m kabli za 5zl

Chcialem cokolwiek posluchac ale niestety glosniki maja sparciale membramy (ogladalem filmik na yt jak naprawic membramy w glosnikach co prawda gostek naprawial jakies altuay - niby proste to bylo , ale oplaca sie ? Otworzylem jeden glosnik bo nie mial plomby i jest rok produkcji 1972 . Drugi glosnik ma plombe czyli nie byl otwierany na 100% ) - czy te glosniki zagraja cokolwiek ? ;)

zona mnie juz wyzywa od graciarzy ale juz czekam na nastepna gielde bo musze kupic nastepne glosniki do moich testow. 

:)  

oczekuje kilku ciekawych porad i wskazowek na temat sprzetu :) 

Pozdrawiam Nowy 

Edytowano przez Chudeq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do TV można go podłączyć jak każdy wzmacniacz  wyposażony w DAC, czyli dźwięk. Z tego co się orientuję to obsługa ekranowa odbywa się z pozycji aplikacji na androida, czyli telefon , tablet lub android-tv. Przetwarzaniem obrazu się nie zajmuje to cudo. A jak gra to ja tego nie wiem. Pewnie wzmacniacz stereo bez takiego wyposażenia można znaleźć lepiej grający w podobnej cenie. tyle że tu dostajemy wzmacniacz audio rozbudowany o sporo przydatnych cech za które w osobnych urządzeniach trzeba sporo zapłacić lub są niedostępne wogóle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wlasnie na moim pierwszym odsłuchu u mnie w Koszalinie. Jako ze miałem mało czasu wysłuchałem tylko jeden zestaw.

Głosniki Klipsh-260f 

wzacniacz Denon 1520

 

gostek puscił mi muzyke z telefonu (czincz - jack)  -> spotify ? czy to ma w ogole sens ? :D

Znalazlem taka opinie na temat tych kolumn i chyba sie pod nia tez podpisuje ;p

 3,5/5 Wystawiono 3 lata temu

Jak ktoś kupuje kolumny ze względu na wysoką efektywność to są bardzo dobre, bo każdy kto je kupuje to powtarza jak ma być dynamicznie i soczyście nawet też. Nowa seria jest faktycznie lepsza od poprzedniej, ale na litość boską one nadal kaleczą uszy, to są kolumny dla kina i łojenia, a nie na odsłuchy i słuchanie muzyki . Są nawet meczące na spójnych wzmacniaczach typu denon 1520, vincent, a wiekszość łoi je na kinie domowym i yamahach

Zgłoś nadużycie

ZALETY

głębia i dynamika basu

soczyste wysokie tony

skomentuj tę opinię

Edytowano przez Chudeq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jest bulka z masłem :). A powaznie to uznany wzmacniacz. Opis brzmienia caspiana napewno znajdziesz w necie.

Drugi link to integra czyli w jednej obudowie masz przedwzmacniacz i wzmacniacz.

W pierwszym miales tylko wzmacniacz. Do niego proponowalbym Ci szukać pre do kompletu. Jaki koszt? Nie wiem ile pre do caspiana kosztuje ale prawda jest taka, ze dobre pre kosztuje podobnie co koncowka mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem na chwile dzis w tym salonie audio u mnie . I mowi ze nic lepszego nie pokaze mi ze jego szef i on preferuja denony i klipshie pierdoly opowiadal :P mial tam jakies magnaty widzialem kilka szt pojde tam jeszcze i powiem zeby puszczal cos jeszcze 

Kolumny mam kupilem za 40zl ale popsute haha zobacz pierwszy post :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Chudeq napisał:

I mowi ze nic lepszego nie pokaze mi ze jego szef i on preferuja denony i klipshie pierdoly opowiadal :P

Apropos powyższego żartu...

To TY masz być zadowolony z dźwięku, a co za tym idzie, zakupu^_^

Jeśli takie info dostałeś od pacjentów w sklepie to lepiej odpuść sobie to miejsce...

Znajdź inne sklepy, salony i słuchaj, słuchaj, słuchaj...

Barw, grania i konfiguracji sprzętowych jest wiele i to Twoje uszy mają Cię nakierować na zakup.

Opinie innych traktuj z rezerwą, Twój słuch ma pierwszeństwoB|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puszczanie z telefonu? W salonie audio? Serio?:) Odpadam!!

A widzę że sam nie wiesz czego chcesz

 

Denon, roksan, arcam na co jest oferta to wysyłasz a co sądzicie. A tak się nie da. Bo tych wzmacniaczy używanych znajdziesz tysiąc. Ile chcesz na wzmak? Zostaje RP 260? To dobierzemy pod nie i już. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...