Skocz do zawartości

Marantz PM8006 i ND8006


frodo

Recommended Posts

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy post na tym forum i zarazem od razu pytanie.  Czy zestaw podany w tytule to dobry pomysł. Pomijam kwestie finansowe. Myślę nad zakupem tak naprawdę pierwszego w życiu jakiegoś lepszego zestawu stereo. Kiedyś był technics 5.1 (1998 rok) i kolumny STX 130, a narazie w domu gra do filmów Onkyo z 2004 lub 6 roku.( jeszcze).  Proszę narazie nie opisywać tematu odpowiedniego doboru kolumn do powyższego zestawu. Tak wiem, że aby to grało to muszą być napewno konkretne także i  kolumny. Kolumny może w przyszłym roku jakieś wjadą, jak będzie już z czego odtwarzać. (no i odpowiednie fundusze). Sprzęt jeżeli się nie rozleci to kupuję na minimum 7-10 lat. Co do kolumn to odrazu napiszę, że do zestawu z amplitunerem Onkyo były chyba Chińskie GrandHihg TS3080 (niby amerykańskie :10_wink:) I o dziwo te nisko budżetowe pudła wcale kiepsko nie grają. Zaraz ktoś napisze, że nie mam porównania z kolumnami z powiedzmy przedziału cenowego 7000-10000 zł. No tak nie mam, ale powtarzam te pudła źle wcale nie grają (dla mnie, bo nie mam porównania z lepszymi).  Zresztą  opinie na ich temat w sieci ogólnie są bardzo dobre. Ale wracając do tematu Marantza. Czy te dwa klocki to w miarę dobry sprzęt może być? Proszę o opinie osób, które się z takim zestawem zetknęły w sklepie w domu, czy u znajomego lub znajomej, a przynajmniej ze wzmacniaczem. Wiem, że to nowości i za dużo osób może nie miało z nimi do czynienia. Chcę kupić taki zestaw (można by było pewnie za połowę tej ceny kupić PM8005 i ten słabszy odtwarzacz sieciowy, ale potem pozostałby niedosyt, że można było mieć lepszy sprzęt no i nowy. Ale jak wcześniej zaznaczyłem pomijamy kwestie finansowe tego zestawu. Poprostu chodzi mi o to czy będzie to grało. Napiszecie pewnie, że  to co dla jednego gra super to  ktoś inny nie może tego słuchać. Zapewne tak jest. Ja nie mam niestety możliwości jechać do salonu audio. To znaczy mam tylko daleko dość.( ze 200 km w jedną stronę)  Z jednej strony kwota za ten zestaw zwiastować powinna to, że powinien on zagrać. Zaś z drugiej strony były gdzieś chyba na forum opinie, że kupując ten wzmacniacz się przepłaca gdyż dużo lepiej od poprzednika grać nie będzie. Ja nie wiem, nie znam się, nie słyszałem (jeszcze) Nie wykluczam, że przed zakupem może gdzieś się do salonu wybiorę. Dlatego chcę wysłuchać opini osób, które coś na temat w/w sprzętu wiedzą coś więcej, niż tylko to co jest w sieci i youtube. .  Chcę poprostu podpytać o ten sprzęt ponieważ to, że piszę że kwestie finansowe nie grają roli to nie znaczy, że biorę sobie tyle kaski i idę sobie kupić taki sprzęcior do salonu.  Niestety  jest tak jak pewnie u większości  z Was, że trzeba trochę poodkladać na takie przyjemności. Co do samego odtwarzacza to raczej na niego się zdecyduję, bo w sumie ma wszystko co potrzeba. Na Cd też mi zależy. A dwa klocki bardziej mi się widzą niż trzy. I jeszcze jedno pytanie. Czy DAC dołożony do powyższego zestawu coś jeszcze poprawi, czy to już przesada(głupota) i totalne wywalanie kasy w błoto? Mam na mysli na przykaład Cambridge Audio DacMagic Plus. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Te pozytywne jak i niepozytywne. A jeszcze o miejscu w którym to wszystko ma grać. Pokój około 20 m2, jest trochę dywanu na podłodze, duży miekki narożnik naprzeciwko kolumn i pewnie bedą jakieś grube zasłony na jednej ścianie. Kolumny 2 metry od siebie.  I poza tym ten Marantz mi się najbardziej podoba ze wszystkich marek z wyglądu, szczególnie ten szampański. Dziekuję i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

zestaw Marantz PM8006 z ND8006 to moim zdaniem bardzo dobry zestaw. Zacznę od funkcjonalności - tak naprawdę to w takim zestawie masz wszystko co jest i przez najbliższe lata będzie. Odtwarzacz pracuje w 100% stabilnie, obsługuje praktycznie wszystkie formaty, streaming serwisów oraz dodatkowo ma system Heos, który pozwoli ewentualnie w przyszłości rozbudować zestaw do konfiguracji wielopomieszczeniowej. Druga sprawa to brzmienie - w tym przypadku zestaw oferuje klasę brzmienia adekwatną do ceny. Jeśli weźmiemy do bezpośredniego porównania urządzenia w podobnych kwotach, obiektywnie zagrają na podobnym poziomie, oczywiście zawsze pozostają indywidualne kwestie samego charakteru brzmienia. Jak gra Marantz - gra moim zdaniem lepiej niż segmenty na serii 8005, zasługą tego jest moim zdaniem ND8006. To brzmienie pełne, plastyczne, dobrze wypełnione, środek pasma lekko ocieplony, góra przenosi dużą ilość szczegółów, ale nie ma żadnej ostrości czy agresywności, to bardzo aksamitny dźwięk. Bas szybki, dobrze kontrolowany, energiczny. Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, na pewno rekomenduję tą konfigurację.

Pytałeś o zewnętrzny przetwornik - kompletnie nie ma sensu go stosować. Ten wbudowany w ND8006 jest naprawdę bardzo dobry.

Jedynie jeśli już będziesz zamykał temat systemu audio, kupując w przyszłości kolumny, wtedy gorąco namawiam i zapraszam na odsłuchy kolumn. Do bardzo dobry brzmieniowo zestaw, który jednak wymaga odpowiedniego dobrania kolumn tak, aby w pełni wykorzystać jego możliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nic więcej ci nie napiszę jak tylko to żebyś sprawdził. Mam oba na stanie. Spakuje i wyślę ci na testy do domu. Grandhigh pamiętam z lat 10 do tyłu. Więc słabo i nie będę cię okłamywał. Elektronika fajna, marantz się postarał. Ale nie wiem czy będzie pasować do twoich kolumn. 

Dlatego oprócz testów to wiesz ściskanie na siłę i tyle.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kwestia posłuchania, często nasi Klienci wybierają MA Silver, ale to zależy od Twoich preferencji. Podaj trochę więcej informacji - jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, w jakim budżecie możemy szukać kolumn. W naszej ofercie mamy wiele ciekawych rozwiązań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bednarus napisał:

Cześć. Też myśle poważnie o zakupie tego zestawu - wiec od razu prośba o Wasze propozycje kolumn. Wstępnie zastanawiam się nad Monitor Audio Silver. Z góry dzięki za opinie/sugestie. 

Cześć

Mam marantza co prawda nie ND8006 a NA8005 ale z Tanoyami brzmią tak, że tylko słuchać. Mam monitory aczkolwiek przy zmianie pokoju odsłuchowego wchodzą Revolution

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...